Strona główna serwisu
Lekarz musi przeprosić producenta leków homeopatycznych

Lekarz musi przeprosić producenta leków homeopatycznych

Andrzej Gregosiewicz, profesor lubelskiej Akademii Medycznej, mówił, że leki homeopatyczne wcale nie pomagają, i przegrał sprawę o zniesławienie - informuje "Gazeta Wyborcza".
Prof. Andrzej Gregosiewicz jest kierownikiem II kliniki ortopedii dziecięcej w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie. Do sądu pozwała go firma Boiron, francuski potentat w produkcji leków homeopatycznych, m.in. Oscillococcinum stosowanego przeciwko grypie.

W swoich publikacjach pan profesor twierdził, że produkowany przez nas lek Oscillococcinum naraża zdrowie i życie ludzi - mówi Laura Milecka z polskiej filii Boiron. Oskarżał nas również o korupcję, twierdząc, że wraz z innymi firmami wpłynęliśmy na treść przepisów ustawy o prawie farmaceutycznym. Wysuwane zarzuty są całkowicie bezpodstawne - dodaje.

Firma domagała się opublikowania na łamach prasy przeprosin oraz wpłacenia przez profesora 10 tys. zł na konto fundacji Pożywienie Darem Serca. Lubelski sąd na poniedziałkowym posiedzeniu zdecydował, że wystarczą przeprosiny. Prof. Gregosiewicz zapowiada apelację. - Leki homeopatyczne to oszustwo, które przynosi producentom ogromne pieniądze. Sam miałem pacjentów, którzy zamiast sięgnąć po tradycyjne metody leczenia, próbowali homeopatii. W konsekwencji ich stan się poważnie pogarszał - tłumaczy. (PAP)


Więcej: Gazeta Wyborcza - Lekarz musi przeprosić producenta leków homeopatycznych
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (2)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
4
~JAW 2013-04-16 (23:05) 12 godzin i 33 minut temu

cytaty z tekstów profesora G "… zbiorowy debilizm nie jest jeszcze karalny. …wszyscy "bioenergoterapeuci" to oszuści (przestępcy), a dziennikarze ich promujący to skorumpowani najemnicy lub osoby nieskażone inteligencją." (Gazeta Lekarska nr 4 z 2002 r., artykuł Gregosiewicza Bioenergogłupota w natarciu) "jestem pewien, że można łatwo zidentyfikować nazwiska ludzi, którzy przeforsowali zezwolenie na import "leczniczego g...a"."

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
4
~Mam nick jak nikt 2014-08-05 (12:33) 23 godzin i 5 minut temu

Straszne w jakim matrixie zaczynamy żyć. Ludzie, homeopatia to nic innego jak woda z cukrem, nie dajcie się doić. Szkoda kasy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji