więcej

Jadwiga StaniszkisRSS

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis - Profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się szeroko pojętą socjologią polityki, a także socjologią ekonomiczną i socjologią organizacji. W kręgu jej zainteresowań znajdują się problemy transformacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej, teoria realnego socjalizmu i postkomunizmu, a także globalizacja.

Prof. Staniszkis wykłada na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.

Autorka wielu książek, m.in. "Samoograniczająca się rewolucja" (1985), "Ontologia socjalizmu" (1988), "Postkomunizm" (2002), "Władza globalizacji" (2003), "O władzy i bezsilności" (2006).

Od stycznia 2008 pisze felietony w serwisie Wiadomości Wirtualnej Polski.

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Najważniejsze wiadomości

Wstrząs w kopalni w Rudzie Śląskiej. Poszukiwania dwóch górników
dodane 2015-04-18 (05:38) 15 godzin i 47 minut temu

materiał wideo

Palikot chce przekonać wyborców PO i SLD
dodane 2015-04-18 (12:20) 9 godzin i 5 minut temu

Na Ukrainie obalono kilka pomników Lenina. Zakaz propagandy komunizmu
dodane 2015-04-18 (13:06) 8 godzin i 19 minut temu

Rosyjski rajd ruszył w kierunku Polski
dodane 2015-04-18 (09:47) 11 godzin i 38 minut temu

Palikot chce odebrać Korwin-Mikkemu broń: to groźny świr
dodane 2015-04-17 (13:53) 1 dzień 7 godzin i 32 minuty temu

więcej wiadomości