więcej

Meszki mogą zabić.

Super Express, wp.pl |  dodane 2012-05-09 (07:25) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 3 godziny i 55 minut temu
drukuj

Są małe, ale bardzo niebezpieczne - to meszki. Wszystko przez trujące enzymy, które przy ukłuciu wpuszczają nam do organizmu. Dla małych dzieci i alergików spotkanie z nimi może okazać się śmiertelne - czytamy w "Super Expressie".

Często atakują małe dzieci, dlatego nigdy nie powinno zostawiać się samego dziecka w wózku ani na kocyku. Może się to okazać dramatyczne w skutkach. Lekarze radzą, by po ukąszeniu meszek należy szybko zdezynfekować pokąsane miejsca i nie rozdrapywać ich, ponieważ może dojść do zakażenia ran.

Trzeba się odpowiednio ubierać i stosować specyfiki dostępne w aptekach i sklepach. Albo... unikać ich. To jest szczególnie ważne dla alergików, bo mogą to przypłacić wstrząsem anafilaktycznym.


(kab, mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 40 72.73%
nie 15 27.27%

Przeczytaj też

Entomolog: komarów po srogiej zimie wcale nie musi być mniej

dodane 2012-06-13 (07:15) 2 lata 6 miesięcy 7 dni 4 godziny i 5 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (89)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

22
2
~stan 2012-05-09 (08:57) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 2 godziny i 23 minuty temu

...meszki , kleszcze , żyją z człowiekiem od tysięcy lat . To chemia nas zabija , żrą ją meszki , kleszcze i ludzie .Pesctycydy , sztuczne mydła , antybiotyki i inne świństwa czynią z ludzi alergików .

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

19
1
~jedrek 2012-05-09 (08:33) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 2 godziny i 47 minut temu

i jak tu zyc meszki , kleszcze i inne gady

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

15
0
~baraba 2012-05-09 (08:45) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 2 godziny i 35 minut temu

myszki weszki sreszki ....a 2sk to who j.....

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

20
6
~Wawa 2012-05-09 (10:46) 2 lata 7 miesięcy 11 dni i 34 minuty temu

kto z was jeszcze ma alergię na niejakiego Thuzska? a kto na Niesiołowskego? albo na Hanie Bufetową? albo na innych obcych rządzących w Polsce?

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

14
0
~łobywatel 2012-05-09 (09:51) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 1 godzinę i 29 minut temu

to nie meszki nas zabijają , ale nasza super postępowa cywilizacja z jej skutkami między innymi alergią, spalinami , stresem pyłem i oszukanym jedzeniem.

odpowiedz

13
0
~rm 2012-05-09 (09:28) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 1 godzinę i 52 minuty temu

odpowiednio sie ubierać latem aby uniknąć pogryzienie- czyli jak??? w piankę do nurkowania?????????, golf i kalesony?????

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

15
2
~polak 2012-05-09 (08:30) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 2 godziny i 50 minut temu

do psychiatry lepiej idz durniu głupi .ile dostałeś ża te brednie wypisując ,ludziska już lecą i kupują chemie i trują dzieci wiesz jakie mogą byc z tego konsenkwencje poj....ie jeden ,przetestuj to swojej rodzinie a potem pisz jak przeżujesz. może patrzenie jest szkodliwe trzeba kupic cos bo poumieramy to jest paranoja firm farmacętycznych nie dajcie się ogłupić ,wszystkie te ptasie swinskie inne dziady to sciema zawsze to było i bedzie tak jajkten kryzys co białe kołnieżyki zrobiły bo im ku ...a kasy brakło.

odpowiedz

17
5
~wp 2012-05-09 (08:21) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 2 godziny i 59 minut temu

Haha, marny redaktorku. Wiekszych bzdur nie czytałem. Jestem alergikiem i astmatykiem. Jakoś jak mnie meszka ugryzie to nie umieram, ba jak byłem mały i latałem po boisku to gryzły strasznie. Podrapało się i nic wielkiego sie nie stało... Pozdrawiam nie doedukowanych redkorków.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

11
2
~młody 2012-05-09 (08:53) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 2 godziny i 27 minut temu

racja, meszki to masakryczne paskudztwo, moja żona nie jest uczulona a rok temu miała takie problemy po ich ugryzieniach że skończyło sie szpitalem prawie a całe ciało wyglądało jakby miała ospę. Masakra normalnie, meszki w dużych ilościach a jak wiadomo zazwyczaj one gryzą masowo mogą spowodować duże zagrożenie życia-zdrowia nawet osobom nie bedącym alergigami to samo dotyczy ukąszenia przez szerszenia.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

8
0
~cierp i żłop 2012-05-09 (11:54) 2 lata 7 miesięcy 10 dni 23 godziny i 26 minut temu

Co ten Tusk wyprawia?! Zauważyliście, że jak tylko doszedł do władzy, wszystko się uzjadliwiło: mainstreamy, "autorytety" i wielu posłów, zwłaszcza Niesiołowski, od którego zaraziły się meszki.

odpowiedz

8
0
enigma 2012-05-09 (09:26) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 1 godzinę i 54 minuty temu

Może się mylę ale wydaje mi się,że to paskudztwo lata przed zmierzchem.Przynajmniej na moim odródku.Jest namolne,kąśliwe i tylko dym z papierosa jakoś przed nimi ratuje.Troche trudno plewi się z papierosem w ręku :)

odpowiedz

8
0
~XXXX 2012-05-09 (09:19) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 2 godziny i 1 minutę temu

Uświadomić meszki ! niech lecą na ,,Wiejską", tam czeka ,,tłusta strawa".

odpowiedz

10
3
~Wojciech 2012-05-09 (11:32) 2 lata 7 miesięcy 10 dni 23 godziny i 48 minut temu

Teraz już wszystko jasne!! Specjalista od meszek, Stefan Niesiołowski, musiał być często gryziony przez te stworzenia, stąd jego zapiekła nienawiść, pospolite chamstwo i prostactwo.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

6
0
irbis61 2012-05-09 (10:18) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 1 godzinę i 2 minuty temu

Od pewnego czasu wszystko NAGLE jest niebezpieczne, straszy sie nas wsyzstkim czym sie da i nie da ... .... Meszki istniały zawsze i jakos nigdy nikt sie nato nie skarżył ... TERAZ nagle byle g.......... rozdmuchiwane jest do rangi tragedii narodowej ... Ale to co naprawde jest niebezpeiczne (np. szczepienia, zywnoscGBO, trujace subsdtancje w zywnosci itd ) pomijane sa milczeniem ... Przemilczasie także trujace smugi na niebie .. czyli chmury, opary wyruzcane z jamichs samlocikow na b. duzych wysokosciach ktore CODZIENNIE widujemy na niebie .. To TONY trucizn ktore opadając na nas powodują problemy zdrowotne ! Co zawierają ? Bar, zwiazki siarczku, ołów, rtęć a nawet cząsteczki hemoglobuiny ! DLACZEGO nie psize sie o tym co jest widoczne i co jest coraz barzdiej niepojkojace ... KTGOS nas truje z gory jak karaluchy .. a MY nawet nie reagujemy, a ci co reagują - sa traktowani jak nawiedzeni psychole... Choc wlasnie TO jst basrfdzo niebezpieczne dla dzieci i nas wszystkich ! Ale pieprzy sie tutaj o jakichs meszkach ktore nie maja tak naprawde wiekszego znaczenia wobec podtruwania nas od kilku juz lat roznymi sposobami ! Na temat smug na niebie sa juz napsiane ksiazki, pisze sie o tym na portalach w necie ... ale oficjalne klamliwe i oszukancze meida nabierfaja wody w usta i przemilczają fakt dokonywania na nas powolnego ale skutecznego ludobojstwa ... Coraz wiecej dzieci i ludzi choruje i ginie bez mozliwosci obrony i leczenia .. bo rownoczesnie rozwala sie (wcale nie przypadkowo !!) sluzby zdrowia i farmaceutyczne ...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

7
1
~olo 2012-05-09 (09:05) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 2 godziny i 15 minut temu

Meszka też stworzenie Boże nieraz w jajo ukłuć może nie karc jej tak okrutnie ty 2u nożny trutnie.

odpowiedz

6
0
~mary 2012-05-09 (08:59) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 2 godziny i 21 minut temu

Kilka lat temu meszki pokąsały mnie na łydkach. W nocy porobiły się w tych miejscach guzy wielkości rzodkiewki. Miesiac leczyłam się u chirurga. Meszki atakuja ok.2-3 tygodni, potem spokój. Olejek waniliowy odstrasza je i wszystkie środki na komary i kleszcze,. I długie spodnie i bluzka z długim rękawem, skarpety frotte (lubią atakować powyżej stopy)

odpowiedz

4
0
~gość 2012-05-09 (09:35) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 1 godzinę i 45 minut temu

dziwne to jakieś bo za komuny pryskali i tyle ,tego co było za duzo ,zagrażało obywatelom znikało i tyle ,wszystkiego było tak aby obywatele nie cierpieli -teraz wszystko z tych labolatoriów dodatkowo wypuszczają i nic nie pryskają aby nas zgnębić !!!!!!!!!!!! bo albo samoloty ,ofiary ,Jarek ,Pis itp. albo komary ,kleszcze i meszki i co jeszcze ????????????

odpowiedz

4
0
~AS 2012-05-09 (09:12) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 2 godziny i 8 minut temu

a gdzie reklama jakiegoś środku na meszki?

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
0
~QQłka 2012-05-09 (08:59) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 2 godziny i 21 minut temu

Starawy już jestem i z czasów zaprzeszłych nie pamiętam żadnych "meszków" (chyba, że te w lesie...). No, były komary i coś tam o kleszczach gadano, ale meszków nie było. Widać przylazło to draństwo z kapitalizmem. Wcześniej kapitalizm zwalił nam na pola stonkę. Widać nie fajny to ustrój :(

odpowiedz

5
1
~baraba 2012-05-09 (08:44) 2 lata 7 miesięcy 11 dni 2 godziny i 36 minut temu

myszki czy meszki....może moszki....ale 2sk to who j.....

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 5 godzin i 25 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 10 godzin i 25 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 3 godziny i 35 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 6 godzin i 2 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 29788