Strona główna serwisu
Nie chcemy lekarzy z zagranicy ?

Nie chcemy lekarzy z zagranicy ?

• Specjaliści z zagranicy mają trudności w zdobyciu pracy w Polce
• Lekarze z Ukrainy muszą przechodzić długą procedurę nostryfikacyjną
Chociaż w Polsce brakuje lekarzy, specjaliści z zagranicy, którzy chcą u nas pracować, tracą lata na udowodnienie kim są - informuje "Gazeta Wyborcza".

Na tysiąc mieszkańców przypada u nas 2,2 lekarza co stawia nasz kraj na szarym końcu w Europie. Szczególnie poszukiwani są chirurdzy naczyniowi, transplantolodzy i pediatrzy.

Tymczasem specjaliści z Ukrainy i innych krajów b. ZSRR, mający za sobą długi staż zawodowy, nie mogą w Polsce podjąć pracy ponieważ wymaga to długiej, trudnej i kosztownej procedury nostryfikacyjnej.


W 2004 r. Polska wypowiedziała konwencję praską z 1972 na podstawie której uznawała dyplomy ZSRR.

Zobacz także: #dziejesienazywo: Karczewski zapowiada zmiany w służbie zdrowia

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (83)
Nie zgadzam się z opinią
48
Zgadzam się z opinią
222
remek501 2016-02-22 (06:50) 5 godzin i 5 minut temu

To polscy lekarze boją się konkurencji.Teraz nawet lekarz nieudacznik zarabia krocie.Tu pacjent się nie liczy ,tutaj liczy się kasa.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
43
Zgadzam się z opinią
183
~potencjalny pacjent 2016-02-22 (06:45) 5 godzin i 10 minut temu

Kolejna, po prawniczej, kasta zawodowa, która nie chce konkurencji. Po co lekarze z zewnątrz ? Oni (polscy) muszą mieć polskie społeczeństwo na wyłączność.Żadnej konkurencji. Po szantażu: "jak mało zapłacicie to wyjedziemy z kraju" dochodzi kolejny czyli "nie wolno brać lekarzy z zewnątrz", oczywiście wszystko z "dobrego" serca, dla "dobra" polskich pacjentów. Wiem jedno, są lekarze w Polsce z POWOŁANIA, niestety wielu jest takich dla których najważniejsza jest MAMONA a pacjent to jedynie środek do jej osiągnięcia. Wkurza mnie, kiedy ponad połowa społeczeństwa ma problem"co do garnka włożyć" a ich problemem jest żeby kolega nie miał przypadkiem lepszej fury albo:"lepsze będą wczasy na Kanarach czy Bali ?"

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
37
Zgadzam się z opinią
159
~sklave 2016-02-22 (06:39) 5 godzin i 16 minut temu

Najbardziej skorumpowana grupa zawodowa w Polsce lekarze dbają o to by nikt obcy nie psuł im bardzo dobrego interesu. W Polsce chory to kura znosząca złote jajka. Zatem przyjmuje się go na kolejne wizyty i dba by nadal chorował i kolejne złote jajeczko doktorowi znosił. Więcej na sklave.polityka

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2