Strona główna serwisu
Monika Rozpędek

oprac.Monika Rozpędek

Przemycał narkotyki do Polski. Szef zorganizowanej grupy zatrzymany w Hiszpanii

Przemycał narkotyki do Polski. Szef zorganizowanej grupy zatrzymany w Hiszpanii

Do Polski trafił Jurij V., lider zorganizowanej grupy przestępczej przemycającej narkotyki z Ameryki Południowej do Polski. Został zatrzymany przez hiszpańską policję. Mężczyzny poszukiwało gorzowskie CBŚP.
Po przewiezieniu do Polski Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Funkcjonariusze gorzowskiego CBŚP poszukiwali 43-letniego Jurija V. od 2010 r. Według ustaleń policjantów, mężczyzna był liderem zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się przemytem narkotyków z Ameryki Południowej do Hiszpanii, a potem do Polski w latach 2004 - 2008. Gang składał się z około 40 osób, obywateli polskich. Przemycił co najmniej 165 kilogramów kokainy i ponad 4 kilogramy heroiny o łącznej wartości sięgającej ponad 25 mln złotych.

- Zatrzymany w Madrycie przestępca zajmował się głównie pozyskiwaniem "werbowników" i kurierów, którzy w swoich bagażach przemycali narkotyki. Gangsterzy, po pozyskaniu osoby, która miała przemycić narkotyki w swoim bagażu, opłacali jej przelot w obie strony oraz pobyt w Ameryce Południowej, a po udanym powrocie do Hiszpanii, odbierali od niej przesyłkę - powiedziała PAP rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji kom. Agnieszka Hamelusz.


Lider grupy był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i został zatrzymany przez hiszpańskich policjantów w Madrycie.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (10)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
17
~Rene 2017-02-04 (09:54) 1 godzinę i 54 minut temu

Zapomniano napisać, że ten Jurij V. to Ukrainiec

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
16
~n.n 2017-02-04 (08:47) 3 godziny i 1 minutę temu

A może napiszecie jakiej jest narodowości Jurij V. ???

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
12
~małolat 2017-02-04 (10:47) 1 godzinę i 1 minutę temu

Czy to Rusek czy Ukrainiec. Zakładam, że ten drugi bo WP na ten temat milczy

odpowiedz

zgłoś do moderacji