więcej

Jadwiga StaniszkisRSS

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis - Profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się szeroko pojętą socjologią polityki, a także socjologią ekonomiczną i socjologią organizacji. W kręgu jej zainteresowań znajdują się problemy transformacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej, teoria realnego socjalizmu i postkomunizmu, a także globalizacja.

Prof. Staniszkis wykłada na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.

Autorka wielu książek, m.in. "Samoograniczająca się rewolucja" (1985), "Ontologia socjalizmu" (1988), "Postkomunizm" (2002), "Władza globalizacji" (2003), "O władzy i bezsilności" (2006).

Od stycznia 2008 pisze felietony w serwisie Wiadomości Wirtualnej Polski.

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Najważniejsze wiadomości

Rosja żegna zamordowanego polityka opozycji Borysa Niemcowa
dodane 2015-03-03 (06:15) 5 godzin i 52 minuty temu

Bogdan Borusewicz: rosyjski MSZ mija się z prawdą
dodane 2015-03-03 (08:12) 3 godziny i 55 minut temu

Adwokat Kamila Durczoka: w przyszłym tygodniu pozwy przeciwko "Wprost"
dodane 2015-03-03 (07:49) 4 godziny i 18 minut temu

Borusewicz: nie dostałem zgody na wjazd do Rosji
dodane 2015-03-02 (11:45) 1 dzień i 22 minuty temu

Komorowski o "Idzie": dobry film poznaje się po tym, że wywołuje dyskusję
dodane 2015-03-02 (12:09) 23 godziny i 58 minut temu

więcej wiadomości