Strona główna serwisu
Policjanci uczą się pilnie o życiu gejów i lesbijek

Policjanci uczą się pilnie o życiu gejów i lesbijek

Czym różni się gej od transseksualisty, ile procent lesbijek doświadcza przemocy z powodu swojej orientacji seksualnej? Zgierscy policjanci będą wkrótce recytować odpowiedzi na te pytania, nawet obudzeni w środku nocy. Od tygodnia mają szkolenia na temat homoseksualizmu - donosi "Polska Dziennik Łódzki".
Zajęcia "Homofobia i heteronorma" prowadzone są przez trenerki nieformalnej grupy Łódź Gender: doktor Izabelę Desperak, socjologa z Uniwersytetu Łódzkiego i Justynę Śmiałek. Pierwsza 20-osobowa grupa mundurowych już miała pierwsze warsztaty.

Policjanci uczą się m.in. podstawowych pojęć, rozprawiają z mitami o rozwiązłym życiu seksualnym gejów i poznają statystyki dotyczące agresji z powodu orientacji seksualnej. Są też ćwiczenia, podczas których policjanci wcielają się w osoby dyskryminowane. Zabawa nazywa się "fijoł". Policjanci muszą sobie wyobrazić, że budzą się z sińcem na twarzy, a osoby z tymi sińcami mają w otoczeniu opinię złych. To pozwala się poczuć jak człowiek dyskryminowany, napiętnowany z jakiegoś powodu.

- Zajęcia wywołują burzliwe dyskusje. Widać, że temat interesuje policjantów - mówi dr Izabela Desperak. Skąd pomysł na niecodzienne szkolenie? Zaproponowała je zgierska komenda policji na prośbę jednej z funkcjonariuszek.

- Społeczeństwo jest coraz bardziej otwarte, coraz więcej się mówi o osobach homoseksualnych. Nasi policjanci mogą spotkać takie osoby w pracy - mówi Liliana Garczyńska, rzeczniczka prasowa zgierskiej policji.

Trenerki zgodziły się przeprowadzić szkolenie darmo. W warsztatach weźmie udział 80 z ponad 300 zgierskich policjantów. - Szkolimy pracowników wszystkich wydziałów, bo wszyscy mogą zetknąć się z tym zjawiskiem - opowiada Garczyńska.

Pomysł szkolenia cieszy środowisko gejowskie. - W zmaskulinizowanych środowiskach homofobia bywa problemem - mówi Mirosława Makuchowska, sekretarz Kampanii przeciw Homofobii. - To pierwszy w Polsce przypadek, że policja wyszła sama z taką inicjatywą.

Ze statystyk wynika, że ponad połowa osób homoseksualnych zetknęła się z agresją słowną, 11%-17% doświadczyło przemocy fizycznej. Tymczasem na policję zgłasza się tylko 15% ofiar. Głównie dlatego, że boją się... reakcji policjantów.

- Kiedyś na pożegnanie całowałam się ze swoją dziewczyną na dworcu. Dwóch policjantów zwróciło mi uwagę, że sieję zgorszenie - opowiada łodzianka Elżbieta Zasińska.

Warsztaty poświęcone homoseksualistom to nowość w polskiej policji. Zajęcia dotyczące dyskryminacji gejów i lesbijek mieli już policjanci w Trójmieście, wkrótce odbędą je mundurowi z Warszawy, którzy będą zabezpieczać planowaną na 17 lipca paradę Europride. Ale to w Zgierzu po raz pierwszy prowadzą je osoby spoza policji.

Polecamy internetowe wydanie "Dziennika Łódzkiego"
Polska Dziennik Łódzki

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (30)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~adi 2010-05-27 (22:28) 18 godzin i 57 minut temu

Może w końcu zamiast eskalacji siły policja będzie pomagać społeczeństwu w różnych jego wymiarach. Najwyższy czas, ażeby człowiek bez wzgledu na orientację, światopogląd, osobowość miał poczucie pełnego bezpieczeństwa i wiedział, że jest w cywilizowanej części świata potrafiącej się komunikować.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~poganin zaciekły 2010-05-27 (03:33) 13 godzin i 52 minut temu

Powinni się pouczyć o przemocy w związkach homoseksualnych. Według działaczy organizacji homoseksualnych jest zjawiskiem nagminnym...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Rolof 2010-05-26 (19:52) 21 godzin i 33 minut temu

Tutaj akurat mają jednych z lepszych wykładowców w świecie, cholera tylko żeby nie było zajęć praktycznych. Słupsk, Piła, Legionowo, Szczytno, Wrocław, Katowice. Szkół jest dostatek.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~777 2010-05-26 (19:24) 22 godzin i 1 minutę temu

Zapewne nowe wytyczne kościoła , Kiedy zajęcia praktyczne z tematu "Jak rozpoznać Paetza"?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~ala ma kota 2010-05-26 (18:05) 23 godzin i 20 minut temu

...powinna interesować TYLKO osoba popełniająca przestępstwo.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~demira 2010-05-26 (11:33) 5 godzin i 52 minut temu

Przeciez wyraznie pisze ze szkolenie bedzie darmowe,wiec o co tyle halasu?Nikt z Panstwa nie zmusza do brania w nich udzialu,wiec po co to ublizanie?!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~homoseksualni 2010-05-26 (11:26) 5 godzin i 59 minut temu

i bardzo dobrze ze maja takie szkolenia ja znam gejow pracujacych w policji ale ukrywajacych sie bo by ich z pracy zwolnili jakby dowiedzieli sie ze sa gejami,mnie jako nauczyciela zwolnili z pracy w szkole bo uczen powiedzial,ze widzial mnie w klubie gejowskim chociaz w nim nie bylem bo tez sie ukrywam i do klubow gejowskich nie chodzeale uczen zemscil sie na mnie bo nie chcialem mu dac dobrej oceny za nici wynikl skandal w szkole i okolicach ze jestem gejem i ucze w szkole a rodzice mowili jak taki moze uczyc w szkole.PracyPrzeciez osoba homoseksualna nie interesije sie osobami heteroseksualnymi w sensie seksualnym wiec o co im chodzi ale to wina kosciola katolickiego bo podsyca do przesladowan homoseksualnych od wiekow gdyz kosciol jest tylko dla heteroseksualnych a to ze ktos sie urodzil homoseksualny tak jak rodza sie tez leworeczni to takiego kosciol wyrzuca poza spoleczenstwo.- do tej pory nie moge znalesc bo wiesc o moim gejostwie sie rozeszla po okolicach a to jest 13 tysieczne miasteczxko brzeg dolny kolo wroclawia.Tu w brzegu dolnym jest duzo gejow ale wszyscy sie ukrywaja wiec pytam dlaczego czlowiek nie krzywdzacy nikogo jak gej nie moze byc soba w spoleczenstwie i musi zyc zyciem zaklamanym bo przeciez nie bedzie wspolzyl z kobieta krzywdzac i oszukujac ja tylko dlatego ze ciemny i zacofany ksiadz tak chce,homoseksualni sa sobie wierni zyjac w parze i wszelkie mity o rozwiazlosci seksualnej homoseksualnych sa nieprawdziwe i rozsiewane przez kosciol .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Wacek 2010-05-26 (10:42) 6 godzin i 43 minut temu

Bo zoofile też są dyskryminowani!!! Spróbujcie wziąć ślub z kozą... A polskie prawo zabrania żenić się z kozą. Już nie wspominam o tym, co sąsiedzi by powiedzieli.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~kikaNiunia 2010-05-26 (10:38) 6 godzin i 47 minut temu

Bandytyzmu nie brakuje, co ulicę przestępstwo, a policja zamiast pilnować bezpieczeństwa głupotami się zajmuje. Niech pozamykają do klatek wszystkich "kochających inaczej" i będzie z głowy, a nie jeszcze uczą się o tych degeneratach!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~sadf 2010-05-26 (10:10) 7 godzin i 15 minut temu

A ponieważ Policjanci to w 50% szuje, w 30% idioci ( wiem, ponieważ sam tam pracuję ;) ), więc łykną wszystko, czym ich tam będzie biedronka indoktrynował.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~2010.05.26 2010-05-26 (10:04) 7 godzin i 21 minut temu

o rady policjantów szwedzkich gdzie homosexualizm i choroby psychiczne sa bardzo rozpowszechnione.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
irbis61 2010-05-26 (10:04) 7 godzin i 21 minut temu

Zacofanie i ciemnota policji w ogóle - a zwłaszcza policjantów jest miażdżąca ! W wielu krajach zachodnich takie szkolenia odbywane sa juz od dawna ... W nietkorych - istnieje nawet plicja gejowska - ktora zajmuje sie tylko przestępstwawmi na gejach i wsrod nich samych ... Moze wreszcie dzieki tym szkoleniom torche sie im rozjasni w tych świętoojczyźnianych główeczkach ... Powinny one objąć policjantów w calej Polsce ...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Latek 2010-05-26 (09:39) 7 godzin i 46 minut temu

A może by tak najpierw słupki i tabliczke mnożenia!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~żorż 2010-05-26 (09:34) 7 godzin i 51 minut temu

co z zoofilami?kiedy beda kursy? i co z miłosnikami sexu oralnego? toż to oralofobia skoro analni mają promocję....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~48 2010-05-26 (09:25) 8 godzin temu

....pieniądze na które się zgadzam to " Tępienie zboczeńców i nadmiaru szczurów " !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Gość 2010-05-26 (09:12) 8 godzin i 13 minut temu

Oni już dawno dorabiają jako ochrona prostytucji, agencji towarzyskich i "informatorów". Ochrona i ukrywanie, ale przemoc stosowanej przez te grupy. Ćwiczenia specjalistyczne zatem się im przydadzą w pracy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~przss 2010-05-26 (09:04) 8 godzin i 21 minut temu

Co to w ogóle k#$%^ ma być? Powódź w kraju,k a tu takie coś!!! Zabrać im fundusze!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~alfik 2010-05-26 (08:54) 8 godzin i 31 minut temu

czekać doktoryzowania się

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~blond 2010-05-26 (08:28) 8 godzin i 57 minut temu

tak samo jak para hetero, która się w publicznym miejscu obślninia ponad normę. Poza tym, skoro Tobie się Elżbieto należy "tolernacja", to czemu heretykom (eee," heterykom" miało być) odmawiasz do niej prawa? Dla Ciebie obrzydliwym jest seks hetero a dla nas odrażające są erotyczne zachowania homo. Chyba powinnaś się zgłosić na szkolenie z tolerancji i na warsztaty o tym, jak obleśnie czuje się heretyk/heteryk bombardowany homopropagitką.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~misiek 2010-05-26 (08:17) 9 godzin i 8 minut temu

nie ma kasy na ochrone ppowodziową, ale na takie głupoty jest! co za państwo! w poznaniu na paradę przyszło 250 osób, ale szum jakby Obama przyleciał! ludzie niech wam rozum wróci!

odpowiedz