więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1084642solidarnych Solidarni z Ukrainą

Ks. Dariusz Oko z wykładem w sejmie dot. gender.

Rzeczpospolita, WP.PL |  dodane 2014-01-09 (05:08) 3 miesiące 14 dni 12 godzin i 30 minut temu
drukuj


Szykuje się kolejna odsłona politycznej wojny o gender. Z wykładem dla posłów wystąpi budzący wiele kontrowersji ks. Dariusz Oko - informuje "Rzeczpospolita". Wykład odbędzie się 23 stycznia. Zdaniem księdza gender to "nauka maniaków seksualnych".

Do sejmu ks. Dariusza Oko zaprosił Andrzej Jaworski z PiS, szef Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. - Gender to nie neutralna ideologia. Jest wyraźnie wymierzona w Kościół katolicki - podkreśla Jaworski i przypomina, że ksiądz brał udział m.in. w kongresie "Stop Ateizacji" w Bydgoszczy.

W ostatnim czasie ks. Dariusz Oko wielokrotnie wypowiadał się nt. gender budząc kontrowersje wśród jej zwolenników. Zdaniem księdza gender jest bowiem "gender propaguje deprawacje seksualną", a jako program edukacji stanowi formę rewolucji seksualnej.

"Stop ideologii gender"

Wczoraj rozpoczął prace w parlamencie zespół "Stop ideologii gender", który założyła Beata Kempa z Solidarnej Polski. Jednocześnie wicemarszałek Wanda Nowicka złożyła wniosek do NIK o zbadanie, czy instytucje związane z Kościołem kierują się zaleceniami gender, wydając pieniądze unijne.

Odkąd list ostrzegający przed ideologią wydali biskupi, trwa polityczna wojna. Emocje dodatkowo wzrosną, gdy z wykładem wystąpi w sejmie ks. prof. Dariusz Oko - ocenia gazeta.

Źródło: Rzeczpospolita


(ks, mj)

Polub wiadomości.wp.pl na Facebooku

oceń
tak 114 66.28%
nie 58 33.72%

Przeczytaj też

Watykan: pary homoseksualne to nie rodziny

dodane 2014-01-08 (18:55) 3 miesiące 14 dni 22 godziny i 43 minuty temu

NIK: polska szkoła zagrożona narkomanią

dodane 2014-01-08 (06:08) 3 miesiące 15 dni 11 godzin i 30 minut temu

Prof. Anna Pawełczyńska: wojna przeciw Polsce trwa nieprzerwanie

dodane 2014-01-07 (08:09) 3 miesiące 16 dni 9 godzin i 29 minut temu

Papież Franciszek: związki homoseksualne stanowią nowe wyzwania

dodane 2014-01-04 (14:45) 3 miesiące 19 dni 2 godziny i 53 minuty temu

Ksiądz William Lynn, zamieszany w pedofilię, wyszedł na wolność

dodane 2014-01-02 (17:25) 3 miesiące 21 dni i 13 minut temu

Prestiżowy włoski miesięcznik poświęcił cały numer Polsce

dodane 2014-01-02 (15:10) 3 miesiące 21 dni 2 godziny i 28 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: pedofilia

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (321)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~jax 2014-01-30 (13:53) 2 miesiące 24 dni 3 godziny i 45 minut temu

Wytyczne na dziś są jednoznaczne wszystkie służby są tu. Odnoszę wrażenie, że KTOŚ zaproponował światu MEGATEMAT ZASTĘPCZY. Właśnie coś się dzieje czego niezauwazamy. Osobliwe co!?

odpowiedz

7
6
~PISdus 2014-01-14 (11:09) 3 miesiące 9 dni 6 godzin i 29 minut temu

Kiedy wywalimy czarna mafie z Polski? Ile jeszcze musza ukrasc?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

1
1
~Iki 2014-01-23 (22:55) 2 miesiące 30 dni 18 godzin i 43 minuty temu

Premierze, co ksziądz będzie robił w Sejmie? On se może wykładac kafelkami plebanię, a nie indoktrynowac Sejm. Tym zbokom już kościół nie wystarcza? Jeśli tak, to idę do kościoła odspiewać Międzynarodówkę. Jak im wolno, to mnie też!

odpowiedz

9
19
~ojciec 2014-01-09 (08:50) 3 miesiące 14 dni 8 godzin i 48 minut temu

Kazdemy kto bedzie probowal ubierac chlopcow w sukienki obije ryj, TO JEST MOJ STOSUNEK DO GENDER

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

3
2
~hun/ 2014-01-23 (15:42) 3 miesiące 1 godzinę i 56 minut temu

Od lat nie było takiej nagonki na kościół, jak dziś, Zniszczcie naszą wiarę, w większości wiarę całego narodu,przyjdzie wiara Mahometa,czy będzie lepsza? Ona zniszczy nas, nasze dzieci i wnuki.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
5
~Niemoher na pewno 2014-01-13 (16:00) 3 miesiące 10 dni 1 godzinę i 38 minut temu

Ja nie chadzam do kościółka i stwierdzam, że cała ta zabawa w gender to jest burza w szklance wody. Będę rad, gdy panowie w sukienkach zamiast robić wodę z mózgów ludziom, zajmą się oczyszczeniem własnych szeregów z rozmaitych patologii. Ksiądz i profesor to dwie różne rzeczy, które występują razem tylko w Rydzykowem Radyju. Dla pana "posła" Jaworskiego i jemu podobnym jest miejsce w Tworkach albo w Kocborowie, a nie w Sejmie RP! Oczyszczenie tej szacownej instytucji z takich "osobistości" byłoby na pewno z korzyścią dla ogółu. A w ogóle to ja jestem wolny człowiek i nie interesują mnie opinie nawiedzonych moherów na tematy, o których wspomniani moherzy zielonego pojęcia nie mają!!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

3
0
~cde 2014-01-23 (16:54) 3 miesiące i 44 minuty temu

Czy księża mają już mało miejsca na ambonach ,że muszą już się pchać na mównicę sejmową?

odpowiedz

6
4
~Konrad 2014-01-22 (10:20) 3 miesiące 1 dzień 7 godzin i 18 minut temu

Az trudno uwierzyc czytajac wypowiedzi w internecie, ze jest tyle ziejacej nienawisci do Boga i do Kosciola. Bog jest miloscia. Miłość ta przyszla do ludzi w Osobie Pana Jezusa. Nauczal On milosci i zalozyl Swoj Kosciol, którego bramy piekielne nie zwycieza. W Kosciele jednak był również Judasz i jego nastepcy. Jego postepowanie zdaniem tych dyskutantow wystarcza, zeby nienawidziec Boga i calego Kosciola, który nadal naucza, ze Pan Jezus jest droga, prawda i zyciem. Prosilbym Ksiedza Profesora o ustosunkowanie się do ponizszego tekstu bo wyglada na to, ze jeśli swiat nie powstrzyma kolejnej plagi totalitarnej, jaka jest genderyzm, to z tej już się nie podzwignie. Ludzie maja wolna wole. Wolno im więc wybierac zlo i glosic, ze to jest dobro. Rzecz w tym, ze to im nie wystarcza. Oni chca zmuszac do tego innych ludzi. Skutki tragedii calych narodow zgotowanej przez systemy totalitarne trwaja nadal i chyba nigdy nie ustana. Ideologia gender jest jednym z przejawow postepujacego od lat wykolejenia moralnego i kulturowego tzw. cywilizowanego swiata. Narzucana jest ona również calym narodom przez obecnie dzialajacy pantotalitaryzm, który uzywa maski demokracji lecz z prawdziwa demokracja nie ma nic wspolnego. Wszystko wskazuje na to, ze skutki tego dzialania beda jeszcze bardziej tragiczne grozac w rezultacie, jak ostrzega ks. prof. Dariusz Oko, zaglada cywilizacji. Dziala tutaj bowiem ciagle aktualna zasada gloszona w swoim czasie przez szefa propagandy hitlerowskiej Jozefa Goebbelsa, ze najoczywistsze klamstwo wystarczajaco dlugo i uparcie powtarzane staje się najoczywistsza prawda. Ludzie przyzwyczajaja się do popularyzowanej w mediach przemocy, gwaltu, rozwiazlosci, bezkarnego krzywdzenia slabych i niemoralnosci podawanej jako wartosci moralne bo w imię „rownouprawnienia i demokracji”. Przyzwyczajaja się i w koncu to, co wykolejone i niemoralne przyjmuja za normalne. W procesie norymberskim skazano m. in. lekarzy nie tylko za pseudomedyczne doswiadczenia na ludziach ale również m.in. za zbrodnie zwiazane z realizacja tzw. programu T4. Nazwa pochodzi od miejsca siedziby kierownictwa programu Tiergartenstrasse 4. W ramach programu dokonywano przymusowych aborcji u kobiet rodzinnie obciazonych chorobami psychicznymi i wadami rozwojowymi, eutanazji dzieci urodzonych z niedorozwojem lub kalectwem, eutanazji doroslych chorych psychicznie i obciazonych kalectwem. Wymordowano w ten sposob ogromne ilosci ludzi. A jak jest obecnie? Masowo wykonywane aborcje z tzw. wskazan spolecznych. Masowo wykonywane tzw. badania przesiewowe u kobiet w ciazy i aborcje z powodu wad rozwojowych stwierdzanych u plodu, kaleka nie ma prawa do zycia. Eutanazja legalnie realizowana w kilku krajach samej tylko Europy. Wystarczy, ze ktos już za dlugo placze się po tym swiecie bedac zawada dla rodziny lub krewnych zeby jego jeki spowodowane cierpieniem zinterpretowac jako prosbe o smierc. Podpis dwoch lekarzy nie jest sprawa trudna, przyjezdza Himmelkommando i czlowieka nie ma. Dyskutuje się w innych krajach nad potrzeba wprowadzenia eutanazji. Wynika z tego, ze wspolczesny tzw. cywilizowany swiat realizuje dokladnie to, za co zostali skazani realizatorzy programu T4. Dzisiaj więc pewnie skazani by nie byli. Dokonczenie tekstu za chwile.

odpowiedz

1
2
~gdyn 2014-01-20 (15:12) 3 miesiące 3 dni 2 godziny i 26 minut temu

Czy nazwisko Oko odmienia się pod. jak Kościuszko i Moniuszko oraz Lato? Zatem z Oką?

odpowiedz

14
8
~Licealista 2014-01-12 (15:48) 3 miesiące 11 dni 1 godzinę i 50 minut temu

Dla mnie pojęcie gender kojarzy się z panem w czarnej sukience i dzieckiem w objęciach.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

3
5
~Sodoma gejow 2014-01-13 (16:49) 3 miesiące 10 dni i 49 minut temu

Gender to legalizacja wg kultury.... prawnie ... bo NA PAPIERZE!!! zwiazkow homosexulanych, bycie gejem...itp odchylenia!!!!!!!!! to wspolczesni SODOMICI i jeszcze gorzej bo to 21 wiek.To nie dlatego ze sie tacy inni,!!!!! urodzili ,ale ze tego CHCA

odpowiedz

2
4
~wszyscy 2014-01-11 (21:24) 3 miesiące 11 dni 20 godzin i 14 minut temu

ksieza sa super inteligentni i przystojniy

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
1
~janek 2014-01-12 (12:20) 3 miesiące 11 dni 5 godzin i 18 minut temu

Ksiądz Oko recenzował bardzo puczającą książkę Eugena Drewermanna - byłego księdza,teologa i psychologa - "Kler. Psysogram ideału" (polecam). Nawet jeśli ją przeczytał przed zrecenzowaniem, to zrobił to bez zrozumienia. Szkoda.... Swoją drogą jestem ciekawy, czy wiedzą o tym hierarchowie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
4
~gender? 2014-01-13 (16:47) 3 miesiące 10 dni i 51 minut temu

!!!Gender to legalizacja wg kultury.... prawnie ... bo NA PAPIERZE!!! zwiazkow homosexulanych, bycie gejem...itp odchylenia!!!!!!!!! to wspolczesni SODOMICI i jeszcze gorzej bo to 21 wiek.To nie dlatego ze sie tacy inni,!!!!! urodzili ,ale ze tego CHCA

odpowiedz

2
4
~Giez 2014-01-13 (14:30) 3 miesiące 10 dni 3 godziny i 8 minut temu

dender to amok dla pospólstwa

odpowiedz

7
3
~Sredniowiecze 2014-01-13 (11:30) 3 miesiące 10 dni 6 godzin i 8 minut temu

Gorzej niż w Iranie.

odpowiedz

6
5
~ks!!! 2014-01-12 (13:51) 3 miesiące 11 dni 3 godziny i 47 minut temu

a co ten oko w ogóle robił w sejmie?! Ja też mogę iść?!

odpowiedz

12
8
~oky 2014-01-11 (10:01) 3 miesiące 12 dni 7 godzin i 37 minut temu

Ksiądz Oko bardzo dobrze i rzeczowo mówi. Ale posłowie go oleją i nie będą chcieli zrozumieć. Tak jak większość z forumowiczów. Plujecie jadem bo to ksiądz. Gentrowcy już was mają.

odpowiedz

11
4
OLO321 2014-01-09 (08:57) 3 miesiące 14 dni 8 godzin i 41 minut temu

A co to jest ten gender???Bo ja nie wiem.Wszyscy o tym gadaja a ja nie w temacie

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

7
9
~tylko 2014-01-10 (09:11) 3 miesiące 13 dni 8 godzin i 27 minut temu

ksieza mowia prawde..... od zawsze

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

materiał wideo

Amerykańscy żołnierze wylądowali w Świdwinie
dodane 2014-04-23 (16:19) 1 godzinę i 19 minut temu

Żona i rodzice Sławomira Nowaka: zegarek był prezentem od nas
dodane 2014-04-23 (16:25) 1 godzinę i 13 minut temu

Donald Tusk o spocie z okazji 10-lecia Polski w UE: przejrzysta sprawa
dodane 2014-04-23 (16:00) 1 godzinę i 38 minut temu

"Podbniebni żołnierze", czyli amerykańska 173 Brygada Powietrznodesantowa
dodane 2014-04-23 (13:30) 4 godziny i 8 minut temu

Premier Turcji złożył kondolencje wnukom Ormian-ofiar ludobójstwa
dodane 2014-04-23 (16:27) 1 godzinę i 11 minut temu

więcej wiadomości

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.