Strona główna serwisu
Szokujące treści w czasopiśmie dla nauczycieli
Szokujące treści w czasopiśmie dla nauczycieli

Szokujące treści w czasopiśmie dla nauczycieli

Wulgaryzmy i plagiat znalazły się w czasopiśmie dla nauczycieli, które wydaje fundacja założona przez MEN - informuje "Rzeczpospolita".
Czasopismo ma być wskazówką dla nauczycieli, jak prowadzić lekcje i poznawać nowe metody pedagogiczne. „Języki obce w szkole" od tego roku mają nowego wydawcę, a pismo zaczęło mocno zaskakiwać treściami.

Nauczycielom proponuje się między innymi odgrywanie dialogu z filmu "Dzień Świra". Uczniowie mogą się go nauczyć na pamięć oraz uzupełniać luki wulgarnymi słowami z filmu. Chodzi o scenę, w której Adaś Miauczyński odpytuje syna z koniugacji czasownika "to be". Dialog kończy się słowami: to be, k... a, or not to be. „K... a" jest jednym z tych wyrazów, które uczniowie mają wpisać w dialogowe luki.

To nie koniec kontrowersji wokół pisma dla nauczycieli. W trzecim numerze opublikowano materiał, który w zdecydowanej większości jest kompilacją czterech innych tekstów. Bez problemu można wyszukać je w internecie, każdy z nich ma swojego autora. Ich nazwisk jednak nie odnotowano w bibliografii.
Rzeczpospolita

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (49)
Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
38
~aves 2012-10-11 (14:06) 13 godzin i 22 minut temu

szkoła w wydaniu PO to straszny syf.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
22
~ss 2012-10-11 (14:08) 13 godzin i 20 minut temu

ja bym oskarżył państwo polskie o demoralizację mojego dziecka

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
17
~bf 2012-10-11 (14:00) 13 godzin i 28 minut temu

motyla noga; ale się porobiło kurcze pióro...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
16
~Nowa Prawica 2012-10-11 (14:15) 13 godzin i 13 minut temu

Nie raz pisałem ,że jest ironią losu ,iż największy wpływ na edukację mają kretyni.Jak widać mam rację.Szkoła stała się skupiskiem patologii.Najgorsze jest to,że niektóre lumpy mają przed nazwiskiem co najmniej mgr .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
14
mortenssen 2012-10-11 (14:09) 13 godzin i 19 minut temu

Niedługo zalecą naukę spożywania gorzały i jarania blantów, a od tak na przyszłość.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
11
~bluebox 2012-10-11 (14:12) 13 godzin i 16 minut temu

Ot, postępowa edukacja:(

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
10
~gosc 2012-10-11 (14:24) 13 godzin i 4 minuty temu

Polska szkola juz od dawna nie ma nic wspollnego z nauka i wychowaniem,bo tez i ''naszej'' wladzy nie o to chodzi.Ichne dzieci ucza sie w elitarnych szkolach,a nasze maja byc tylko ich slugusami w przyszlosci.My sami musimy zadbac o nauczanie naszych dzieci juz od przedszkola,bo na panstwowa szkole liczyc nie mozemy

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
9
~jargo 2012-10-11 (14:35) 12 godzin i 53 minut temu

Naprodukowalismy w płatnych uczelniach ignorantów z wyzszym wykształceniem to co sie dziwić, że dla niektórych takie dialogi sa normalnym językiem, używanym przez nich w mowie potocznej. Nawet pewnie nie wiedzą, że to wulgaryzm. Kultura zanika, naród chamieje. Zobaczcie na programy w tv, wypowiedzi polityków i osób znanych, czesto poziom kultury tych ludzi jest poniżej bruku. Słowem jaka elita taka reszta. Ogłupiajace media często tworzone przez osoby o zerowym morale i o :"zminimalizowanych potrzebach intelektualnych" szkodzą. I tu pytanie czy pewna cenzura nie jest jednak potrzebna? Wiem, zaraz sie odezwa obrońcy wolności...hmmm , szlachta w dawnej Polsce tez broniła wolności do końca ( jakiego końca- odsyłam do podreczników historii).

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
9
~nauczycielka 2012-10-11 (14:18) 13 godzin i 10 minut temu

Pokłosie rządów Hall i jej powierniczki Szumilas. Obie przecież są ulubienicami Tuska - " najlepsze panie minister "w jego rządzie. Czego można się spodziewać. Tyle szkody w polskiej oświacie przez cale lata nie wyrządzono, jak za rządów Hall i obecnej minister. A Tusk wyraża tylko na to zgodę i promienieje. Ale cóż, rodzice wolą judzić na nauczycieli- czy nie dostrzegają ogromnego zagrożenia dla swoich dzieci!!?? Gdyby złączyć siły : nauczycieli , związków i rodziców może Tusk spokorniałby w tej i innych kwestiach, a tak robi co chce. Rodzice! to o Wasze dzieci tu idzie!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
7
~11 2012-10-11 (14:22) 13 godzin i 6 minut temu

CZYLI ŚWIRY NA URZĘDACH - I MY TO OPŁACAMY?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
7
~max 2012-10-11 (14:17) 13 godzin i 11 minut temu

Widocznie autorów tego 'podręcznika' podnieca wypowiadanie takich słów przez nieletnie dziewczyny lub chłopaków. Już rozumiecie kto się zabiera za wasze dzieci, lemingi?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~Stara Jędza 2012-10-11 (17:24) 10 godzin i 4 minuty temu

Szkoła, wg syna pułkownika MO: "Róbta co chceta". Wylęgarnia klientów policji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~XCZAPOT 2012-10-11 (17:03) 10 godzin i 25 minut temu

Komu zależy, by polska młodzież chamiała razem z nauczycielami ? Może dać im po łapach, a może jeszcze lepiej ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~sc... 2012-10-11 (16:56) 10 godzin i 32 minut temu

Jaki MEN taki poradnik.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
8
~KL 2012-10-11 (14:14) 13 godzin i 14 minut temu

Chciałbym aby do publicznej wiadomości podano kto jest autorem tego pomysłu. Czy to Palikot? Czy Niesiołowski?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~CCCD 2012-10-11 (17:29) 9 godzin i 59 minut temu

Bezstresowe dzieci. bezstresowi uczniowie, bezstresowi nauczyciele ... takie będą Rzeczypospolite ...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
4
~jolka 2012-10-11 (16:13) 11 godzin i 15 minut temu

pochwała wszechobecnego chamstwa koszmar!!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
5
ANDŻELIKA ZAPOROŻEC 2012-10-11 (14:19) 13 godzin i 9 minut temu

absolwenci zreformowanego szkolnictwa wkroczyli w życie zawodowe, a będzie jeszcze lepiej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~Burasek 2012-10-11 (16:42) 10 godzin i 46 minut temu

W polityce chamstwo i buractwo, w celebrytach nie inaczej. To co te dzieci i skąd mają coś pozytywnego umieć i wiedzieć?!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
2
~nauczycielka 2012-10-11 (17:44) 9 godzin i 44 minut temu

reforma w szkołach potrzebna jest natychmiast! dość kumoterstwa ,kiepskiego wykształcenia nauczycieli, wulgaryzmów z obu stron-nauczycieli i uczniów. Jeżeli nauczyciel łamie prawo to uczeń będzie robił to samo.Dyrektor nie może być więcej jak 2 kadencje bo póżniej już nic nie robi. Ludzie, opamiętajcie się bo będzie za póżno. Nie wszyscy muszą mieć maturę a potem stołek.Potrzebni są fachowcy do zwykłych robót. A oceniane powinny być tylko prace pisemne a nie zeszycik, byle badziewie ściągnięte z internetu na 6. To jest totalna porażka oświaty, to co teraz się dzieje.Najzdolniejsi lądują w marnych szkołach , bo nie są lizusami, mają własne zdanie i nie mają szans na dobre oceny.ą teraz nie ma egzaminów i system punktowy decyduje o dobrej szkole.

odpowiedz