więcej

Przesłuchanie Tadeusza Rydzyka w sejmie. "Parodia i żenada" .

IAR, PAP |  aktualizacja 2013-04-03 (18:00) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 23 godziny i 50 minut temu
drukuj


O. Tadeusz Rydzyk
O. Tadeusz Rydzyk opinie
Sejmowa komisja odpowiedzialności konstytucyjnej przesłuchała o. Tadeusza Rydzyka, prezesa Fundacji Lux Veritatis, w ramach postępowania o postawienie przed Trybunałem Stanu członków KRRiT. Posiedzenie komisji było zamknięte dla mediów. - Parodia i żenada - takimi słowami jeden z posłów wychodzących z komisji określił przesłuchanie o. Rydzyka.

- Obok ojca dyrektora siedzi posłanka Krystyna Pawłowicz i co chwila mówi ojcu: proszę nie odpowiadać, proszę nie odpowiadać. Jak można siedzieć obok świadka i go instruować. To parodia przesłuchania - relacjonował poseł opuszczając posiedzenie.

Postawienia przed Trybunałem Stanu czterech z pięciu członków KRRiT (oprócz Stefana Pastuszki) - przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jana Dworaka oraz Krzysztofa Lufta, Witolda Grabosia i Sławomira Rogowskiego - domaga się PiS w związku z nieprzyznaniem TV Trwam miejsca na multipleksie.

O. Rydzyk odpowiadał przed komisją przez dwie i pół godziny. Redemptorysta wyszedł z przesłuchania uśmiechnięty. Odmówił jednak dziennikarzom komentarza, zaznaczając jedynie, że jest wdzięczny ludziom, którzy bronią prawdy.

Poseł PO Andrzej Halicki, który kieruje pracami komisji odpowiedzialności konstytucyjnej, pytany przez dziennikarzy o przebieg posiedzenia przypomniał, że było to pierwsze spotkanie komisji ze świadkami postępowania koncesyjnego.

- To jest pierwsze posiedzenie, które jest postępowaniem dowodowym. W związku z tym, że jest pierwsze, myślę, iż nie ma takiej osoby, która po pierwszym spotkaniu wiedziałaby już wszystko i mogła wydać obiektywny werdykt w oparciu o fakty i postępowanie, jakie mało miejsce przed komisją - powiedział Halicki. Zaznaczył, że wnioski będzie można wyciągać dopiero po kilku, kilkunastu posiedzeniach. Dodał też, że następne przesłuchania świadków zaplanowano na czwartek. Przed sejmową komisją odpowiedzialności konstytucyjnej stanie dyrektor finansowa Fundacji Lux Veritatis Lidia Kochanowicz.

Przebieg posiedzenia relacjonował dla dziennikarzy także poseł Arkadiusz Mularczyk z Solidarnej Polski. Powiedział, że o. Rydzyk przedstawił komisji "uchybienia, których dopuściła się KRRiT rozpatrując wniosek koncesyjny fundacji Lux Veritatis". - Wskazał na takie uchybienia jak naruszenie pewnych zasad konstytucyjnych, wolności słowa, prawa dostępu do informacji, na dyskryminowanie fundacji Lux Veritatis - mówił Mularczyk.

W ocenie posła SP, TV Trwam spełniała wszelkie warunki do przyznania koncesji, lecz jej nie dostała. - Inne podmioty, mimo iż nie spełniały warunków finansowych, taką koncesję dostały. Ojciec dyrektor stanął więc na stanowisku, że ta decyzja odmowy została przyznana w sposób nieprawidłowy i nierzetelny. Nie sposób się nie zgodzić z takim stanowiskiem - mówił poseł.

Wstępny wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności przed TS czterech członków KRRiT PiS złożyło w 2012 r. W ocenie PiS, KRRiT w trakcie procesu przyznawania koncesji, dopuściła się dyskryminacji i nierównego traktowania podmiotów. Zarzuca też członkom Rady naruszenie konstytucji, ustawy o radiofonii i telewizji, kodeksu postępowania administracyjnego oraz konwencji międzynarodowych.

Zgodnie z ustawą o TS za naruszenie konstytucji lub ustawy, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub w zakresie swojego urzędowania, odpowiedzialność konstytucyjną przed Trybunałem Stanu ponoszą m.in. członkowie KRRiT. Wniosek w tej sprawie marszałkowi sejmu może złożyć prezydent, grupa 115 posłów lub sejmowa komisja śledcza. Marszałek sejmu kieruje następnie wniosek do komisji odpowiedzialności konstytucyjnej.

Po zakończeniu postępowania komisja uchwala sprawozdanie o wystąpieniu do sejmu z wnioskiem o pociągnięcie osoby lub osób objętych wnioskiem do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu albo o umorzenie postępowania. Uchwałę o pociągnięciu do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu m.in. członków KRRiT sejm podejmuje bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

Fundacja o. Tadeusza Rydzyka była jednym z 17 nadawców startujących w konkursie na cztery wolne miejsca na pierwszym multipleksie cyfrowym (MUX-1); Krajowa Rada rozstrzygnęła go w kwietniu 2011 r. Wniosek Lux Veritatis został odrzucony, bo - zdaniem KRRiT - sytuacja finansowa Fundacji nie zapewniała powodzenia przedsięwzięcia: Fundacja w minionych latach miała ujemne wyniki finansowe, które były pokrywane np. z darowizn.

Sytuacja finansowa Fundacji na koniec 2010 r. pozwalała na terminowe wywiązywanie się z bieżących zobowiązań, jednak nie miała ona nadwyżki środków, którymi mogłaby finansować koszty nadawania naziemną drogą cyfrową.

Po decyzji KRRiT odmawiającej fundacji miejsca na MUX-1 w wielu miastach odbywały się marsze protestacyjne. Wciąż zbierane są też podpisy pod listem do KRRiT z żądaniem przyznania TV Trwam "należnego miejsca na tzw. multipleksie".

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 253 14.02%
nie 1552 85.98%

Przeczytaj też

KRRiT przyznała koncesję Telewizji Republika

dodane 2013-04-03 (16:15) 1 rok 5 miesięcy 16 dni 1 godzinę i 35 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (1177)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

10
0
~dareckiddd 2013-04-04 (01:20) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 16 godzin i 30 minut temu

Jarek Lechem tak sterował, iż ten w trumnie wylądował. Wcześniej krzyknął:Ląduj dziadu! i tak stał się sprawcą spadu! I choć zabił ludzi wielu, dostał kryptę na Wawelu Teraz Jarek, Lech niewinni, nie bi winni są ci inni! Głownie jest to wina Tuska, przecież trumna była ruska. Stąd też udział jest Putina i na bank to jego wina! Winny tez jest naród Polski, który nie chciał Czwartej Wolski! Rydzyk z Jarkiem rej tu wodzą i teorie spisków płodzą, wciąż zadymy inspirują, w których krzyże profanują> nadto tablic chcą, pomników, aby uczcić męczenników, tych , co bracia uśmiercili swą głupotą w jednej chwili!

odpowiedz

6
0
~mały 2013-04-04 (01:04) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 16 godzin i 46 minut temu

do Bydgoszczy nie wiedzie bo nie otrzyma wizy . Słuchanie radia i oglądanie jego audycji grozi grzywną lub pozbawieniem wolności do 2 lat

odpowiedz

7
0
~tolerancyjny 2013-04-03 (22:38) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 19 godzin i 12 minut temu

Prosta odpowiedź na proste pytanie - jak można być wykształconym i jednocześnie wierzyć w chrześcijańskie gusła. Odpowie ktoś mądry?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

38
16
Prawy-i-Sprawiedliwy 2013-04-03 (20:05) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 21 godzin i 45 minut temu

W roku 1986 do Tadeusza Rydzyka, ubogiego nauczyciela religii, uśmiecha się los. Przez macierzysty zakon zostaje wysłany na placówkę misyjną do Niemiec. W miasteczku Balderschwang styka się z katolicka rozgłośnią radiową. Działalność `Radia Maria International' robi na nim wielkie wrażenie. Pozytywne, bo jest skrajnie ksenofobiczne i nietolerancyjne. A poza tym miesza się w politykę. I tę lokalną, i narodową. Powoduje to ostra reakcję władz (także kościelnych), co doprowadza do karnego zamknięcia rozgłośni. I otwarcia pewnej klapki w mózgu redemptorysty. Już wie, co będzie robił i to na dużo lepszym gruncie. Już ma cel w życiu. Tylko pieniędzy nie ma na spełnienie marzeń. Ale to nie problem dla człowieka o jego pomyślunku. Bez mała za dnia na dzień uruchamia biznes polegający na sprowadzaniu do Polski niemieckich samochodów (darowizny) z przeznaczeniem na cele kultu religijnego (sic!). Kilka lat później bydgoska prokuratura wszczyna dwa śledztwa w tej sprawie. Jedno dotyczy fałszerstw darowizn (dokumenty wystawiał niemiecki klasztor, który gościł Rydzyka), drugie - kwestii nieuiszczania opłat celnych. Redemptoryście zaczyna się palić grunt pod nogami, ale skrajna prawica nie daje mu zrobić krzywdy, bo Rydzykowi urosły już plecy. Oba postępowania zostają umorzone, a prokuratorzy w uzasadnieniu piszą, że nie dopatrzyli się znamion czynu zabronionego. Gdyby jednak ktoś chciał wrócić do sprawy i przejrzeć sfałszowane dokumenty, to już nigdy tego nie zrobi, bo kilkanaście kilogramów kwitów ginie bezpowrotnie w niewyjaśnionych okolicznościach. W tym samym czasie siedemnastoletni chłopiec zostaje skazany na trzy miesiące więzienia za sfałszowanie pieczątki na szkolnej legitymacji. No tak, ale ów młodzian to nie Rydzyk. Nawet nie ma na imię Tadeusz.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

2
11
~MSSM 2013-04-03 (22:02) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 19 godzin i 48 minut temu

Przesłuchanie o. Tadeusza Rydzyka w sejmie .Parodia i żenada. . wp.pl 03.04.2013 r. . . . Partia i politycy, którzy panicznie boją się katolickiej telewizji i drżą ze strachu przed nią, dostają torsji, boją się niezależnego, wolnego od cenzury słowa, w kraju w którym ponoć panuje demokracja, pluralizm, a na pewno tzw. wolność słowa i tolerancja, a przede wszystkim w kraju w którym żyje dosyć dużo katolików, którzy pragną posiadać taką katolicko-społeczną telewizję, to nic innego jak środowisko ludzi o zwalczających demokrację, wolność słowa, pluralizm, tolerancję etc. To zamordyści. . . . Ludzie którzy słuchali Radia Wolnej Europy i innych wolnych mediów w zamierzchłych czasach, w których zwalczane było wolnie słowo, nie powinni zwalczać Radia Maryja i Telewizji Trwam, ale umożliwiać pełne zaistnienie. . 03.04.2013. 22:02. . . . Marian Stanisław Senderowski

odpowiedz

6
8
~Maxio 2013-04-03 (21:55) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 19 godzin i 55 minut temu

Dlaczego ten temat zdjęliście już z czołóki? Czyżby za dużo pojawiło się opinii broniących o. Rydzyka? Czy dlatego, że zdemaskowano opłacanego agenta o nicku Prawy-i-Sprawiedliwy=bhojczyzna=luk?

odpowiedz

5
9
~h 2013-04-03 (21:49) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 20 godzin i 1 minutę temu

autorze a podaj nazwisko tego bydlaka a nie posluguj sie cwaniaku zydowski anonimami!

odpowiedz

9
2
~drobny 2013-04-03 (21:15) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 20 godzin i 35 minut temu

Firma Fundacja Lux Veritatis jest złodziej firmą katolików na czele z Rydzykiem jest to Cwaniak Oszust oddaj pieniądze zbierane na stocznie jeden z przykładów

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
2
~ja 2013-04-03 (21:32) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 20 godzin i 18 minut temu

I gdzie tu skromność, powściągliwość duchowego pasterza który(tyczy się wszystkich klechów)namawia do tych cech swoje owieczk(dodajmy że ślepe-wiekszość-). Są dobrzy księża oczywiście, lecz patrząc na tylko tego jednego ojca Dyktatora(biznesmena-celebrytę), aż się kamień ciśnie do ręki aby pierwszemu rzucic i modlić się..... aby trafił. Pewnie, zaraz owieczki bedą smarować "Ty bezbożniku", Boga w sobie nie masz.... jak tak można pisać itd itp. Lekkim mi to zwisa i powiewa. Owieczkom mogę na to jedynie... Jak się ma owce to się je strzyże. Ciao

odpowiedz

2
1
~jaga baba 2013-04-03 (21:31) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 20 godzin i 19 minut temu

jaki naród taki rząd , jaka gmina taki kraj. ciemnota i zacofanie , wtórny analfabetyzm , jednym słowem - król Jagiełło z laptopem na polach Grunwaldu , robi wpis na facebook -u dla ipn-u

odpowiedz

1
6
~rex 2013-04-03 (21:30) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 20 godzin i 20 minut temu

jak widac to antylatolickie bydło z rodowodem UBP = NKWD wraz z WP jest tu cholernie aktywne w ujadaniu te wściekłe psy, to lajdactwo plugawe, wrzód na d...e zdrowej Polski!

odpowiedz

5
1
~Pewny. 2013-04-03 (21:29) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 20 godzin i 21 minut temu

Mimo najwyższej troski o ciemność w tym kraju. Nie przeTRWAcie !!!

odpowiedz

3
12
~pOLAk 2013-04-03 (20:35) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 21 godzin i 15 minut temu

Gdyby nasz niektury umęczony i zagubiony lud, w szczególności ten zniewolony syndromem pomroczności ciemnej, potrafił rozrórzniać, to by się zorientował, iż wolne, niezależne, cywilizowane i pedagogiczne media katolickie RADIO MARYJA I TV. TRWAM, są genialnym fenomenem, pokazójącym Polakom przestrzenie żeczywiste, a nie urojone. Sektą nalerzałoby raczej nazwać, tzw."zapszyjaźnione" media, niby polskie, które z definicji, zaciemniają przestrzenie rzeczywiste, sieją antypedagogikę medialną, pszyczyniając się tym samym do dziczenia naszej młodzierzy w pszestrzeniach szkolnych i pozaszkolnych. Takie media, wprowadzają nasz lód, ten bardziej ocięrzały intelektualnie, w syndrom inwersji poznawczej i sądzi uw lud, iż Długi Marsz do 67-mej wiosenki emerytalnej, będzie radosną i szczęśliwą pszygodą i zakończy się w 68-mej wiosence postemerytalnej na Zielonej Wyspie. O niepojęta naiwności i rzenująca niewiedzo naszego niekturego ludu!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
1
~dziecko 2013-04-03 (21:26) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 20 godzin i 24 minuty temu

Stare capy i capki. Myślą, że są dowcipni, że Polską to tylko bawić się można. I to za szmal. Który to już raz uczymy się na błędach?

odpowiedz

16
14
Prawy-i-Sprawiedliwy 2013-04-03 (20:05) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 21 godzin i 45 minut temu

Sekciarskie Radio, którego nazwa urąga świętemu Imieniu Maryi, Matki naszego Boga niszczy i zabija bezustannie to, co najwartościowsze w Narodzie: tkankę jedności narodowej i poczucie ciągłości historycznej. To jest zbrodnia wobec Narodu! Wyznawców Radia M. niebo wystawiło na próbę, ale oni nic nie zrozumieli. Dalej rozgrywają swą bratobójczą wojnę! Przecież to wszystko jest Polska i nasza Ojczyzna. O żadnej grupie Polaków nie wolno zapominać, ani jej poniżać, czy dyskredytować. Do kogo więc zwraca się o.(?) Rydzyk? Na kogo szczuje swych wyznawców w tej wojnie, którą sam rozpętał? Czy coś chce naprawić? Kogoś przeprosić? Przecież on podjudza i szczuje swoich nieświadomych zwolenników przeciw pozostałym Polakom, wyprowadza ich na ulice, aby siali niepokój i burzyli demokratycznie ustalony porządek. Podsyca i legitymizuje ich warcholstwo. Kontestuje Państwo Polskie. Niszczy w Narodzie poczucie wspólnoty, odbiera mu świadomość narodową i jedność. Wznieca rokosz. Kompromitacja! Ile pokoleń musi minąć, aby Polacy znów byli jednością?

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

22
41
~pOLAK 2013-04-03 (20:36) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 21 godzin i 14 minut temu

Polacy 10.04. tszeba wyjć na ulice bo jak tó rzyć w poczóciu takiej pogardy wobec młodych i staryh, horych, zmenczonych w upodlającyh warónkah pracy i płacy.Ten cymizm jest niedo wytszymania.Nie wolno być dómnym z bycia polakami bo jesteśmy jakimuś europejczykami 11 kategori nie szanowanymi ani w sfoim kraju ani na opczyżnie gdzie wygnani zostalim za hlebem. Nasze wynagrodzenie to śmieciowe gu..o a emerytóry to jakiś ohłap najniżrzy w Europie, ktury na dodatek kcą nam zamienić na prace do śmierći. Pokaszmy żondzacym ilu nas jest biorac udzial w manifestacjah w najwiekszyh miastach polski (WARSZAWA, KRAKUF, WROCLAW, GDANSK, POZNAN, ŁUĆ, SZCZECIN, KATOWICE, BYDGOŻCZ, LUBLIN, BIALY STOK, GOSZÓW WIELKO POLSKI, KELCE, OLSZTYN, OPOLE, RZESZÓF, TORÓN, ZIELONA GURA!!!!! Hcemy tesz aby telewizja trfam ojca naszego Rydzyka mogła nadawać w mólifleksie. Nie zamkom nam óst !!!!!! Tak dalij nie morze być!

odpowiedz

pokaż 16 ukrytych odpowiedzi

11
18
Prawy-i-Sprawiedliwy 2013-04-03 (20:28) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 21 godzin i 22 minuty temu

Co nam grozi. . . Wygrywa PiS i . . . następnego dnia rankiem o godz. 5 funkcjonariusze wpadają do mieszkań opozycji i aresztują wszystkich. Żony płaczą, dzieci płaczą. Było kilka pomyłek, aresztowano niewinne osoby, w dwóch przypadkach zastrzelono osoby które krzyczały, że to nie one. Okazało się, że faktycznie to były osoby nie związane w ogóle z polityką, jeden stolarz i jeden listonosz. Stanęły wszelkie inwestycje, trzeba było je zbadać pod kątem korupcji jak nakazał koronowany zaraz po wyborach Jarosław Kaczyński I Wielki. Cała Polska stoi, całą Polskę toczy marazm i zwątpienie. Młodzi nie tego się spodziewali, zapomnieli co było 4 lata wcześniej i zagłosowali na PIS, teraz uciekają z kraju beznadziei, kraju w którym rządzi Ojciec Dyrektor radia którego działalność i linia programowa obraża Święte Imię Maryi. Środki z wstrzymanych inwestycji zostają transferowane na zbrojenia. Polska kupuje 700 czołgów, 200 rakiet ziemia-ziemia, kolejne 400 Rosomaków i inny sprzęt. Cofnięta zostaje decyzja o wojsku zawodowym. Wszyscy młodzi zostają wezwani do wojska. Liczebność wojska zwiększa się do 2 milionów. Następuje ograniczenie spożycia artykułów spożywczych, gromadzone są duże zapasy paliw. Wszystko wskazuje na to, że Polska przygotowuje się do wojny. Z kim? Na forum UE Kaczyński i min. Spraw zagranicznych, Ania Tęskniąca za Rozumem Fotyga krzyczą, że Rosjanie podle zamordowali prezydenta i ani Unia ani NATO nie może tego puścić płazem. Nikt ich tam oczywiście nie słucha, są za to próby mediacji ze strony USA. Całość zakończona niepowodzenie. USA i NATO mówią w wiadomościach telewizyjnych CNN, że jeśli Polska zaatakuje Rosję to zachowają się tak samo jak w Gruzji. Nie będą pomagać agresorowi mimo, że należy do tych organizacji powołując się na zapisy, że NATO jest paktem OBRONNYM. W Polsce bieda, ale za to codziennie są retransmisje przemówień obojga Kaczyńskich. Całymi dzielnicami miast rządzą hołubieni przez PiS kibole. Kwitnie narkotykowa dilerka ale Jarek pomny na cichy układ z nimi nic z tym nie robi. Policja ma zakaz interwencji wobec panoszących się band. Pieniędzy coraz mniej. Polska nie dostaje już żadnych kredytów, staje się państwem totalnie niewiarygodnym. Co tydzień w telewizji puszczana jest retransmisja pogrzebu Lecha Kaczyńskiego. W telewizji publicznej, za którą każdy musi płacić abonament lub jest wtrącany do więzienia. Nie istnieje TVN, Polsat, Radio Zet ani RMF i żadne stacje prywatne, zostały zlikwidowane. W piątkowy wieczór wpadli antyterroryści aresztując wszystkich pracowników tych stacji. Ci którzy podpisali lojalkę zostali wypuszczeni. Musieli napisać "Kocham IV RP i jaśnie króla Jarosława Kaczyńskiego". Istnieje wyłącznie TVP1, jedno radio państwowe i oczywiście TVTrwam, TVTrwam HD, TVTrwam Sport oraz różne mutacje Radia Maryja wraz z RMuzyka Sakralna. Na półkach coraz mniej towaru. Dolar kosztuje 12zł, funt 20zł a EURO po równe 18zł. Wprowadzono bony towarowe, którymi wydaje się w luksusowych sklepach ludziom którzy płacą obcą walutą, zazwyczaj przesyłaną z zagranicy przez tych którzy zdążyli uciec. Na Krakowskim Przedmieściu powstaje wielki, o wysokości 100 metrów pomnik Jadwigi Kaczyńskiej, matki Królów. Dziwne tylko, że o Rajmundzie się nie wspomina. . . Pałac Kultury zostaje zburzony i w jego miejsce powstaje drugi pomnik- Lecha Kaczyńskiego, tym razem 300 metrowy. Pieniądze na niego są z pieniędzy OFE, które zostały zlikwidowane. Najpierw pozwolono wybierać ludziom gdzie chcą mieć emeryturę. 90% wybrało ZUS. 10% niezbyt głośno protestowano gdy następowała likwidacja totalna OFE i przejęcie 200 miliardów złotych na budowę pomników Lecha Kaczyńskiego, największego Wolaka wszech czasów!

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

5
12
~Dziekan 2013-04-03 (20:55) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 20 godzin i 55 minut temu

A ta Pawłowicz pisiorówa -parówa ,działa zgodnie z prawem?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
13
Prawy-i-Sprawiedliwy 2013-04-03 (20:08) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 21 godzin i 42 minuty temu

Czy wy pisowcy i moherowe berety wiecie że "wasz" nawiedzony kapłan współpracował z władzą Rosyjską ? Jak nie to poczytajcie o. Rydzyk od roku 1997 na wyjątkowo korzystnych zasadach korzystał z rosyjskich nadajników w Samarze i Krasnodarze, należących do infrastruktury rosyjskiego resortu łączności. O. Rydzyk dziękował za pomoc w tej sprawie ambasadzie rosyjskiej, a jej delegacja pojawiała się czasem na wielkich jubileuszowych fetach Radia Maryja (np. w 1999, gdy dyskusja o referendum akcesyjnym się zaczynała mocno rozkręcać). Współpracę tę zakończono w roku przegranego z kretesem przez eurosceptyków referendum z roku 2003. Zapewne warunki dyktowane przez rosyjski resort łączności nagle przestały być korzystne. O. Rydzyk natychmiast też spuścił z tonu swej antyeuropejskiej histerii, a parę lat później (dzięki wsparciu koalicji PiS/LPR i nieco wbrew zasadom, z czego były potem kłopoty) założona przez niego Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu dostała się na specjalną listę projektów unijnych, otrzymując dotację 15,3 mln euro (wcześniej walutę tę nazywano w RM "eurosrebrnikami" za które Polska "sprzedała się w pacht jewrokomunie" itp.). Dzisiaj czołowy ideolog Radia Maryja i Telewizji Trwam to osobnik, który jeszcze w latach 80. chciał zostać zastępcą Jerzego Urbana w Komitecie do spraw Radia i Telewizji. Za rządów Tadeusza Mazowieckiego bez powodzenia starał się o posadę ambasadora w Budapeszcie. Po tych porażkach zaprzyjaźnił się z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, zaczął pisać antysemickie książki." Z najnowszej książki Michała Kamińskiego, wynika, że Jarosław Kaczyński nie darzył zaufaniem szefa Radia Maryja. "To nie jest przypadek, iż jego nadajniki są na Uralu" - mówił Kaczyński i sugerował, że Rydzyk działa dla Moskwy

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
1
~sas 2013-04-03 (21:19) 1 rok 5 miesięcy 15 dni 20 godzin i 31 minut temu

mongoły nie lubią Rydzyka. Dworak dał za darmo 2 koncesję firmom co mają kapitał 5 tys. zł. Nie zapłaciły 14 milionów opłaty koncesyjnej, a mają multipleks i sprzedają czas antenowy za 300tys/godzina.

odpowiedz