więcej
Pokaż Ukraińcom, że jesteś z nimi! 1066662solidarnych Solidarni z Ukrainą

Jadwiga StaniszkisRSS

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Jadwiga Staniszkis

Jadwiga Staniszkis - Profesor Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się szeroko pojętą socjologią polityki, a także socjologią ekonomiczną i socjologią organizacji. W kręgu jej zainteresowań znajdują się problemy transformacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej, teoria realnego socjalizmu i postkomunizmu, a także globalizacja.

Prof. Staniszkis wykłada na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University w Nowym Sączu.

Autorka wielu książek, m.in. "Samoograniczająca się rewolucja" (1985), "Ontologia socjalizmu" (1988), "Postkomunizm" (2002), "Władza globalizacji" (2003), "O władzy i bezsilności" (2006).

Od stycznia 2008 pisze felietony w serwisie Wiadomości Wirtualnej Polski.

reporter wp24 chcę wysłać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Najważniejsze wiadomości

Prawy Sektor: strzelanina w Słowiańsku była prowokacją Rosjan
dodane 2014-04-20 (12:36) 2 godziny i 39 minut temu

materiał foto

Miejsce krwawej strzelaniny na Ukrainie
dodane 2014-04-20 (13:37) 1 godzinę i 38 minut temu

Papież zaapelował o pokój i jedność na Ukrainie
dodane 2014-04-20 (12:15) 3 godziny i 1 minutę temu

Msza przed zamkniętym kościołem. Parafianie piszą do papieża
dodane 2014-04-20 (14:11) 1 godzinę i 4 minuty temu

Bilans świątecznych wyjazdów: 20 ofiar śmiertelnych, 200 rannych
dodane 2014-04-20 (09:59) 5 godzin i 16 minut temu

Korea Płd.: liczba ofiar śmiertelnych katastrofy promu wzrosła do 46
dodane 2014-04-19 (20:48) 18 godzin i 27 minut temu

więcej wiadomości