Strona główna serwisu
Dąbrowski szpital zawiesza działalność oddziału wewnętrznego

Dąbrowski szpital zawiesza działalność oddziału wewnętrznego

• Problemy szpitala w Dąbrowie Górniczej
• Zawieszono działanie oddziału chorób wewnętrznych
• Powodem brak wystarczającej liczby lekarzy na obsadzenie dyżurów
Szpital specjalistyczny imienia Starkiewicza Szpital specjalistyczny imienia Starkiewicza ()
Kłopoty ma Zagłębiowskie Centrum Onkologii - Szpital Specjalistyczny im. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej. W zamieszczonym na stronie internetowej oświadczeniu kierownictwo szpitala podaje, że działalność oddziału będzie zawieszona do czasu uzupełnienia obsady kadrowej. Szpital zapewnia, że prowadzi w tej sprawie rozmowy.

"ZCO mimo licznych starań stanęło w obliczu trudnego problemu, jakim w skali kraju jest niedobór specjalistycznej kadry lekarskiej, szczególnie w zakresie chorób wewnętrznych. Efektem tych braków są wielomiesięczne kolejki do specjalistów jak i coraz częściej czasowo zawieszane oddziały w wielu szpitalach w Polsce" - napisano w oświadczeniu.

Szpital zapewnia, że pacjenci przebywający obecnie na oddziale będą mieli zapewnioną opiekę. Część - zgodnie z przebiegiem leczenia - zostanie we właściwym czasie wypisana do domu, a osoby wymagające dalszej hospitalizacji zostaną objęte opieką przez inny oddział.


Pacjenci przyjęci na Szpitalny Oddział Ratunkowy będą kierowani na konkretne oddziały (kardiologii, nefrologii, diabetologii, ortopedii), gdzie zostanie im zapewniona odpowiednia do potrzeb opieka medyczna. W ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zagwarantowana jest stała i ciągła opieka dyżurujących specjalistów - zapewnia kierownictwo szpitala.

O problemach kadrowych szpital poinformował właściwe służby i placówki - tak, by nowi pacjenci internistyczni kierowani byli do innych placówek służby zdrowia.

Przedstawiciele dąbrowskiego szpitala przypominają, że braki kadrowe dotykają placówki ochrony zdrowia w woj. śląskim i innych regionach. Co roku z Polski wyjeżdża wielu absolwentów studiów medycznych. Wielu aktywnych lekarzy to osoby w coraz starszym wieku.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (252)
Nie zgadzam się z opinią
78
Zgadzam się z opinią
213
~m 2016-01-31 (18:35) 12 godzin i 11 minut temu

Wyksztalceni za pieniadze podatnikow wyjechali za granice...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 19

Nie zgadzam się z opinią
90
Zgadzam się z opinią
211
~obserwator 2016-01-31 (16:39) 14 godzin i 7 minut temu

Po co na szpital , więcej kasy na Rydzyka to udzieli namaszczenia.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
105
~Polka od zawsze 2016-02-01 (08:14) 22 godzin i 32 minut temu

Moim zdaniem należy natychmiast rozwiazać NFZ i znajda sie godziwe pieniadze dla lekarzy - nie beda musieli wyjeżdżać za granice.Wrócić do rozdzielnictwa z przed 1998 roku i zaraz bedzie lepiej. Nie dziwie sie lekarzom, 6 lat studiów i co maja tyle co urzedniczka w biurze. Po iluś tam latach zdobywaja specjalizacje i dopiero pensja toche podskoczy, a uczyć musza sie ciagle , być na bieżąco, bo inaczej wypadaja z obiegu - ludzie przestaja do nich przychodzić.Dyzury musza pełnić i dzieki temu maja troche wiecej pieniedzy,potem pogotowie,może i prywatna praktyka/ eksploatacja organizmu gorzej jak u górnika/ - ale ile czasu sa poza domem? a jeszcze wszyscy na nich psy wieszaja, ale jak ktoś w rodzinie zachoruje to predziutko leca zginaja sie w pas.Dlatego uważam ,że LEKARZ POWINIEN MIEC GODZIWA PENSJE za jeden etat/ a nie dziesieć by godziwie żyć/ jego odpowiedzialnościa jest życie ludzkie. Nie jestem lekarzem ani też nie mam lekarza w rodzinie, tylko obserwuje i wyciagam wnioski.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 13