więcej

Jadwiga StaniszkisRSS

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis - Profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się szeroko pojętą socjologią polityki, a także socjologią ekonomiczną i socjologią organizacji. W kręgu jej zainteresowań znajdują się problemy transformacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej, teoria realnego socjalizmu i postkomunizmu, a także globalizacja.

Prof. Staniszkis wykłada na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.

Autorka wielu książek, m.in. "Samoograniczająca się rewolucja" (1985), "Ontologia socjalizmu" (1988), "Postkomunizm" (2002), "Władza globalizacji" (2003), "O władzy i bezsilności" (2006).

Od stycznia 2008 pisze felietony w serwisie Wiadomości Wirtualnej Polski.

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Najważniejsze wiadomości

Państwo Islamskie grozi światu. Terroryści opublikowali nowe nagranie
dodane 2014-09-17 (20:29) 3 godziny i 4 minuty temu

materiał wideo

Archeolodzy odkryli pozostałości komór gazowych w Sobiborze
dodane 2014-09-17 (19:31) 4 godziny i 2 minuty temu

Janusz Korwin-Mikke ukarany przez Parlament Europejski
dodane 2014-09-17 (13:09) 10 godzin i 24 minuty temu

Iracki ambasador w Watykanie: Państwo Islamskie chce zabić papieża
dodane 2014-09-16 (17:23) 1 dzień 6 godzin i 10 minut temu

W walkach w Doniecku zginęło trzech cywilów. Trwa szturm na lotnisko
dodane 2014-09-17 (12:10) 11 godzin i 23 minuty temu

więcej wiadomości