więcej

Jadwiga StaniszkisRSS

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis - Profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się szeroko pojętą socjologią polityki, a także socjologią ekonomiczną i socjologią organizacji. W kręgu jej zainteresowań znajdują się problemy transformacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej, teoria realnego socjalizmu i postkomunizmu, a także globalizacja.

Prof. Staniszkis wykłada na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.

Autorka wielu książek, m.in. "Samoograniczająca się rewolucja" (1985), "Ontologia socjalizmu" (1988), "Postkomunizm" (2002), "Władza globalizacji" (2003), "O władzy i bezsilności" (2006).

Od stycznia 2008 pisze felietony w serwisie Wiadomości Wirtualnej Polski.

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Najważniejsze wiadomości

Jadwiga Staniszkis: Trywialność?
dodane 2014-08-20 (06:15) 35 minut temu

MSZ zaprzecza: na Ukrainie nie ma polskich najemników
dodane 2014-08-20 (05:03) 1 godzinę i 47 minut temu

Waszyngton weryfikuje autentyczność nagrania wideo z egzekucją dziennikarza
dodane 2014-08-19 (23:35) 7 godzin i 15 minut temu

Papież Franciszek: mój pontyfikat potrwa jeszcze 2-3 lata
dodane 2014-08-19 (15:48) 15 godzin i 2 minuty temu

Bartłomiej Sienkiewicz w prokuraturze ws. afery podsłuchowej
dodane 2014-08-20 (04:31) 2 godziny i 19 minut temu

Prognoza długoterminowa - już jesień?
dodane 2014-08-17 (23:51) 2 dni 6 godzin i 59 minut temu

więcej wiadomości