Strona główna serwisu
Oszuści zmieniają metody i wyłudzają ogromne sumy

Oszuści zmieniają metody i wyłudzają ogromne sumy

Rekordowo wzrosła liczba oszustw: do września było ich już ponad 92 tys., czyli ponad 15 tys. więcej niż w tym samym czasie ubiegłego roku - donosi "Rzeczpospolita".
Chociaż przestępczość typowo kryminalna spada, to jest wyjątek: gwałtownie wzrasta liczba oszustw, a ich sprawcy wciąż modyfikują metody.

Jak twierdzą śledczy, poszkodowani tracą przez naciągaczy coraz większe sumy. - Ostatnio zamiast oszustw na wnuczka przestępcy masowo podszywają się pod policjantów i kradną starszym ludziom często oszczędności rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych - mówi Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji.

Rosnący trend zarysował się w 2013 r., kiedy liczba oszustw podskoczyła do 94 tys. (rok wcześniej było ich 84 tys.). Jednak w tym roku naciągacze są jeszcze bardziej aktywni: miesięcznie dopuszczają się średnio 12 tys. oszustw, to o dwa tysiące więcej niż jeszcze rok temu - wskazują dane Komendy Głównej Policji.


- Sprawców większości tego typu przestępstw udaje nam się ustalić. W tym roku zarzuty usłyszało ponad 17 tys. podejrzanych o oszustwa - mówi Iwona Kuc z Komendy Głównej Policji.

Zobacz również: Uciekinierzy z więzienia w Grudziądzu ujęci

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (42)
Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
106
~Piotr 2015-10-14 (07:41) 11 godzin i 20 minut temu

Za słabe kary! Karać od wartości. Przykładowo 50zł to jeden dzień odsiadki i to bez zawieszenia i możliwości byczenia się w więzieniu.. Tu nasuwa mi się sposób na życie. Jak ja będę stary i nie będę miał co do gara włożyć to zrobię sobie uprawę konopii lub innego świństwa.. Jak mnie nie złapią będę miał za co godziwie żyć, a jak złapią to będą musieli mi dać jeść, dach nad głową i opierunek, telewizorek sobie obejrzę, książkę poczytam, a i pilnować mnie będą, do lekarza bez kolejki.. Po co szukać w śmietnikach, jak Państwo głupie to da..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
45
~zorro43 2015-10-14 (10:52) 8 godzin i 9 minut temu

Większość zostaje złapana ...... ciekawe? Jest przestępstw 94 tysiące , złapano i postawiono zarzuty 17 tysiącom ...... zastanawiam się jaka to większość. Jak się policzy, to wykrywalność wychodzi na poziomie 18,08%. Kolejny sukces policji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
43
~q 2015-10-14 (05:25) 13 godzin i 36 minut temu

ha ha rzędu kilkudziesięciu tyś zł a ja na koncie mam rzędu 900 zł

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2