Strona główna serwisu
Oszuści zmieniają metody i wyłudzają ogromne sumy

Oszuści zmieniają metody i wyłudzają ogromne sumy

Rekordowo wzrosła liczba oszustw: do września było ich już ponad 92 tys., czyli ponad 15 tys. więcej niż w tym samym czasie ubiegłego roku - donosi "Rzeczpospolita".
Chociaż przestępczość typowo kryminalna spada, to jest wyjątek: gwałtownie wzrasta liczba oszustw, a ich sprawcy wciąż modyfikują metody.

Jak twierdzą śledczy, poszkodowani tracą przez naciągaczy coraz większe sumy. - Ostatnio zamiast oszustw na wnuczka przestępcy masowo podszywają się pod policjantów i kradną starszym ludziom często oszczędności rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych - mówi Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji.

Rosnący trend zarysował się w 2013 r., kiedy liczba oszustw podskoczyła do 94 tys. (rok wcześniej było ich 84 tys.). Jednak w tym roku naciągacze są jeszcze bardziej aktywni: miesięcznie dopuszczają się średnio 12 tys. oszustw, to o dwa tysiące więcej niż jeszcze rok temu - wskazują dane Komendy Głównej Policji.


- Sprawców większości tego typu przestępstw udaje nam się ustalić. W tym roku zarzuty usłyszało ponad 17 tys. podejrzanych o oszustwa - mówi Iwona Kuc z Komendy Głównej Policji.

Zobacz również: Uciekinierzy z więzienia w Grudziądzu ujęci

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (42)
Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
106
~Piotr 2015-10-14 (07:41) 21 godzin temu

Za słabe kary! Karać od wartości. Przykładowo 50zł to jeden dzień odsiadki i to bez zawieszenia i możliwości byczenia się w więzieniu.. Tu nasuwa mi się sposób na życie. Jak ja będę stary i nie będę miał co do gara włożyć to zrobię sobie uprawę konopii lub innego świństwa.. Jak mnie nie złapią będę miał za co godziwie żyć, a jak złapią to będą musieli mi dać jeść, dach nad głową i opierunek, telewizorek sobie obejrzę, książkę poczytam, a i pilnować mnie będą, do lekarza bez kolejki.. Po co szukać w śmietnikach, jak Państwo głupie to da..

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
45
~zorro43 2015-10-14 (10:52) 17 godzin i 49 minut temu

Większość zostaje złapana ...... ciekawe? Jest przestępstw 94 tysiące , złapano i postawiono zarzuty 17 tysiącom ...... zastanawiam się jaka to większość. Jak się policzy, to wykrywalność wychodzi na poziomie 18,08%. Kolejny sukces policji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
43
~q 2015-10-14 (05:25) 23 godzin i 16 minut temu

ha ha rzędu kilkudziesięciu tyś zł a ja na koncie mam rzędu 900 zł

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
8
~Gabrysia 2015-10-14 (09:46) 18 godzin i 55 minut temu

Czy ten błazen z aparacikiem nie wie że w Polsce jest demokracja.Jak Polacy nie chcą imigrantów to trzeba to uszanować a nie obrażać.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
8
~mania 2015-10-14 (09:00) 19 godzin i 41 minut temu

Jak to czytam to mnie trafia szlag. Ja pracuję 38 lat i jestem w wieku przedemerytalnym i zarabiam 1200 zł. na rękę . Moja praca agenta reklamy jest najgorsza z możliwych i już muszę dotrwać do emerytury.A jeszcez na wypłatę czekamy przez cały miesiąc , bo właściciel wydawnictwa ciągle narzeka że nie ma kasy . Co wy nauczyciele powiecie na taką sytuację?. Mam koleżanki nauczycielki i one żyją jak pączki w maśle. Jedna już na emeryturze wcześniejszej ma na rękę 2 000 złi narzeka. My nie możemy strajkować , bo nie mamy związków , pracujemy po kilkanaście osób u właściciela i nie mozemy nic zrobić , ewentualnie się zwolnić. A większośc tych nauczycieli to najgorsi uczniowie w swioch klasach . popatrzcie po znajomych ze szkoły to zobaczycie że tak to jest . Uważam że powinno im się odebrać kartę nauczyciela , która często chroni te miernoty ( pomijam prawdziwych pedagogów, których jest mniej )

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~MMM 2015-10-14 (10:24) 18 godzin i 17 minut temu

Można też na komornika: policja pomaga , prokurator z sądem. Tylko czasem TV przeszkodzi.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~kocik 2015-10-14 (18:52) 9 godzin i 49 minut temu

Na to jest prosta metoda - kary finansowe tak zwiekszyc, by oszustom nie oplacalo sie ryzykowac!!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~aya 2015-10-14 (12:51) 15 godzin i 50 minut temu

Przykład idzie z góry, władza okrada obywatela to i obywatel nie ma skrupułów okraść obywatela, pozostaje jedynie drobna różnica. Władza robi to w białych rękawiczkach "zgodnie z prawem" a obywatel już nie :)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~z 2015-10-14 (10:38) 18 godzin i 3 minuty temu

jak by byla godna praca i godne zarobki nikt nie myslal by o oszustwach bo nie potrzebowal by tego robic tu lezy problem, u nas w Polsce uczciwie pracujacy czlowiek mysli jak znalezc drugie zajecie zeby dorobic , zbiera zlom czy cos a np w Anglii to sie mysli na co wydac pieniadze bo zostaje ich duzo z uczciwej pracy i nie mysli sie o tym zeby oszukiwac , uniknac podatku itp , problem lezy w ekonomii

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
4
~Polak Polakowi... 2015-10-14 (10:35) 18 godzin i 6 minut temu

Ja jestem okradany w Lublinie w ramach tzw. wspólnoty mieszkaniowej od 2005 roku i nie można nic zrobić, skorumpowane sądy, prokuratura, nadzór budowlany. Lokalny układ zamknięty. Mało tego, inni okradani pogodzili się z tym i lubią być okradani, nie przeszkadza im to jakoś. Żona twierdzi, że my mamy ten luksus, że przynajmniej wiemy, kto nas okrada, a w sąsiednim molochu LSM, to się tak rozwadnia, że nie wiadomo. Może coś się zmieni, kiedy PiS będzie rządził samodzielnie. Mam nadzieję!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~tomi milion 2015-10-15 (11:46) 16 godzin i 55 minut temu

Rolke a kim ty jestes aby mnie obrażać i mówic że jestem konserwatywny i że smakuje mi tylko kotlet? , jestem w swoim kraju i moge reagowac na uchodzców tak jak mi sie to podoba ...a ze mi sie nie podoba ta polityka z uchodzcami i że ich nie chce to jestem im przeciwny i nic ci to tego - a jak chcesz uchodzców to wez sobie ich nawet 100 ale do swojego domku i na swój koszt . dziękuję!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~hanna 2015-10-14 (22:59) 5 godzin i 42 minut temu

Więzienia powinny być takie jak w Rosji,po kilkanaście osób w celi,z wiaderkiem do siusiania,be telewizora ,pokoju do uprawiania seksu i iinych wygód,których często nie ma biedny recista,który pracował uczciwie całe życie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~pikus 2015-10-14 (20:08) 8 godzin i 33 minut temu

Ale czy te liczby to z "kluczykami" "kwachami" "Milnerami" i innymi czy ich w to nie wliczaja.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
1
~aabgrx5 2015-10-14 (15:27) 13 godzin i 14 minut temu

a dlaczego za tego typ przestepstwa ci oszusci nie dostają po 25 lat kryminału, albo kamieniołomów lub nierentownych kopalni.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
4
~zzzbbbaaa 2015-10-14 (09:13) 19 godzin i 28 minut temu

Dane wzięte z kosmosu.... Nic nie pisze sie o nauczycielach, którzy nie mają całego etatu. Ja po 9 latach mam 9 godzin i 1tys.wypłaty, majac kwalifikacje do trzech przedmiotów....

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
4
~gofry 2015-10-14 (07:48) 20 godzin i 53 minut temu

Może się nie przebierają za policjantów tylko to są policjanci.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
3
~ggttz 2015-10-14 (11:14) 17 godzin i 27 minut temu

Przy skorumpowanych ,złodziejskich rządach PO-PSL te ststystyki nie dziwią.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
3
~Wyborca19-59 2015-10-14 (09:37) 19 godzin i 4 minuty temu

Oszuści się śpieszą póki rządzi PO. PIS przetrzepie im skórę. Nawet policja wzięła się do roboty ostatnio. Widocznie poczuli że wkrótce przestaną się byczyć po komisariatach z nogami na stole.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
0
~Gargamel 2015-10-14 (12:38) 16 godzin i 3 minuty temu

A może to policjanci kradną? To niezłe lumpy i alkoholicy.

odpowiedz