więcej

Jadwiga StaniszkisRSS

Szukaj w serwisie

Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis - Profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się szeroko pojętą socjologią polityki, a także socjologią ekonomiczną i socjologią organizacji. W kręgu jej zainteresowań znajdują się problemy transformacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej, teoria realnego socjalizmu i postkomunizmu, a także globalizacja.

Prof. Staniszkis wykłada na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.

Autorka wielu książek, m.in. "Samoograniczająca się rewolucja" (1985), "Ontologia socjalizmu" (1988), "Postkomunizm" (2002), "Władza globalizacji" (2003), "O władzy i bezsilności" (2006).

Od stycznia 2008 pisze felietony w serwisie Wiadomości Wirtualnej Polski.

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Najważniejsze wiadomości

Politolodzy skrajnie różni w ocenie debaty prezydenckiej
dodane 2015-05-22 (06:21) 4 godziny i 7 minut temu

Wałęsa: wygra jednak Komorowski, ale Dudy się nie boję
dodane 2015-05-22 (08:55) 1 godzinę i 33 minuty temu

Ostatnia debata między Bronisławem Komorowskim a Andrzejem Dudą
dodane 2015-05-21 (20:10) 14 godzin i 18 minut temu

Andrzej Duda i Bronisław Komorowski o godle
dodane 2015-05-21 (21:51) 12 godzin i 37 minut temu

Politycy i dziennikarze komentują debatę
dodane 2015-05-21 (21:23) 13 godzin i 5 minut temu

więcej wiadomości