więcej

Ks. Dariusz Oko z wykładem w sejmie dot. gender.

Rzeczpospolita, WP.PL |  dodane 2014-01-09 (05:08) 9 miesięcy 12 dni 8 godzin i 50 minut temu
drukuj


Szykuje się kolejna odsłona politycznej wojny o gender. Z wykładem dla posłów wystąpi budzący wiele kontrowersji ks. Dariusz Oko - informuje "Rzeczpospolita". Wykład odbędzie się 23 stycznia. Zdaniem księdza gender to "nauka maniaków seksualnych".

Do sejmu ks. Dariusza Oko zaprosił Andrzej Jaworski z PiS, szef Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. - Gender to nie neutralna ideologia. Jest wyraźnie wymierzona w Kościół katolicki - podkreśla Jaworski i przypomina, że ksiądz brał udział m.in. w kongresie "Stop Ateizacji" w Bydgoszczy.

W ostatnim czasie ks. Dariusz Oko wielokrotnie wypowiadał się nt. gender budząc kontrowersje wśród jej zwolenników. Zdaniem księdza gender jest bowiem "gender propaguje deprawacje seksualną", a jako program edukacji stanowi formę rewolucji seksualnej.

"Stop ideologii gender"

Wczoraj rozpoczął prace w parlamencie zespół "Stop ideologii gender", który założyła Beata Kempa z Solidarnej Polski. Jednocześnie wicemarszałek Wanda Nowicka złożyła wniosek do NIK o zbadanie, czy instytucje związane z Kościołem kierują się zaleceniami gender, wydając pieniądze unijne.

Odkąd list ostrzegający przed ideologią wydali biskupi, trwa polityczna wojna. Emocje dodatkowo wzrosną, gdy z wykładem wystąpi w sejmie ks. prof. Dariusz Oko - ocenia gazeta.

Źródło: Rzeczpospolita

rp.pl

(ks, mj)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 114 66.28%
nie 58 33.72%

Przeczytaj też

Watykan: pary homoseksualne to nie rodziny

dodane 2014-01-08 (18:55) 9 miesięcy 12 dni 19 godzin i 3 minuty temu

NIK: polska szkoła zagrożona narkomanią

dodane 2014-01-08 (06:08) 9 miesięcy 13 dni 7 godzin i 50 minut temu

Prof. Anna Pawełczyńska: wojna przeciw Polsce trwa nieprzerwanie

dodane 2014-01-07 (08:09) 9 miesięcy 14 dni 5 godzin i 49 minut temu

Papież Franciszek: związki homoseksualne stanowią nowe wyzwania

dodane 2014-01-04 (14:45) 9 miesięcy 16 dni 23 godziny i 13 minut temu

Ksiądz William Lynn, zamieszany w pedofilię, wyszedł na wolność

dodane 2014-01-02 (17:25) 9 miesięcy 18 dni 20 godzin i 33 minuty temu

Prestiżowy włoski miesięcznik poświęcił cały numer Polsce

dodane 2014-01-02 (15:10) 9 miesięcy 18 dni 22 godziny i 48 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: pedofilia

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (321)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~jax 2014-01-30 (13:53) 8 miesięcy 21 dni i 5 minut temu

Wytyczne na dziś są jednoznaczne wszystkie służby są tu. Odnoszę wrażenie, że KTOŚ zaproponował światu MEGATEMAT ZASTĘPCZY. Właśnie coś się dzieje czego niezauwazamy. Osobliwe co!?

odpowiedz

7
6
~PISdus 2014-01-14 (11:09) 9 miesięcy 7 dni 2 godziny i 49 minut temu

Kiedy wywalimy czarna mafie z Polski? Ile jeszcze musza ukrasc?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
1
~Iki 2014-01-23 (22:55) 8 miesięcy 27 dni 15 godzin i 3 minuty temu

Premierze, co ksziądz będzie robił w Sejmie? On se może wykładac kafelkami plebanię, a nie indoktrynowac Sejm. Tym zbokom już kościół nie wystarcza? Jeśli tak, to idę do kościoła odspiewać Międzynarodówkę. Jak im wolno, to mnie też!

odpowiedz

9
19
~ojciec 2014-01-09 (08:50) 9 miesięcy 12 dni 5 godzin i 8 minut temu

Kazdemy kto bedzie probowal ubierac chlopcow w sukienki obije ryj, TO JEST MOJ STOSUNEK DO GENDER

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

3
2
~hun/ 2014-01-23 (15:42) 8 miesięcy 27 dni 22 godziny i 16 minut temu

Od lat nie było takiej nagonki na kościół, jak dziś, Zniszczcie naszą wiarę, w większości wiarę całego narodu,przyjdzie wiara Mahometa,czy będzie lepsza? Ona zniszczy nas, nasze dzieci i wnuki.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
5
~Niemoher na pewno 2014-01-13 (16:00) 9 miesięcy 7 dni 21 godzin i 58 minut temu

Ja nie chadzam do kościółka i stwierdzam, że cała ta zabawa w gender to jest burza w szklance wody. Będę rad, gdy panowie w sukienkach zamiast robić wodę z mózgów ludziom, zajmą się oczyszczeniem własnych szeregów z rozmaitych patologii. Ksiądz i profesor to dwie różne rzeczy, które występują razem tylko w Rydzykowem Radyju. Dla pana "posła" Jaworskiego i jemu podobnym jest miejsce w Tworkach albo w Kocborowie, a nie w Sejmie RP! Oczyszczenie tej szacownej instytucji z takich "osobistości" byłoby na pewno z korzyścią dla ogółu. A w ogóle to ja jestem wolny człowiek i nie interesują mnie opinie nawiedzonych moherów na tematy, o których wspomniani moherzy zielonego pojęcia nie mają!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
0
~cde 2014-01-23 (16:54) 8 miesięcy 27 dni 21 godzin i 4 minuty temu

Czy księża mają już mało miejsca na ambonach ,że muszą już się pchać na mównicę sejmową?

odpowiedz

6
4
~Konrad 2014-01-22 (10:20) 8 miesięcy 29 dni 3 godziny i 38 minut temu

Az trudno uwierzyc czytajac wypowiedzi w internecie, ze jest tyle ziejacej nienawisci do Boga i do Kosciola. Bog jest miloscia. Miłość ta przyszla do ludzi w Osobie Pana Jezusa. Nauczal On milosci i zalozyl Swoj Kosciol, którego bramy piekielne nie zwycieza. W Kosciele jednak był również Judasz i jego nastepcy. Jego postepowanie zdaniem tych dyskutantow wystarcza, zeby nienawidziec Boga i calego Kosciola, który nadal naucza, ze Pan Jezus jest droga, prawda i zyciem. Prosilbym Ksiedza Profesora o ustosunkowanie się do ponizszego tekstu bo wyglada na to, ze jeśli swiat nie powstrzyma kolejnej plagi totalitarnej, jaka jest genderyzm, to z tej już się nie podzwignie. Ludzie maja wolna wole. Wolno im więc wybierac zlo i glosic, ze to jest dobro. Rzecz w tym, ze to im nie wystarcza. Oni chca zmuszac do tego innych ludzi. Skutki tragedii calych narodow zgotowanej przez systemy totalitarne trwaja nadal i chyba nigdy nie ustana. Ideologia gender jest jednym z przejawow postepujacego od lat wykolejenia moralnego i kulturowego tzw. cywilizowanego swiata. Narzucana jest ona również calym narodom przez obecnie dzialajacy pantotalitaryzm, który uzywa maski demokracji lecz z prawdziwa demokracja nie ma nic wspolnego. Wszystko wskazuje na to, ze skutki tego dzialania beda jeszcze bardziej tragiczne grozac w rezultacie, jak ostrzega ks. prof. Dariusz Oko, zaglada cywilizacji. Dziala tutaj bowiem ciagle aktualna zasada gloszona w swoim czasie przez szefa propagandy hitlerowskiej Jozefa Goebbelsa, ze najoczywistsze klamstwo wystarczajaco dlugo i uparcie powtarzane staje się najoczywistsza prawda. Ludzie przyzwyczajaja się do popularyzowanej w mediach przemocy, gwaltu, rozwiazlosci, bezkarnego krzywdzenia slabych i niemoralnosci podawanej jako wartosci moralne bo w imię „rownouprawnienia i demokracji”. Przyzwyczajaja się i w koncu to, co wykolejone i niemoralne przyjmuja za normalne. W procesie norymberskim skazano m. in. lekarzy nie tylko za pseudomedyczne doswiadczenia na ludziach ale również m.in. za zbrodnie zwiazane z realizacja tzw. programu T4. Nazwa pochodzi od miejsca siedziby kierownictwa programu Tiergartenstrasse 4. W ramach programu dokonywano przymusowych aborcji u kobiet rodzinnie obciazonych chorobami psychicznymi i wadami rozwojowymi, eutanazji dzieci urodzonych z niedorozwojem lub kalectwem, eutanazji doroslych chorych psychicznie i obciazonych kalectwem. Wymordowano w ten sposob ogromne ilosci ludzi. A jak jest obecnie? Masowo wykonywane aborcje z tzw. wskazan spolecznych. Masowo wykonywane tzw. badania przesiewowe u kobiet w ciazy i aborcje z powodu wad rozwojowych stwierdzanych u plodu, kaleka nie ma prawa do zycia. Eutanazja legalnie realizowana w kilku krajach samej tylko Europy. Wystarczy, ze ktos już za dlugo placze się po tym swiecie bedac zawada dla rodziny lub krewnych zeby jego jeki spowodowane cierpieniem zinterpretowac jako prosbe o smierc. Podpis dwoch lekarzy nie jest sprawa trudna, przyjezdza Himmelkommando i czlowieka nie ma. Dyskutuje się w innych krajach nad potrzeba wprowadzenia eutanazji. Wynika z tego, ze wspolczesny tzw. cywilizowany swiat realizuje dokladnie to, za co zostali skazani realizatorzy programu T4. Dzisiaj więc pewnie skazani by nie byli. Dokonczenie tekstu za chwile.

odpowiedz

1
2
~gdyn 2014-01-20 (15:12) 9 miesięcy 22 godziny i 46 minut temu

Czy nazwisko Oko odmienia się pod. jak Kościuszko i Moniuszko oraz Lato? Zatem z Oką?

odpowiedz

14
8
~Licealista 2014-01-12 (15:48) 9 miesięcy 8 dni 22 godziny i 10 minut temu

Dla mnie pojęcie gender kojarzy się z panem w czarnej sukience i dzieckiem w objęciach.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

3
5
~Sodoma gejow 2014-01-13 (16:49) 9 miesięcy 7 dni 21 godzin i 9 minut temu

Gender to legalizacja wg kultury.... prawnie ... bo NA PAPIERZE!!! zwiazkow homosexulanych, bycie gejem...itp odchylenia!!!!!!!!! to wspolczesni SODOMICI i jeszcze gorzej bo to 21 wiek.To nie dlatego ze sie tacy inni,!!!!! urodzili ,ale ze tego CHCA

odpowiedz

2
4
~wszyscy 2014-01-11 (21:24) 9 miesięcy 9 dni 16 godzin i 34 minuty temu

ksieza sa super inteligentni i przystojniy

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
1
~janek 2014-01-12 (12:20) 9 miesięcy 9 dni 1 godzinę i 38 minut temu

Ksiądz Oko recenzował bardzo puczającą książkę Eugena Drewermanna - byłego księdza,teologa i psychologa - "Kler. Psysogram ideału" (polecam). Nawet jeśli ją przeczytał przed zrecenzowaniem, to zrobił to bez zrozumienia. Szkoda.... Swoją drogą jestem ciekawy, czy wiedzą o tym hierarchowie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
4
~gender? 2014-01-13 (16:47) 9 miesięcy 7 dni 21 godzin i 11 minut temu

!!!Gender to legalizacja wg kultury.... prawnie ... bo NA PAPIERZE!!! zwiazkow homosexulanych, bycie gejem...itp odchylenia!!!!!!!!! to wspolczesni SODOMICI i jeszcze gorzej bo to 21 wiek.To nie dlatego ze sie tacy inni,!!!!! urodzili ,ale ze tego CHCA

odpowiedz

2
4
~Giez 2014-01-13 (14:30) 9 miesięcy 7 dni 23 godziny i 28 minut temu

dender to amok dla pospólstwa

odpowiedz

7
3
~Sredniowiecze 2014-01-13 (11:30) 9 miesięcy 8 dni 2 godziny i 28 minut temu

Gorzej niż w Iranie.

odpowiedz

6
5
~ks!!! 2014-01-12 (13:51) 9 miesięcy 9 dni i 7 minut temu

a co ten oko w ogóle robił w sejmie?! Ja też mogę iść?!

odpowiedz

12
8
~oky 2014-01-11 (10:01) 9 miesięcy 10 dni 3 godziny i 57 minut temu

Ksiądz Oko bardzo dobrze i rzeczowo mówi. Ale posłowie go oleją i nie będą chcieli zrozumieć. Tak jak większość z forumowiczów. Plujecie jadem bo to ksiądz. Gentrowcy już was mają.

odpowiedz

11
4
OLO321 2014-01-09 (08:57) 9 miesięcy 12 dni 5 godzin i 1 minutę temu

A co to jest ten gender???Bo ja nie wiem.Wszyscy o tym gadaja a ja nie w temacie

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

7
9
~tylko 2014-01-10 (09:11) 9 miesięcy 11 dni 4 godziny i 47 minut temu

ksieza mowia prawde..... od zawsze

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Sikorski o rozmowie z Politico: niektóre moje słowa zostały nadinterpretowane
dodane 2014-10-20 (23:05) 14 godzin i 53 minuty temu

materiał wideo

Oscar de la Renta nie żyje
dodane 2014-10-21 (05:23) 8 godzin i 35 minut temu

Agencja AP: USA wypłaca emerytury wydalonym nazistom
dodane 2014-10-20 (21:38) 16 godzin i 20 minut temu

Polscy lekarze postawili na nogi sparaliżowanego mężczyznę
dodane 2014-10-21 (02:37) 11 godzin i 21 minut temu

Rosyjska prasa: Szwedzi znaleźli powód, żeby się zbroić
dodane 2014-10-20 (09:35) 1 dzień 4 godziny i 23 minuty temu

Zmarł znany astronom i astrofizyk prof. Janusz Gil
dodane 2014-10-20 (09:30) 1 dzień 4 godziny i 28 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.