Strona główna serwisu
Wielkie poszukiwanie podsłuchów przez ABW m.in. w Kancelarii Premiera

Wielkie poszukiwanie podsłuchów przez ABW m.in. w Kancelarii Premiera

Popularność potajemnego nagrywania przysparza pracy ABW. Rośnie liczba instytucji, które żądają kontroli antypodsłuchowych - donosi "Rzeczpospolita".
Po wybuchu afery taśmowej w kolejce do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego ustawiają się politycy, urzędnicy i instytucje. Wszyscy żądają szukania podsłuchów. O ile w całym 2014 r. takich przeszukiwań było 137, o tyle do marca tego roku - już 92. W ubiegłym roku ABW skontrolowała 23 instytucje państwowe i samorządowe, a do końca sierpnia tego roku - już 22.

W spisie kontroli są miejsca urzędowania najważniejszych ludzi w państwie, m.in. Kancelaria Premiera i rządowa willa na ul. Parkowej w Warszawie. Sprawdzane były także Belweder, rezydencja w Juracie oraz samoloty, którymi latają kluczowi ludzie w państwie. Dużo było też kontroli w spółkach energetycznych.

Kilka kontroli zaskakuje, w tym szukanie podsłuchów w Ministerstwie Kultury, Krajowym Zarządzie Gospodarski Wodnej, a także w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Bydgoszczy. "Badania realizowane są w dwóch trybach. W ramach profilaktyki kontrwywiadowczej oraz w ramach ochrony informacji niejawnych" - wyjaśnia rzecznik tej służby płk Maciej Karczyński.


Zobacz również: Dymisje w rządzie Kopacz

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (89)
Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
260
~sklave 2015-10-19 (06:28) 6 godzin i 22 minut temu

No a ja myślałem że eliminowanie podsłuchów w instytucjach rządowych należy do podstawowych do obowiązków ABW. Widocznie tak nie jest skoro ważne rozmowy prowadzi się w knajpach. Więcej na sklave.glowna

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
40
Zgadzam się z opinią
218
~PEOWIEC 2015-10-19 (09:32) 3 godziny i 18 minut temu

TO JUŻ NIC NIE POMOŻE - CZAS PAKOWAĆ MANATKI NIE PŁACZ EWKA.....!!!!!! PODZIĘKUJ KAMIŃSKIEMU, GIERTYCHOWI ORAZ RUDEMU !!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
87
~Ciekawski 2015-10-19 (10:21) 2 godziny i 29 minut temu

A może coś o wynikach tych kontroli ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji