więcej

Partia rządząca w poważnym kryzysie - PiS się cieszy.

IAR |  dodane 2012-04-03 (00:12) 2 lata 6 miesięcy 20 dni 21 godzin i 42 minuty temu
drukuj


Premier Donald Tusk i minister Radosław Sikorski opinie video
Prawo i Sprawiedliwość zaczyna zagrażać Platformie Obywatelskiej - wynika z wewnętrznych badań partii. O sprawie pisze "Rzeczpospolita".

W ostatnich badaniach ulicznych PiS wyprzedziło PO. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", w ścisłym kierownictwie partii Jarosława Kaczyńskiego przedstawiono wyniki kolejnych badań przeprowadzanych na grupie około dwóch tysięcy osób, które robione są co dwa tygodnie. Wynika z nich, że po raz pierwszy od przegranych wyborów parlamentarnych partia wyprzedziła PO.

"Rzeczpospolita dowiedziała się też nieoficjalnie, że na problemy partii rządzącej wskazują wewnętrzne sondaże PO. Politycy Platformy nie chcą potwierdzić tych informacji, ale przyznają też, że dobrze nie jest.

– Tak to już jest, że jak się wprowadza trudne reformy, które części społeczeństwa jest ciężko zaakceptować, to poparcie w sondażach nie będzie rosło – mówi gazecie Paweł Olszewski, rzecznik Klubu PO. I zapewnia: – Do wyborów jeszcze jest dużo czasu, na pewno to odrobimy.

W PiS z kolei się mówi, że wyniki wewnętrznych badań to dla nich dobry prognostyk przed zaplanowaną na wiosnę ofensywą w terenie. Zwłaszcza że zwyżkową tendencję potwierdza również opublikowany w piątek sondaż CBOS, z którego wynika, że Jarosław Kaczyński w rankingach zaufania społecznego traci do Donalda Tuska już tylko cztery punkty proc. (Kaczyński 32%, Tusk 36%).


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 1121 91.73%
nie 101 8.27%

Przeczytaj też

PO powołała Krakowskie Centrum Programowe

dodane 2012-05-26 (21:55) 2 lata 4 miesiące 26 dni 23 godziny i 59 minut temu

W Platformie Obywatelskiej coraz więcej spraw, które dzielą partię

dodane 2012-04-24 (07:18) 2 lata 5 miesięcy 29 dni 14 godzin i 36 minut temu

Adam Bielan: gdyby nie Wawel, Jarosław Kaczyński wygrałby wybory prezydenckie

dodane 2012-04-07 (08:14) 2 lata 6 miesięcy 16 dni 13 godzin i 40 minut temu
materiał wideo

"Jarosław Kaczyński jest największym hamulcowym PiS"

dodane 2012-04-04 (09:57) 2 lata 6 miesięcy 19 dni 11 godzin i 57 minut temu

Najnowszy sondaż: PO przegrywa z PiS

aktualizacja 2012-04-04 (06:47) 2 lata 6 miesięcy 19 dni 15 godzin i 7 minut temu

"Polska Wielki Projekt" - PiS rusza z ofensywą programową

dodane 2012-04-04 (06:20) 2 lata 6 miesięcy 19 dni 15 godzin i 34 minuty temu

PSL szykuje atak na PO

dodane 2012-04-02 (06:15) 2 lata 6 miesięcy 21 dni 15 godzin i 39 minut temu

"Jarosław Kaczyński przestraszył się Kazimierza Marcinkiewicza"

dodane 2012-03-31 (13:22) 2 lata 6 miesięcy 22 dni 8 godzin i 32 minuty temu

Bielan: marzeniem Palikota było przejęcie całej Platformy

dodane 2012-03-30 (00:55) 2 lata 6 miesięcy 23 dni 20 godzin i 59 minut temu
materiał foto

Najwybitniejsi politycy

dodane 2012-02-13 (16:10) 2 lata 8 miesięcy 10 dni 5 godzin i 44 minuty temu

materiał foto

Marsz Niepodległości i Solidarności

dodane 2011-12-13 (19:00) 2 lata 10 miesięcy 10 dni 2 godziny i 54 minuty temu
materiał foto

Zaprzysiężenie nowego rządu

dodane 2011-11-18 (12:35) 2 lata 11 miesięcy 5 dni 9 godzin i 19 minut temu

materiał foto

Rozliczamy expose Tuska

dodane 2011-11-17 (14:23) 2 lata 11 miesięcy 6 dni 7 godzin i 31 minut temu
materiał foto

Spotkanie w Belwederze

dodane 2011-11-17 (10:05) 2 lata 11 miesięcy 6 dni 11 godzin i 49 minut temu

materiał foto

Radość w PO

dodane 2011-10-09 (21:10) 3 lata 14 dni i 44 minuty temu
materiał foto

Wieczór wyborczy PiS

dodane 2011-10-09 (21:02) 3 lata 14 dni i 52 minuty temu

materiał foto

Jarosław Kaczyński w "podróży do zwycięstwa"

dodane 2011-10-06 (08:38) 3 lata 17 dni 13 godzin i 16 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (897)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~NIGDY Z PO 2012-05-27 (10:42) 2 lata 4 miesiące 26 dni 11 godzin i 12 minut temu

Publiczne dłubanie w nosie, dlaczego premier tak nienawidzi Polaków?

odpowiedz

0
0
~POLKA 2012-05-27 (10:33) 2 lata 4 miesiące 26 dni 11 godzin i 21 minut temu

OBEJRZYJCIE NA YOU TUBE film "Nocna zmiana". Będziecie zszokowani co zrobiono z PRAWDZIWYM POLSKIM RZĄDEM !!!!!!!!! kopiuj i podaj dalej dla dobra Polski

odpowiedz

1
0
~ZAWIEDZIONY 2012-05-27 (08:58) 2 lata 4 miesiące 26 dni 12 godzin i 56 minut temu

PRECZ Z TYM WSTRĘTNYM TUSKIEM I PO

odpowiedz

2
1
~NIEZŁOMNY54R 2012-04-24 (09:10) 2 lata 5 miesięcy 29 dni 12 godzin i 44 minuty temu

Ja sie ciesze ,że platforma sie nie cieszy Widać przerażenie w wilczych oczkach conDonka.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~adek 2012-04-07 (11:39) 2 lata 6 miesięcy 16 dni 10 godzin i 15 minut temu

PObolszewio wynocha

odpowiedz

18
105
bhojczyzna 2012-04-03 (10:03) 2 lata 6 miesięcy 20 dni 11 godzin i 51 minut temu

Platforma na czele. Jak od lat. Dlaczego nas, Polaków to nie dziwi ?! Wynika to z szacunku Polaków dla tego najlepszego rządu powojennej Polski .Ten rząd zawsze radził sobie doskonale ale dopiero konfrontacja z ogólnoświatowym kryzysem oraz z klęskami powodzi i tragedią smoleńską pokazała Jego fachowość i kompetencje. Tzw. crisis menagement jest mocną stroną rządu PO i PSL. Widać jednak wyraźnie że sukcesy Polski nie wszystkim są na rękę. Właśnie dlatego jest dziś czas aby Polacy .ci którzy nie są zaślepieni medialną i polityczną nagonką wyrazili solidarność i poparcie dla rządu Pana Premiera Donalda Tuska. Łatwo jest popierać Platformę Obywatelską gdy patrzy się na zieloną Polskę na tle czerwonej Europy. Nasze, Polaków serca były z Platformą Obywatelską gdy kamaryla Kaczyńskiego, Leppera i Giertycha demolowała Nasz Kraj. Bądźmy z Polską i dzisiaj gdy powstała nowa koalicja łącząca ksenofobię i zacofanie moherowej ciemnoty grupy skupionej koło Jarosława K. oraz ludzi którym zawłaszczone przez pis media wdrukowały w podświadomość nieprawdziwy obraz dzisiejszej Polski, Polski która dzięki Rządowi PO-PSL jest cała w budowie. Ojciec R. ze swoją prymitywną, godną Urbana propagandą Radio, Rzeczpospolita wraz z plugawym Uwarzam Rze (czy jakoś tak) oraz Pospieszalski i jego filmy z podstawionymi aktorami i funkcjonariuszami pisu płaczącymi do kamery są tej manipulacji znakomitym przykładem .Pamiętajmy jednak ,że mamy opozycję która jedyny sens swojego istnienia widzi w walce z PO a więc z Polską. Polacy to widzą i pisowi pomóc może TYLKO wykreowanie fałszywego, czarnego obrazu PO a więc i dzisiejszej Polski przez jadowite sączenie kłamstw i plugawych półprawd. My, Polacy wiemy, że oszustwem jest kreowanie wizji Jarosława K. jako polityka propaństwowego, Wiemy doskonale, że ten człowiek jest absolutnie niereformowalny i przy pierwszej okazji będzie próbował narzucić udręczonej przez niego i pis Polsce swoją pokręconą wizję IV RP haków i podsłuchów .pis nie ma żadnego innego programu, nie jest w stanie zabiegać o normalne poparcie w normalny sposób. Jedną nadzieją pisu jest trumna Lecha K. jako wyborcza trampolina, granie kłamstwami i fałszywym obrazem dzisiejszej Polski .Nie dajmy się omamić bo długie lata będziemy płakać !

odpowiedz

pokaż 19 ukrytych odpowiedzi

3
0
~takietam 2012-04-06 (20:14) 2 lata 6 miesięcy 17 dni 1 godzinę i 40 minut temu

Pewien fircyk bez krępacji, Cud obiecał całej nacji. Trafnie uznał: - Lud to kupi! Lud naiwny, ciemny, GŁUPI!!! No i młodzież uwierzyła, Do urn śmiało podążyła. I w Irlandii i w Londynie, Dali wiarę Tuska minie. I ta z Wronek i z Pułtuska, Dała głos na Dona Tuska. No, nareszcie jest nadzieja! Naród wybrał czarodzieja. Media wielce mu pomogły Nawet Doda słała modły, Niezależni; dziennikarze truli coś o Polsce marzeń. Bez Kaczora, Dorna, Ziobry I wybrali, sługa Moskwy w sam raz dobry.. To, co najpierw obiecywał, Po wyborach odwoływał. Toż to kawał hipokryty, Rude włosy, wzrok kosmity. Gaz, energia podrożały A indeksy pospadały! Studia płatne? Oszalałeś?!!! Polskiej biedy nie widziałeś?! Gdzie te drogi, gdzie podwyżki?? Niech wam starczy uśmiech płytki, Uścisk dłoni, ważna mina; Dzisiaj Don jest, po wyborach już go ni ma Olać pamięć i historię? Sprzedać się za mięsa rząd? Niech ci dziad opowie, skąd w Warszawie tyle bomb. Przyjdzie czas na PO sąd! Chociaż rządzą, nic nie mogą, nic nie wiedzą, NIC nie zrobią! Walka z PiS-em? Punkt programu! Gratuluję super planu! Obiecanki się skończyły, Puste hasła poznał lud No i w końcu stał się cud: Czary mary : NĘDZA GŁÓD

odpowiedz

3
0
~kaktus 2012-04-06 (14:56) 2 lata 6 miesięcy 17 dni 6 godzin i 58 minut temu

Zatopić PO

odpowiedz

3
5
~jacko 2012-04-03 (09:58) 2 lata 6 miesięcy 20 dni 11 godzin i 56 minut temu

Chyba zdecydowana wiekszośc boi się u wladzy panów Brudzińskich

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
23
~EWA 2012-04-03 (10:46) 2 lata 6 miesięcy 20 dni 11 godzin i 8 minut temu

Ja pamietam ten cwany zabieg wyborczy PiSu z podziałem na IV i III RP. Pamiętam jak Pan Jarosław gromił: My jesteśmy tu...., ONI są tam, gdzie.... Dzielił ludzi na dwa obozy w sposób celowy! To czysta manipulacja, którą opisuje sie w książkach z psychologii społecznej. Warto może zapoznać się choćby z jednym eksperymentem. na pewno można go znaleźć w internecie a nawet jest film na youtube. Kiedyś jedna nauczycielka w USA założyła dzieciom w szkole, w jednej klasie specjalne kołnieżyki i powiedziała publicznie, że dzieci, które je noszą sa gorsze. Chciała pokazać dzieciom, czym jest rasizm. Dzieci od razu zaczeły gorzej traktować swoich kolegów z kołnierzykami! Po kilku dniach dzieci zamieniły się kołnierzykami i efekt był podobny. Teraz to te dzieci uważały się za lepsze! Ten zwykły manipulacyjny zabieg został wykorzystany przez PiS w polityce i podzielił Polaków na lepszych i gorszych! Choć tak naprawdę Ci ludzie sa taki sami! Ten zabieg uniemożliwił porozumienie społeczne a na tym zyskała partia PiS, która ma dzięki temu swój zdeklarowany elektorat! Jak mozna ufać takim ludziom, skoro tak manipulują ludźmi?

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

10
39
~evian 2012-04-03 (10:20) 2 lata 6 miesięcy 20 dni 11 godzin i 34 minuty temu

Nie jestem za PO, nie głosowałem za PO, ale byłoby dla Polski katastrofą wybranie Kaczyńskiego i jego spółki na rządzicieli naszym krajem. Czy może nami rządzić facet udający katolika? Nawet obiecujący klerowi wszystko, byle tylko go popierali. Wychowany przez ojca zdrajcę AKowskiego, który za sypanie współtowarzyszy otrzymał willę zabraną bohaterowi wojny z bolszewikami Lisowi Kuli. Człowiek mający za wujów siepaczy stalinowskich, mających na sumieniu życie wielu Polaków patriotów. Dwa lata rządził Polska ten facet i pokazał co potrafi. Czy chcemy mieć rządy stalinowskie? Najgorsze jest to, że nie ma kogo wybrać i mamy wybór zła, albo większego zła.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

2
13
~zz 2012-04-03 (14:54) 2 lata 6 miesięcy 20 dni 7 godzin i 1 minutę temu

PiS wewnętrzne badania wśród członków wykazują, że PiS uzyskała 25% głosów. Jest się czego bać.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

80
240
~KAROL 2012-04-03 (08:04) 2 lata 6 miesięcy 20 dni 13 godzin i 50 minut temu

CZYTAM TE WASZE WPISY I CHCE MI SIĘ RZYGAĆ. TO PRZEZ TAKICH JAK WY TEN KRAJ NIE MOŻE NORMLNIE FUNKCJONOWAĆ. SKARZYCIE SIE NA ZŁODIEJSTWO, CHAMSTWO, ZŁĄ OBSŁUGĘ, ZŁE WYKONAWSTWO ITD. A KTO TO ROBI? PRAZECIEZ NIE KRASNOLUDKI . TO WY, WASZE SIOSTRY, BRACIA, MĘŻOWIE, ŻONY, DZIECI, RODZICE. NIKT INNY. TO WY JESTEŚCI CHAMSCY, TO WY ŻAŚMIECACIE LASY, TO WY KRADNIECIE, TO WY PRACUJECIE BYLE JAK, TO WY NIE STOSUJECIE SIĘ DO PRZEPISÓW I POWODUJECIE KATASTROFY, TO WY LEKCEWAZYCIE WŁASNE PAŃSTWO, TO WY OSZUKUJECIE I NIE PŁACICIE PODATKÓW, TO WY ROZWALILIŚCIE SWOJE ZAKŁADY PRACY. TAK TO WY. I TO WY OCZEKUJECIE, ŻE RZĄD ZROBI CUD I DA WAM DUŻO PIENIĘDZY, MIESZKANIA, PRZEDSZKOLA WASZYM DZIECIOM, DA IM DARMOWE SZKOŁY I ZAOPIEKUJE SIĘ WAMI NA STAROŚĆ. SZWEDZI MAJĄ DOBROBYT, ALE PRACUJĄ RZETELNIE I NIE PROTESTUJĄ, A WIEK EMERYTALNY WYNOSI U NICH 67 LAT, A MA BYC PODNIESIONY DO 75. PROSZĘ BARDZO, WYJDŹCIE NA ULICĘ, ROZWALCIE SKLEPY, WYRWIJCIE KOSTKE BRUKOWA I I ZNISZCZCIE TO CO ZOSTAŁO ZBUDOWANE. DO TEGO PORZECIEZ NAWOŁUJE KACZYŃSKI, KTÓRY CHCE NA WASZEJ GŁUPOCIE DORWAĆ SIĘ WRESZCIE DO WŁADZY. MYŚLICIE, ŻE WAM DA DOBROBYT? Z CZEGO? NA DOBROBYT TRZEBA ZAPRACOWAĆ.

odpowiedz

pokaż 40 ukrytych odpowiedzi

2
0
~MACIEJ58 2012-04-05 (19:07) 2 lata 6 miesięcy 18 dni 2 godziny i 47 minut temu

TUSK ty skurwielu!!!!!!! MY JESZCZE CIE ROZLICZYMY!!

odpowiedz

3
1
~JAN 2012-04-04 (17:13) 2 lata 6 miesięcy 19 dni 4 godziny i 41 minut temu

POGONIĆ TUSKA I JEGO RZĄD I TO BARDZO SZYBKO . TRZEBA WYJŚĆ NA ULICĘ I SKOŃCZYĆ Z TYM PANUJĄCYM DZIADOSTWEM TUSKA . TUSK PRECZ ZE STANOWISKA , JUŻ MAMY CIE SERDECZNIE DOSYĆ !!!!

odpowiedz

0
0
~Biały 2012-04-04 (12:55) 2 lata 6 miesięcy 19 dni 8 godzin i 59 minut temu

A gdzie to taka szopa stoi.

odpowiedz

0
5
~Bialy 2012-04-04 (12:53) 2 lata 6 miesięcy 19 dni 9 godzin i 1 minutę temu

Janusz ma wadę lubi wypić (zdjęcia z portali), ale być może ma też zaletę, może pewnie dużo wypić. Swój chłop, na zdrowie Janusz.

odpowiedz

8
1
~okradany POdatnik 2012-04-04 (09:45) 2 lata 6 miesięcy 19 dni 12 godzin i 9 minut temu

co tam PiS ... ja się cieszę. Może czs oszustów już się kończy !!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

249
46
~złodziej z PO 2012-04-03 (05:19) 2 lata 6 miesięcy 20 dni 16 godzin i 35 minut temu

Gdzie moje komentarze? nie uzywam ani wulgarnych słów ani też innych łamiących regulamin. Poprostu popieram PIS i niestety ani jeden mój komentarz się nie ukazał za to ukazało sie sporo tego chlewnego błota obrzucającego PIS... wiecie juz kim jesteście? jeśłi nie to sie nie dowiecie bo przyrzekłem sobie że nie będę bluzgał !!!!!!!

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

19
1
~Gienek 2012-04-03 (14:32) 2 lata 6 miesięcy 20 dni 7 godzin i 22 minuty temu

"tusk" to największy złośliwy nowotwór Polski a "pawlak" i jego wataha to są już przeżuty , POlska w rozbiorach dzięki żydom z nocnej zmiany, a warto jeszcze oglądnąć film na youtube.pl "nocna zmiana" oraz "druga Japonia" 1 i 2 odcinek.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Wybuch gazu w Katowicach. Zawalone 3 kondygnacje budynku
dodane 2014-10-23 (05:51) 16 godzin i 3 minuty temu

materiał wideo

Rosyjska prasa: Polska chce wydalić rosyjskich dyplomatów
dodane 2014-10-23 (09:28) 12 godzin i 26 minut temu

Koniec "śmieciowego jedzenia" w szkołach
dodane 2014-10-23 (10:16) 11 godzin i 38 minut temu

Ekspertka: weto Polski na szczycie - niewygodne dla Tuska
dodane 2014-10-23 (07:10) 14 godzin i 44 minuty temu

Rosyjski samolot naruszył przestrzeń powietrzną Estonii
dodane 2014-10-22 (17:25) 1 dzień 4 godziny i 29 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.