więcej

Partia rządząca w poważnym kryzysie - PiS się cieszy.

IAR |  dodane 2012-04-03 (00:12) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 23 godziny i 51 minut temu
drukuj


Premier Donald Tusk i minister Radosław Sikorski opinie video
Prawo i Sprawiedliwość zaczyna zagrażać Platformie Obywatelskiej - wynika z wewnętrznych badań partii. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

W ostatnich badaniach ulicznych PiS wyprzedziło PO. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", w ścisłym kierownictwie partii Jarosława Kaczyńskiego przedstawiono wyniki kolejnych badań przeprowadzanych na grupie około dwóch tysięcy osób, które robione są co dwa tygodnie. Wynika z nich, że po raz pierwszy od przegranych wyborów parlamentarnych partia wyprzedziła PO.

"Rzeczpospolita dowiedziała się też nieoficjalnie, że na problemy partii rządzącej wskazują wewnętrzne sondaże PO. Politycy Platformy nie chcą potwierdzić tych informacji, ale przyznają też, że dobrze nie jest.

– Tak to już jest, że jak się wprowadza trudne reformy, które części społeczeństwa jest ciężko zaakceptować, to poparcie w sondażach nie będzie rosło – mówi gazecie Paweł Olszewski, rzecznik Klubu PO. I zapewnia: – Do wyborów jeszcze jest dużo czasu, na pewno to odrobimy.

W PiS z kolei się mówi, że wyniki wewnętrznych badań to dla nich dobry prognostyk przed zaplanowaną na wiosnę ofensywą w terenie. Zwłaszcza że zwyżkową tendencję potwierdza również opublikowany w piątek sondaż CBOS, z którego wynika, że Jarosław Kaczyński w rankingach zaufania społecznego traci do Donalda Tuska już tylko cztery punkty proc. (Kaczyński 32%, Tusk 36%).


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1121 91.73%
nie 101 8.27%

Przeczytaj też

PO powołała Krakowskie Centrum Programowe

dodane 2012-05-26 (21:55) 2 lata 6 miesięcy 24 dni 2 godziny i 8 minut temu

W Platformie Obywatelskiej coraz więcej spraw, które dzielą partię

dodane 2012-04-24 (07:18) 2 lata 7 miesięcy 26 dni 16 godzin i 45 minut temu

Adam Bielan: gdyby nie Wawel, Jarosław Kaczyński wygrałby wybory prezydenckie

dodane 2012-04-07 (08:14) 2 lata 8 miesięcy 13 dni 15 godzin i 49 minut temu
materiał wideo

"Jarosław Kaczyński jest największym hamulcowym PiS"

dodane 2012-04-04 (09:57) 2 lata 8 miesięcy 16 dni 14 godzin i 6 minut temu

Najnowszy sondaż: PO przegrywa z PiS

aktualizacja 2012-04-04 (06:47) 2 lata 8 miesięcy 16 dni 17 godzin i 16 minut temu

"Polska Wielki Projekt" - PiS rusza z ofensywą programową

dodane 2012-04-04 (06:20) 2 lata 8 miesięcy 16 dni 17 godzin i 43 minuty temu

PSL szykuje atak na PO

dodane 2012-04-02 (06:15) 2 lata 8 miesięcy 18 dni 17 godzin i 48 minut temu

"Jarosław Kaczyński przestraszył się Kazimierza Marcinkiewicza"

dodane 2012-03-31 (13:22) 2 lata 8 miesięcy 19 dni 10 godzin i 41 minut temu

Bielan: marzeniem Palikota było przejęcie całej Platformy

dodane 2012-03-30 (00:55) 2 lata 8 miesięcy 20 dni 23 godziny i 8 minut temu
materiał foto

Najwybitniejsi politycy

dodane 2012-02-13 (16:10) 2 lata 10 miesięcy 7 dni 7 godzin i 53 minuty temu

materiał foto

Marsz Niepodległości i Solidarności

dodane 2011-12-13 (19:00) 3 lata 7 dni 5 godzin i 3 minuty temu
materiał foto

Zaprzysiężenie nowego rządu

dodane 2011-11-18 (12:35) 3 lata 1 miesiąc 2 dni 11 godzin i 28 minut temu

materiał foto

Rozliczamy expose Tuska

dodane 2011-11-17 (14:23) 3 lata 1 miesiąc 3 dni 9 godzin i 40 minut temu
materiał foto

Spotkanie w Belwederze

dodane 2011-11-17 (10:05) 3 lata 1 miesiąc 3 dni 13 godzin i 58 minut temu

materiał foto

Radość w PO

dodane 2011-10-09 (21:10) 3 lata 2 miesiące 11 dni 2 godziny i 53 minuty temu
materiał foto

Wieczór wyborczy PiS

dodane 2011-10-09 (21:02) 3 lata 2 miesiące 11 dni 3 godziny i 1 minutę temu

materiał foto

Jarosław Kaczyński w "podróży do zwycięstwa"

dodane 2011-10-06 (08:38) 3 lata 2 miesiące 14 dni 15 godzin i 25 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (897)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

421
67
~POwodyDoDumy? 2012-04-03 (06:09) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 17 godzin i 54 minuty temu

OSZUKANY WYBORCO TUSKA PRZECZYTAJ Z UWAGĄ !!! Ten pętak Tusk was oszukał , tak rządzić jak to robi Tusk, to kazdy pętak POtrafi. Wmówili wam że to PiS chce zrobić państwo policyjne. Straszyli was Kaczorami, Zbiorą i ABW - wszystko po to, żeby dorwać się do władzy i samemu zrobić to czym was straszyli. PO, to okradanie państwa i Polaków ! Tusk i PO, to nieustanne dążenie do ograniczenia wolności obywateli, inwigilacja, kłamstwo oraz nakładanie na Polaków coraz to nowych podatków, innych danin i ich podwyższanie. Teraz chcą kontrolować Polaków ,media i internet, chcą pełnej cenzury aby nikt im nie mieszał w ich prywacie i korycie, które sami sobie przyznali. Panuje w Polsce całkowity brak odpowiedzialności decydentów za rządzenie krajem, i całkowita bezkarność za ich poczynania w parlamencie, za złodziejstwo, korupcje, przewały w armii, autostradach, budownictwie, sprzedaży majątku narodowego i gruntów, w instytucjach pomocy społecznej i innych złodziejskich praktykach. Nie dajcie się nadal ogłupiać. PiS nawet Kaczyńskim będzie lepszy od PO z Tuskiem. Kaczyński już rządził i to dobrze,nie przeszkadzał przedsiębiorcom , nie uchwalał bubli ustawowych, tylko media i POwska propaganda zrobili z niego nieomal zbrodniarza. Kaczyński ma swoje miusy, ale jego działania nie są kierowane przeciw zwykłym obywatelom, tylko jest to walka polityczna i chęć rozliczenia tego co szkodzi, szkodziło i nadal pozostaje bezkarne. Jedną z metod utrzymania przez Tuska i PO władzy jest podsycanie w Polakach strachu przed powrotem do władzy PISu. Tusk i PO, wciskają Polakom bzdury, że niby państwo PiSu, to było państwo policyjne. Prawda jest taka, że oprócz pijaru i propagandy Tusk i PO, nic nie potrafią, wręcz szkodzą ! PO straszy PISem, ale wystarczy przemyśleć te 2 lata rządów PIS - czy było coś nie tak ? Na pewno nie, tylko przestępcy i skorumpowani POlitycy więcej się bali, a nie zwykły obywatel. Niestety PO rozszerzyła propagandowo ten strach na wszystkich Polaków i nadal , to robi i to dość skutecznie.Jednak ten, kto potrafi myśleć wie,że nie było i nie ma się czego bać. Przecież Tusk i ludzie z PO, mieli być najlepsi, mieli się na wszystkim znać, okazuje się jednak, że ministrowie w rządzie Tuska są niekompetentni z partyjnego nadania, bez dostatecznej i podstawowej wiedzy na temat resortu którym kierują. Pamiętacie ofensywy ustawowe zapowiadane przez Tuska w ciągu ostatnich ponad czterech lat ? Co rok zapowiadał ofensywy: wiosenną, letnią,jesienną, zimową, nawet hucznie i w blasku fleszy przenosił swoją kancelarię do sejmu, by osobiście niby nadzorować owe ofensywy - niestety zawsze kończyło się na zapowiedziach. Tusk i PO, od pięciu lat opowiada Polakom bajki. Zamiast obiecywanych pakietów ustaw usprawniających gospodarkę i reformujących finanse państwa, od kilku lat mamy medialną szopkę ( np. Inwestor z Kataru który pojawił się przed wyborami i znikł po wyborach ) , propagandę i zapowiedzi zapowiadające kolejne zapowiedzi oraz ofensywy legislacyjne, których nie ma. Ustawy uchwalone przez PO, są to w większości buble krytykowane przez wybitnych ekonomistów , konstytucjonalistów i ekspertów. Tusk jest żałosny, dziwię się tylko dlaczego PO-lacy jeszcze mu ufają ? Ciężko nas los doświadczył chwilowo rozum nam odbierając. I nie chodzi tu o głupotę rodaków głosujących na PO i p. Tuska, ale o akceptację jego kłamstw.

odpowiedz

pokaż 34 ukryte odpowiedzi

293
52
~Ramonis 2012-04-03 (06:10) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 17 godzin i 53 minuty temu

Każdy, kto przyczyni się do zatopienia Platformy Obłudników na dobre, zasługuje na uznanie.... Mam nadzieję, że ta partia zniknie ze sceny politycznej już niedługo, jeszcze przed następnymi wyborami parlamentarnymi. Jest na to duża szansa.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

249
46
~złodziej z PO 2012-04-03 (05:19) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 18 godzin i 44 minuty temu

Gdzie moje komentarze? nie uzywam ani wulgarnych słów ani też innych łamiących regulamin. Poprostu popieram PIS i niestety ani jeden mój komentarz się nie ukazał za to ukazało sie sporo tego chlewnego błota obrzucającego PIS... wiecie juz kim jesteście? jeśłi nie to sie nie dowiecie bo przyrzekłem sobie że nie będę bluzgał !!!!!!!

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

207
34
~anonimpl 2012-04-03 (01:14) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 22 godziny i 49 minut temu

Jedyna sensowna partia na obecna chwile, ktora chce i jestem pewny moze cos zmienic w Polsce na lepsze - to PiS.Rozumiem ze zaraz posypia sie komentarze ktore wszystiemu beda probowaly zaprzeczyc ale przed prawda niemozna uciec, mozna probowac tuszowac wiele rzeczy ale prawda wyplynie.PO to banda na uslugach wszystkich tylko nie Polski, Palikot promocja homosiow, maryski itp., SLD- komunisci, PSL to szkoda gadac. peace.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

173
18
~Do wyborców PO 2012-04-03 (07:54) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 16 godzin i 9 minut temu

Co takiego zrobił Donald DLA CIEBIE KONKRETNIE, że tak go chwalisz, a innych opluwasz i mieszasz z błotem?

odpowiedz

pokaż 20 ukrytych odpowiedzi

158
13
~klp[ 2012-04-03 (05:20) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 18 godzin i 43 minuty temu

Pod rządami Donalda Tuska armia urzędników rośnie jak na drożdżach. Według Eurostatu od 2008 r. wzrosła o 150 tys. osób, przekraczając milion zatrudnionych. Biurokraci stali się zapleczem Platformy Obywatelskiej. Rozdęta biurokracja jest jednym z hamulców rozwoju przedsiębiorczości. Dlatego jej zwalczanie jest popularnym hasłem w ustach polityków w czasie kampanii wyborczych. Jednak nie wszyscy traktują to, co głoszą, serio, a najlepszym tego przykładem jest Platforma. Porażka w walce z biurokracją jest jedyną klęską, do której publicznie i bez ogródek przyznaje się premier. Polska należy do czołówki, jeśli chodzi o przyrost liczby biurokratów. Armia urzędników rośnie, bo działacze Platformy muszą przecież gdzieś umieścić swoich znajomych i pociotków.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

146
36
~yxv 2012-04-03 (06:12) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 17 godzin i 51 minut temu

Najwyższy czas dogonić i przegonić to nieludzkie barachło!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

116
9
~POLAK 2012-04-03 (01:21) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 22 godziny i 42 minuty temu

Pierwsza dobra nowina od 5-ciu lat. Pogonić tę bandę nierobów i kłamców od rządzenia!!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

100
10
~Olaf 2012-04-03 (06:00) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 18 godzin i 3 minuty temu

Jesli PiS to w media uzywa sie slowa "zagraza", jesli PO to "wrost poparcia". W taki sposob wlasnie PO zdobylo wladze, glosami zmanipulowanego plebsu.

odpowiedz

88
18
~anna 2012-04-03 (08:51) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 15 godzin i 12 minut temu

Polacy wykopmy Tuska na Białoruś!

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

75
12
nonszalant 2012-04-03 (08:05) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 15 godzin i 58 minut temu

niech ci wybitni internauci ktozi tu pisza swoje posty, niech mi wymnienia co takiego az strasznego PIS zrobil gdy rzadzil ??? ze co ,mniej ziemniakow sprzedalismy do ruskich ? owszem , bo lepiej z rynkiem isc na zachod niz spowrotem na wschod !!! co jeszcze ? ze korupcje rozwalali i elity ? ze weszli w koalicje z samoobrona i LPR ? ZE W TV NA NICH CALY CZAS JADA ?TAKIE ARGUMENTY slyszalem od pseudo znawcow polityki ktorych pamiec polityczna siega max do 1 roku wstecz.i wiecie co wam powiem ? nie dziwie sie ze z naszym krajem na arenie swiatowej , nikt sie powaznie z nami nie liczy !!!bo wola nas doic niz byc naszym partnerem

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

65
4
~Irek 2012-04-03 (04:58) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 19 godzin i 5 minut temu

Tusk to DYKATOR ,Platforma to dawna UNIA WOLNOŚCI -zło dla Polski

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

65
4
~młody.biolog.z.PAN 2012-04-03 (01:25) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 22 godziny i 38 minut temu

Wg. mnie ekonomiści tuska to w zasadzie jacyś pośledni ekonomiczni łatacze. Działają na zasadzie - "weźmiemy trochę od tego, trochę od tamtego, trochę z tego miejsca a trochę z tamtego"(podatki). Podwyższymy wiek emerytalny co spowoduje, że wielu nigdy nie będzie emerytami. I oto, czary mary, w kieszeniach tuska znalazły się jakieś tam fundusze, na obdarowywanie i premiowanie rzeszy nieudolnych wspólników - no bo chyba na nic innego te pieniądze nie są i nie będą przeznaczane. Na przykład - na polską naukę przeznacza się kwoty porównywalne do przeznaczanych na ten sam cel w krajach Afryki. Jak wszyscy dobrze wiemy nauka jest fundamentem techniki i rozwoju. Nic nie mówi się o tworzeniu miejsc pracy, o wspieraniu przedsiębiorczości i polityce prorodzinnej. polityka prorodzinna jest istotna - aby miał kto zasilać Skarb Państwa - to ludzie młodzi powinni być częścią pracującą i produkującą dochód a nie ich dziadkowie - jak chce tusk podwyższając wiek emerytalny. Reasumując: tusk jest po prostu politycznym nieudacznikiem.

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

68
12
~Walery 2012-04-03 (06:22) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 17 godzin i 41 minut temu

Nie jestem zwolennikiem PiS-u ale jak Kaczynski wygra może w koncu rozliczy tuska i jego watahę za afery i Smolensk na co czeka większosć Polski.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

54
1
~no 2012-04-03 (03:17) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 20 godzin i 46 minut temu

rozliczyć, majątki zabrać i kopa...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

53
2
~I'm a Pisior 2012-04-03 (08:21) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 15 godzin i 42 minuty temu

Jak widać w Polsce żyje wielu takich wytresowanych przez mendia "pożytecznych idiotów", których zdalna obróbka przy pomocy telewizora doprowadziła do stanu, że mogliby zaprzedać swój kraj matiuszce Rossiji, byleby tylko PiS nie wygrał w wyborach :-DDD. Oto dowód na POtgę przekazu telewizyjnego, rekalmy batonów, kredytów, samochodów i spin doktorów kreujących wizerunek partyjnych sprzedawczyków. Dla mnie to wzorzec ZASZCZEPIONEJ nienawiści, bezrozumnej i autodestrukcyjnej, uPOdlenie frajerów.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

57
6
~kapisz? 2012-04-03 (03:50) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 20 godzin i 13 minut temu

do wyczyszczenia z rzadu sowiecko/niemieckich agentow potrzebujemy PIS inaczej zjedza nas zywcem ta banda Peowskich sldowskich palikociarskich ubekow

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

59
10
~AD 2012-04-03 (07:30) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 16 godzin i 33 minuty temu

Kto za PiS - łapka w górę. Kto za PO - łapka w dół. Sprawdzimy te sondaże.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

65
16
~stan 2012-04-03 (05:08) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 18 godzin i 55 minut temu

Myślicie, że jak PiS wygra wybory, to wszystko się zmieni?Donald Tusk postara się, żeby nie można było cofnąć skutków obecnych decyzji a winą za te skutki obciąży się właśnie przyszłych rządzących, czyli PiS, na którym durny naród znowu powiesi wszystkie psy i ponownie wybierze właśnie Tuska.Takie rzeczy dzieją się, kiedy naród jest niedojrzały politycznie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

51
4
darioo34 2012-04-03 (06:43) 2 lata 8 miesięcy 17 dni 17 godzin i 20 minut temu

10 obietnic tuska zniknęło ze strony www Platformy w 09.2009. Ale pamietamy 1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy. 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty. 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic. 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ. 5. Uprościmy podatki âÂ?Â? wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy 200 opłat urzędowych. 6. Przyśpieszymy budowę stadionów na Euro 2012. 7. Wycofamy wojska z Iraku. 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce. 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet. 10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją. Polska zasługuje na cud gospodarczy. Donald Tusk, 19 października 2007 r WKLEJCIE TO DO INNYCH KOMENTARZY- NIECH LUDZIE WIEDZĄ tusk to oszust !!

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 18 godzin i 8 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabójstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 23 godziny i 8 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu Świątyni Opatrzności Bożej
dodane 2014-12-20 (07:45) 16 godzin i 18 minut temu

Co obcokrajowców dziwi w naszym Bożym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 18 godzin i 45 minut temu

Ukraińskie służby: zapobiegliśmy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 13 godzin i 3 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć jakąś akcję charytatywną przed Świętami Bożego Narodzenia?

liczba oddanych głosów: 30441