więcej

Jadwiga StaniszkisRSS

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis - Profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się szeroko pojętą socjologią polityki, a także socjologią ekonomiczną i socjologią organizacji. W kręgu jej zainteresowań znajdują się problemy transformacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej, teoria realnego socjalizmu i postkomunizmu, a także globalizacja.

Prof. Staniszkis wykłada na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.

Autorka wielu książek, m.in. "Samoograniczająca się rewolucja" (1985), "Ontologia socjalizmu" (1988), "Postkomunizm" (2002), "Władza globalizacji" (2003), "O władzy i bezsilności" (2006).

Od stycznia 2008 pisze felietony w serwisie Wiadomości Wirtualnej Polski.

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Najważniejsze wiadomości

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć
dodane 2014-12-18 (10:24) 1 dzień 1 godzinę i 26 minut temu

materiał wideo

Włoska prasa o przełomie amerykańsko-kubańskim: osobisty sukces papieża
dodane 2014-12-18 (10:05) 1 dzień 1 godzinę i 45 minut temu

Dziś odbędzie się pogrzeb ofiar tragedii w Rakowiskach
dodane 2014-12-18 (09:55) 1 dzień 1 godzinę i 55 minut temu

Bronisław Komorowski podpisał ustawę o ratyfikacji umowy UE-Ukraina
dodane 2014-12-17 (12:00) 1 dzień 23 godziny i 50 minut temu

Polski konwój jedzie na Ukrainę
dodane 2014-12-17 (12:30) 1 dzień 23 godziny i 20 minut temu

więcej wiadomości

Komentują dla nas

Agnieszka Niesłuchowska Agnieszka Niesłuchowska

Mocne słowa w polskim sejmie. Putin się odegra?

Prezydent Rosji na konferencji prasowej w Moskwie zarzucił Zachodowi budowanie nowych murów....

Jarosław Marczuk Jarosław Marczuk

Relacja z Mariupola dla WP.PL. "Kto miał uciec, już to zrobił. Pozostali przestali się przejmować"

- Jak jesteś z Polski, to prawdy nie napiszesz - mówi mieszkanka ukraińskiego Mariupola i dodaje, że....

Ewa Koszowska Ewa Koszowska

Gen. Roman Polko: terroryści atakują tam, gdzie jest im łatwiej uderzyć

Nie jesteśmy ani Wielką Brytanią ani Stanami Zjednoczonymi, ale doświadczenia minionych lat uczą, że....

Tomasz Bednarzak Tomasz Bednarzak

Co Afganistan dał polskiej armii? Bilans jest pozytywny, ale nie możemy zapominać o problemach

Dzięki misji w Afganistanie polska armia dokonała wielkiego skoku modernizacyjnego. Nie ma dwóch....

Anna Kalocińska Anna Kalocińska

Te problemy dotyczą wielu matek. Psycholog Agnieszka Stein radzi, jak sobie z nimi radzić

O problemach związanych z macierzyństwem i o tym, jak je rozwiązywać rozmawiamy z psycholog i....

Wiesław Dębski Wiesław Dębski

Wiesław Dębski: Jarosław Kaczyński straszy, pohukuje i mobilizuje swoje dywizje

W ostatnich dniach pojawił się na Facebooku intrygujący mem: Jarosław Kaczyński w powstańczym....

Małgorzata Gorol Małgorzata Gorol

Maraton pytań do Władimira Putina. Ekspert PISM ocenia słowa prezydenta Rosji

NATO buduje mur odgradzający Rosję, Zachód traktuje ją jak wasala, a na wschodzie Ukrainy walczą....

Robert Cheda Robert Cheda

Rosyjskie elity władzy skonsolidowane jak nigdy. Ale jeżeli będzie bardzo źle, mogą zmieść Putina

Informując o skutkach zachodnich sankcji i spadających cenach ropy naftowej, światowe media szukają....

Dominika Leonowicz Dominika Leonowicz

Zmiany, które wprowadziły chaos do szkół

Podręcznik pisany na kolanie, zmiany wprowadzane w pośpiechu, a to wszystko pewnie za sprawą wyborów....

Bogdan Góralczyk Bogdan Góralczyk

Geostrategiczna rozgrywka: Atlantyk czy Pacyfik?

Czy na naszych oczach świat wkracza w nową zimną wojnę, której osiami sporu są Atlantyk i Pacyfik....

Adam Parfieniuk Adam Parfieniuk

"Błękitna" Polska, "Czarna" Rumunia i "Fioletowa" Litwa. Jak kraje Europy reagują na raport USA?

"Błękitny", "Czarny", "Fioletowy" - tak nazwano w amerykańskim raporcie tajne więzienia CIA w....

Jadwiga Staniszkis Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis dla WP.PL: nowe zagrożenie i brak liderów

Obrona przez atak, z traktowaniem - rzeczywistych i wyimaginowanych (jak dziś, w związku z....

Joanna Stanisławska Joanna Stanisławska

Jan Gołębiowski o mordzie w Rakowiskach: młodzi mogli chcieć dać się złapać

18-letnia aspirująca poetka Zuzanna M. wraz ze swoim chłopakiem zabiła jego rodziców. Małżeństwo N....

Jan Stanisławski Jan Stanisławski

"Żyj z całych sił!". Artyści nagrali utwór dla chorej na białaczkę Magdy

Polscy raperzy wraz Maciejem Balcarem z zespołu "Dżem" nagrali utwór dla chorej na białaczkę....

Katarzyna Kwiatkowska Katarzyna Kwiatkowska

Doniecki separatysta dla WP.PL: jeśli wybuchnie wojna domowa, będzie to wina Kijowa

Kilkanaście osób rannych, siedem wziętych do niewoli - to smutny bilans poniedziałkowych wydarzeń w....

Marcin Bartnicki Marcin Bartnicki

Robert Cheda dla WP.PL: Rosja przygotowuje dla Gruzji scenariusz ukraiński

- Rosja przechodzi do stawiania własnych warunków i kreowania własnej obecności w świecie - mówi w....

Tomasz Otłowski Tomasz Otłowski

"Libia spełnia już kryteria państwa upadłego". To rosnący problem także dla Europy

Libia, jako państwo, w szybkim tempie rozpada się na naszych oczach i przekształca w "czarną dziurę"....

Aneta Wawrzyńczak Aneta Wawrzyńczak

Sterylizacje kobiet w Indiach - mroczna strona walki z przeludnieniem

Sterylizacja (przede wszystkim kobiet) to według władz Indii najlepsza metoda walki z....

Michał Staniul Michał Staniul

W Afryce Wschodniej bez zmian. Somalijscy islamiści po śmierci lidera kontynuują jego "dzieło"

Brutalność Ahmeda Godanego mierziła nawet samego Osamę bin Ladena. Choć okrutny lider somalijskich....

Aleh Barcewicz Aleh Barcewicz

B. wicepremier Rosji: Putin szykuje się do dużej wojny z Zachodem

Zimna wojna jest nową rzeczywistością, na którą Rosja będzie skazana, dopóki Putin będzie u władzy....

Łukasz Warzecha Łukasz Warzecha

Łukasz Warzecha dla WP.PL: Cyrk Hofmana i Sikorskiego. Płaczmy i płaćmy

Ogólny wniosek z afery z delegacjami oraz przejazdami służbowymi posłów płynie jeden: władza –....