więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1092450solidarnych Solidarni z Ukrainą

Jadwiga StaniszkisRSS

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis - Profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się szeroko pojętą socjologią polityki, a także socjologią ekonomiczną i socjologią organizacji. W kręgu jej zainteresowań znajdują się problemy transformacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej, teoria realnego socjalizmu i postkomunizmu, a także globalizacja.

Prof. Staniszkis wykłada na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.

Autorka wielu książek, m.in. "Samoograniczająca się rewolucja" (1985), "Ontologia socjalizmu" (1988), "Postkomunizm" (2002), "Władza globalizacji" (2003), "O władzy i bezsilności" (2006).

Od stycznia 2008 pisze felietony w serwisie Wiadomości Wirtualnej Polski.

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Najważniejsze wiadomości

Niemcy szkolili rosyjskich żołnierzy przed wyjazdem na Krym?
dodane 2014-04-24 (16:07) 35 minut temu

materiał wideo

Waldemar Kuczyński: kolektywne ujadanie na spot
dodane 2014-04-24 (12:22) 4 godziny i 20 minut temu

materiał foto

Prognoza pogody na długi weekend majowy
dodane 2014-04-22 (11:44) 2 dni 4 godziny i 58 minut temu

21-latka została zgwałcona i podpalona? Policja szuka sprawców
dodane 2014-04-24 (14:48) 1 godzinę i 54 minuty temu

Jan Karski - chciał powstrzymać Holokaust
dodane 2014-04-13 (10:42) 11 dni 6 godzin i 1 minutę temu

Boromeuszka Agnieszka F. - siostra Bernadetta - ma pójść do więzienia
dodane 2014-04-24 (12:35) 4 godziny i 7 minut temu

więcej wiadomości