więcej

Jadwiga StaniszkisRSS

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis - Profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się szeroko pojętą socjologią polityki, a także socjologią ekonomiczną i socjologią organizacji. W kręgu jej zainteresowań znajdują się problemy transformacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej, teoria realnego socjalizmu i postkomunizmu, a także globalizacja.

Prof. Staniszkis wykłada na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.

Autorka wielu książek, m.in. "Samoograniczająca się rewolucja" (1985), "Ontologia socjalizmu" (1988), "Postkomunizm" (2002), "Władza globalizacji" (2003), "O władzy i bezsilności" (2006).

Od stycznia 2008 pisze felietony w serwisie Wiadomości Wirtualnej Polski.

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Najważniejsze wiadomości

Rosyjska prasa: Szwedzi znaleźli powód, żeby się zbroić
dodane 2014-10-20 (09:35) 32 minuty temu

Zmarł znany astronom i astrofizyk prof. Janusz Gil
dodane 2014-10-20 (09:30) 37 minut temu

materiał wideo

Wypadek w Rakoniewicach. Osiem osób rannych
dodane 2014-10-20 (09:17) 50 minut temu

Marek Sawicki: za "frajerów" przepraszam, ale nie podam się do dymisji
dodane 2014-10-20 (08:37) 1 godzinę i 30 minut temu

Dziesiątki tysięcy wiernych na mszy beatyfikacyjnej Pawła VI
dodane 2014-10-19 (10:50) 23 godziny i 17 minut temu

Wypadek w Zieleńcu. Zginęli kobieta w ciąży i jej mąż
dodane 2014-10-19 (12:30) 21 godzin i 37 minut temu

więcej wiadomości