więcej

Jadwiga StaniszkisRSS

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis - Profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się szeroko pojętą socjologią polityki, a także socjologią ekonomiczną i socjologią organizacji. W kręgu jej zainteresowań znajdują się problemy transformacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej, teoria realnego socjalizmu i postkomunizmu, a także globalizacja.

Prof. Staniszkis wykłada na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.

Autorka wielu książek, m.in. "Samoograniczająca się rewolucja" (1985), "Ontologia socjalizmu" (1988), "Postkomunizm" (2002), "Władza globalizacji" (2003), "O władzy i bezsilności" (2006).

Od stycznia 2008 pisze felietony w serwisie Wiadomości Wirtualnej Polski.

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Najważniejsze wiadomości

Wstrząsający wywiad z byłą narzeczoną pilota-samobójcy
dodane 2015-03-28 (09:36) 5 godzin i 43 minuty temu

Hotel w Mogadiszu odbity z rąk islamistów. Zakładnicy wśród ofiar
dodane 2015-03-28 (08:30) 6 godzin i 49 minut temu

Mariupol odwraca się od separatystów
dodane 2015-03-28 (08:14) 7 godzin i 5 minut temu

W nocy z soboty na niedzielę zmienimy czas na letni i pośpimy krócej
dodane 2015-03-28 (08:29) 6 godzin i 50 minut temu

NPW o katastrofie Tu-154. Są zarzuty dla Rosjan. Gen. Błasik mógł być w kokpicie
dodane 2015-03-27 (10:50) 1 dzień 4 godziny i 29 minut temu

Prawnik: bardzo małe szanse na przedstawienie Rosjanom zarzutów
dodane 2015-03-27 (13:09) 1 dzień 2 godziny i 10 minut temu

więcej wiadomości