więcej

Jadwiga StaniszkisRSS

Szukaj w serwisie

Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis - Profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się szeroko pojętą socjologią polityki, a także socjologią ekonomiczną i socjologią organizacji. W kręgu jej zainteresowań znajdują się problemy transformacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej, teoria realnego socjalizmu i postkomunizmu, a także globalizacja.

Prof. Staniszkis wykłada na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.

Autorka wielu książek, m.in. "Samoograniczająca się rewolucja" (1985), "Ontologia socjalizmu" (1988), "Postkomunizm" (2002), "Władza globalizacji" (2003), "O władzy i bezsilności" (2006).

Od stycznia 2008 pisze felietony w serwisie Wiadomości Wirtualnej Polski.

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Najważniejsze wiadomości

Anders Breivik pozywa państwo norweskie
dodane 2015-07-02 (05:42) 4 godziny i 25 minut temu

WikiLeaks: Amerykanie podsłuchiwali Angelę Merkel i niemieckich ministrów
dodane 2015-07-01 (21:55) 12 godzin i 12 minut temu

Robot zabił pracownika w niemieckiej fabryce Volkswagena
dodane 2015-07-01 (23:07) 11 godzin i 1 minutę temu

Kamery nie wyśledzą posłów
dodane 2015-07-02 (02:03) 8 godzin i 4 minuty temu

więcej wiadomości