Strona główna serwisu
Mocne słowa nt. dzieci z in vitro. Ksiądz się z nich nie wycofuje

Mocne słowa nt. dzieci z in vitro. Ksiądz się z nich nie wycofuje

- Rozumiem ludzi, którzy nie mogą mieć dzieci, ale sam nie zdecydowałbym się na in vitro, gdybym był w ich sytuacji - stwierdził ks. prof. Franciszek Longchamps de Berier. Duchowny odradzałby zastosowanie tej metody każdemu, kto by go o to spytał.
- Zadaję pytanie: jakie są konsekwencje dotyczące natury, relacji z rodzicami i wreszcie tego, że człowiek stawia się w pozycji twórcy życia - kontynuował ks. Longchamps de Berier.

W niedawnym wywiadzie dla "Uważam Rze", ks. prof. Franciszkiem Longchamps de Berier stwierdził, że "są tacy lekarze, którzy po pierwszym spojrzeniu na twarz dziecka wiedzą już, że zostało poczęte z in vitro. Bo ma dotykową bruzdę, która jest charakterystyczna dla pewnego zespołu wad genetycznych".

Dziś w "Faktach po Faktach" ks. Longchamps de Bérier odnosił się do stwierdzeń, jakich użył w wywiadzie dla "Uważam Rze".


- Podstawowym problemem, przed którym stajemy, nie jest straszenie kogokolwiek czymkolwiek (metodą in vitro- red.) (...). Podstawowe pytanie dotyczy tego, czy nie robimy czegoś, czego natura nie wybaczy - powiedział ks. prof. Longchamps de Berier.

W jego opinii trzeba jednak mówić o tym, że w przypadku dzieci poczętych in vitro ryzyko wystąpienia wad genetycznych jest o 30 proc. większe niż w przypadku dzieci poczętych metodą naturalną.
TVN24

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (609)
Nie zgadzam się z opinią
57
Zgadzam się z opinią
277
~Dom 2013-02-25 (02:56) 5 godzin i 22 minut temu

Mamy córeczke z in vitro, mąż przeszedł zapalenie jader w dzieciństwie i w tradycyjny sposób nie możeby mieć dzieć. Przez takie wypowiedzi nie chodzę do kościoła. Moja córeczk anie ma żadnej skazy dotykowej a gwaratuje że rozwija się laepiej niż nie jedno dziecko poczęte drogą akceptowaną przez Kościół. Klechą mówię wara od naszych spraw juz nie wyznaje waszej relijii i nie chcę miec z wami nic wspólnego, do moich spraw się nie mieszajcie. Macie swoje problemy jak np pedofilia tym się zajmijcie a nie szukacie winy u innych. Co może wiedziec o pragnieniu posiadania dziecka osoba która z przyżekła czystośc a w związku z tym wybrała że nei chce mieć dzieci.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 24

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
128
~tremiti 2013-02-24 (23:54) 8 godzin i 24 minut temu

Mialam dzisiaj dyskusje z moja mama, ktora jest wspaniala kobieta i najmadrzejszym moim autorytetem. I zapytalam ja: Skoro Bog stworzyl nas na obraz i podobienstwo swoje, czy on nosil okulary? Bo moja mama nosi i ja tez.... W zwiazku z tym pytam..... (nie tylko moja mame, ktora jest bardzo gorliwa katoliczka)... Czy skoro Bog nie nosil okularow, to my tez nie mozemy? Skoro Bog pozwolil mi byc matka, (mam wspanialego syna :) ), to inne matki nie moga korygowac swoich ''brakow'' poprzez bycie matkami za pomoca in vitro? Skoro Bog nas stworzyl na obraz i podobienstwo swoje, to nie mozemy przeprowadzac operacji ratujacej zycie?? Na litos Boska!! Niech Kosciol wreszcie zrozumie dramaty rodzin. Bo nie kazdy, kto chce byc rodzicem, musi adoptowac porzucone dziecko. Dajmy wreszcie rodzinom decydowac. Szczegolnie w swerze in vitro, ktore jest najwspanialszym dobrem nauki!! To pisalam ja, katoliczka, ktora ma rozumku troche :) Pozdrawiam tych, ktorzy teraz mnie obrzuca blotem :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 20

Nie zgadzam się z opinią
28
Zgadzam się z opinią
112
~aaa 2013-02-24 (23:14) 9 godzin i 4 minuty temu

Pogląd naukowy poparty latami labolatoryjnych badań w seminarium duchownym.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7