Strona główna serwisu
Oburzeni na Grossa, piszą list do prezydenta

Oburzeni na Grossa, piszą list do prezydenta

Oburzeni opublikowanym w "Die Welt" artykułem Jana Tomasza Grossa, który stwierdził m.in., że w czasie II wojny Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców, piszą petycję do prezydenta o pozbawienie publicysty Orderu Zasługi RP - pisze "Gazeta Polska Codziennie".
Jan Tomasz Gross Jan Tomasz Gross ()
Skandaliczne słowa Grossa oburzyły Polaków. W internecie krąży petycja do prezydenta Andrzeja Dudy o pozbawienie historyka Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP, który w 1996 r. przyznał mu prezydent Aleksander Kwaśniewski - relacjonuje "Codzienna".

- Jan Tomasz Gross (...) od wielu lat prowadzi działalność propagandową wymierzoną w dobre imię Narodu Polskiego. Seria jego prac na tematy związane z zagładą Żydów podczas II wojny światowej, wyrządziła spore szkody interesom naszego państwa i narodu - podkreślają autorzy petycji do prezydenta.

Jak dodają, pozostawienie Grossa w gronie wyróżnionych Orderem Zasługi RP jest niesprawiedliwe wobec innych osób uhonorowanych tym odznaczeniem - referuje "GPC".
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (21)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
41
~keks 2015-09-24 (08:03) 9 godzin i 40 minut temu

Odebrać mu order i jeżeli jeszcze psiada, obywatelstwo RP. Ponadto wytoczyć proces z mostrualną sumą odszkodowania, tak aby musiał za grosze do końca życia próbować sprzedawać te swoje wypociny. Odszkodowanie przeznaczyć na Auschwic-Birkenau, bo inaczej nie wygramy procesu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
40
~kaHa 2015-09-24 (07:21) 10 godzin i 22 minut temu

Oni czują się w Polsce zbyt pewnie! Czas coś z tym robić!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
31
~Drzymała 2015-09-24 (12:11) 5 godzin i 32 minut temu

Wytoczyć z urzędu procesy Grossowi,Michnikowi,Baumanowi,Hartmanowi i, Palikotowi, Środzie, Szczuce i kilku innym polonofobom ! ! !

odpowiedz

zgłoś do moderacji