więcej

Szukaj w serwisie

Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis - Profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się szeroko pojętą socjologią polityki, a także socjologią ekonomiczną i socjologią organizacji. W kręgu jej zainteresowań znajdują się problemy transformacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej, teoria realnego socjalizmu i postkomunizmu, a także globalizacja.

Prof. Staniszkis wykłada na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.

Autorka wielu książek, m.in. "Samoograniczająca się rewolucja" (1985), "Ontologia socjalizmu" (1988), "Postkomunizm" (2002), "Władza globalizacji" (2003), "O władzy i bezsilności" (2006).

Od stycznia 2008 pisze felietony w serwisie Wiadomości Wirtualnej Polski.

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Najważniejsze wiadomości

Ujazdowski: Piotrowicz powinien złożyć rezygnację ze stanowiska szefa komisji
dodane 2016-12-07 (21:17) 2 dni 1 godzinę i 2 minuty temu

materiał wideo

USA: kolejna nominacja Donalda Trumpa
dodane 2016-12-07 (21:10) 2 dni 1 godzinę i 9 minut temu

materiał wideo

Nowy metropolita krakowski już 8 grudnia
dodane 2016-12-07 (19:12) 2 dni 3 godziny i 7 minut temu

Premier Włoch Matteo Renzi złożył dymisję
dodane 2016-12-07 (19:50) 2 dni 2 godziny i 29 minut temu

Antoni Pikul: Stanisław Piotrowicz nie wykonał w moją stronę żadnego gestu pomocy
dodane 2016-12-07 (19:37) 2 dni 2 godziny i 42 minuty temu

Prokuratura: Marzena K. domaga się od Warszawy w sumie ponad 40,5 mln zł
dodane 2016-12-07 (19:25) 2 dni 2 godziny i 54 minuty temu

więcej wiadomości

Komentują dla nas

Ewa Koszowska Ewa Koszowska

O. Wacław Oszajca: papież Franciszek nie jest ani lewicowy, ani prawicowy

Kościół jako całość, jako Lud Boży, nie ma swojego ustroju. Katolik może być lewicowy, prawicowy....

Wiesław Dębski Wiesław Dębski

Religia na maturze w 2021 roku? Wiesław Dębski: to już nie ma nic wspólnego ze świeckim państwem

Bp Mendyk powiedział: "jak Bóg pozwoli, religia na maturze w 2021 roku". - Niezwykle ciekawi mnie....

Andrzej Stankiewicz Andrzej Stankiewicz

Andrzej Stankiewicz: Wszystkie odjazdy Antoniego Macierewicza

Lata lecą, a jedno pozostaje bez zmian - upodobanie Antoniego Macierewicza do kobiet i spisków. O....

Tomasz Otłowski Tomasz Otłowski

Kręgosłup tureckiej armii przetrącony po próbie puczu. Polityczne czystki poważnie osłabiły regionalną potęgę

• Czystki w tureckiej armii stawiają pod znakiem zapytania poziom jej efektywności i zdolności....

Łukasz Warzecha Łukasz Warzecha

Łukasz Warzecha: o hipokrytach i powstańczej opasce

"Kotwice" pojawiają się jako naklejki na samochodach, jako znaczki w klapie, jako emblematy na....

Oskar Górzyński Oskar Górzyński

"Katolicy zombie" rosną w siłę. "Uratują" Francję przed Le Pen?

Współczesną Francję - "najstarszej córze Kościoła" - trudno dziś określić jako kraj katolicki. Ostry....

Rafał Woś Rafał Woś

Rafał Woś: PiS antyBalcerowiczem? Tanie przechwałki!

Uwaga, uwaga! Na rynku pojawiły się podróbki modnej w tym sezonie pigułki o nazwie....

Przemysław Dubiński Przemysław Dubiński

Kontrowersyjna data kolejnej debaty o Polsce w PE. "Jest bardzo niefortunna. To powinien być czas zadumy"

13 grudnia Parlament Europejski będzie debatował o stanie polskiej demokracji i praworządności....

Agnieszka B. Gorzkowska Agnieszka B. Gorzkowska

Włochy w zaciskających się kleszczach. Na północy zamykane granice, na południu chaos i wojna domowa

• Sytuacja Włoch na arenie międzynarodowej staje się coraz trudniejsza • Północni....

Aneta Wawrzyńczak Aneta Wawrzyńczak

Wojna z Państwem Islamskim w irackim Kurdystanie. Relacja z pierwszej linii frontu

- Chcę wybić terrorystów z Daesz co do jednego, takie jest moje marzenie. Dlaczego? Odebrali mi....

Paweł Lisicki Paweł Lisicki

Siła Macierewicza. Paweł Lisicki: pierwsze miejsce ministra obrony

"Jest moim świętym obowiązkiem podziękować głównemu autorowi tego sukcesu - chodzi o ministra....

Cezary Łazarewicz Cezary Łazarewicz

Od 14 lat odsiaduje wyrok za dwa zabójstwa, których nie popełnił

W 2001 roku właściciel warszawskiego klubu Adam Dudała został oskarżony, a potem skazany za....

Sławomir Sierakowski Sławomir Sierakowski

Sławomir Sierakowski: przywódcą światowej lewicy jest Franciszek

Nie Slavoj Żiżek, nie Yanis Varoufakis, nie Thomas Piketty, ani żaden polityk czy intelektualista....

Jakub Majmurek Jakub Majmurek

Donald Trump prezydentem USA? Jakub Majmurek: jak polska prawica może powstrzymać apokalipsę

Ten rok obfituje w niepokojące wydarzenia polityczne. Brexit. Zamach stanu w Turcji i idąca za nim....

Aleksandra Słabisz Aleksandra Słabisz

Plan imigracyjny Trumpa może pogrążyć USA

• Plan imigracyjny Trumpa może się okazać bardzo kosztowny • Deportacja od 5 do 11....

Marcin Bartnicki Marcin Bartnicki

Marcin Bartnicki: Fala eurosceptycyzmu w całej Europie. Polska jest jedynym wyjątkiem

Przez Unię Europejską przetacza się fala eurosceptycyzmu. Trend jest wyraźny we wszystkich państwach....

Małgorzata Gorol Małgorzata Gorol

Co dla Ukrainy oznaczałaby ewentualna prezydentura Donalda Trumpa?

• Wypowiedzi Donalda Trumpa na temat Putina i Krymu budzą obawy Ukraińców • Analityk....

Agnieszka Kopacz Agnieszka Kopacz

Został im tylko tydzień, by ocalić oko Szymona

Usunięcie gałki ocznej. Taką dramatyczną diagnozę usłyszeli rodzice 16-miesięcznego Szymona....

Mariusz Szymczuk Mariusz Szymczuk

Premier krytykowana niemal ze wszystkich stron. W tle znów aborcja

• "Kpina, handel życiem, jałmużna". Między innymi takie słowa padają w komentarzach do....

Zofia Wodzinowska Zofia Wodzinowska

W Norwegii chcieli odebrać im dzieci, więc uciekli do Polski. Takich jak oni jest więcej

• Natasha i Erik Olsen Myra ukrywają się w Polsce wraz z dwójką swoich dzieci • Para....

Kacper Świsłowski Kacper Świsłowski

Prawo i Sprawiedliwość we współpracy z klubami "Gazety Polskiej" zorganizuje marsz 10 kwietnia

• Kluby "GP" we współpracy z PiS zorganizują marsz w 6. rocznicę katastrofy w Smoleńsku....

Marcin Makowski Marcin Makowski

Ryszard Petru: Kaczyński wprowadza strach, skrajna prawica nienawiść, a my chcemy Polski otwartej

To jest żenująca wypowiedź. Ja od ministra spraw wewnętrznych oczekuję postawy ministra rządu RP....

Michał Staniul Michał Staniul

Islamiści kontra futbol. Ekstremiści z całego świata zakazują piłki nożnej i wymierzają ataki w jej fanów

• ISIS bierze na celownik futbol. Ofiarami ataków padają fani piłki • Stadiony i....

Mariusz Staniszewski Mariusz Staniszewski

Mariusz Staniszewski o ataku w Nicei: to nie jest nasza wojna

Dziś wszyscy współczujemy Francuzom. Ale poza wyrażaniem aktów solidarności musimy też wyciągnąć....

Jacek Gądek Jacek Gądek

Prezydenckie ubezpieczenie na życie: wypłaty także w razie zamachu terrorystycznego

• Po katastrofie smoleńskiej z ubezpieczeń Kancelarii Prezydenta wykreślono paragrafy o tym....

Tomasz Bednarzak Tomasz Bednarzak

Już trzech generałów w gabinecie Donalda Trumpa, a może być ich jeszcze więcej. Nie wszystkich w USA to cieszy

Prezydent elekt Donald Trump ma już w swoim gabinecie trzech emerytowanych generałów. Do ważnych....

prof. Bogdan Góralczyk prof. Bogdan Góralczyk

Geostrategiczne dylematy Indii. Z Chinami przeciw Zachodowi czy z Zachodem przeciw Chinom?

• W Goa rozpoczyna się kolejny szczyt BRICS, czyli Brazylii, Rosji, Chin, Indii i....

Grzegorz Wysocki Grzegorz Wysocki

Zuzanna Radzik: Możemy się nie zgadzać z Franciszkiem. Tylko trzeba umieć to robić

Ekscytowanie się tym, że Franciszek zrobił coś na przekór wszystkim, może się łatwo obrócić....

Tomasz Wróblewski Tomasz Wróblewski

Zamachy a gospodarka. Tomasz Wróblewski: jeżeli jest tak źle, to dlaczego jest tak dobrze?

Kolejny tydzień mija od Brexitu, Trump szaleje w Ameryce, włoskie banki chwieją się w posadach, w....

Robert Cheda Robert Cheda

Destabilizacja Rosji i Zachodu, czyli polska katastrofa

• Aresztowanie rosyjskiego ministra gospodarki ujawnia wewnętrzny kryzys Rosji •....

Jacek Żakowski Jacek Żakowski

Atak terrorystyczny w Nicei. Jacek Żakowski: w obliczu tragedii proszę o powagę

"Nikt na świecie nie jest w tej chwili bezpieczny" oświadczył min. Witold Waszczykowski po zbrodni w....