Strona główna serwisu
Oburzeni na Grossa, piszą list do prezydenta

Oburzeni na Grossa, piszą list do prezydenta

Oburzeni opublikowanym w "Die Welt" artykułem Jana Tomasza Grossa, który stwierdził m.in., że w czasie II wojny Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców, piszą petycję do prezydenta o pozbawienie publicysty Orderu Zasługi RP - pisze "Gazeta Polska Codziennie".
Jan Tomasz Gross Jan Tomasz Gross ()
Skandaliczne słowa Grossa oburzyły Polaków. W internecie krąży petycja do prezydenta Andrzeja Dudy o pozbawienie historyka Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP, który w 1996 r. przyznał mu prezydent Aleksander Kwaśniewski - relacjonuje "Codzienna".

- Jan Tomasz Gross (...) od wielu lat prowadzi działalność propagandową wymierzoną w dobre imię Narodu Polskiego. Seria jego prac na tematy związane z zagładą Żydów podczas II wojny światowej, wyrządziła spore szkody interesom naszego państwa i narodu - podkreślają autorzy petycji do prezydenta.

Jak dodają, pozostawienie Grossa w gronie wyróżnionych Orderem Zasługi RP jest niesprawiedliwe wobec innych osób uhonorowanych tym odznaczeniem - referuje "GPC".
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (21)
Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
41
~keks 2015-09-24 (08:03) 7 godzin i 35 minut temu

Odebrać mu order i jeżeli jeszcze psiada, obywatelstwo RP. Ponadto wytoczyć proces z mostrualną sumą odszkodowania, tak aby musiał za grosze do końca życia próbować sprzedawać te swoje wypociny. Odszkodowanie przeznaczyć na Auschwic-Birkenau, bo inaczej nie wygramy procesu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
40
~kaHa 2015-09-24 (07:21) 8 godzin i 17 minut temu

Oni czują się w Polsce zbyt pewnie! Czas coś z tym robić!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
31
~Drzymała 2015-09-24 (12:11) 3 godziny i 27 minut temu

Wytoczyć z urzędu procesy Grossowi,Michnikowi,Baumanowi,Hartmanowi i, Palikotowi, Środzie, Szczuce i kilku innym polonofobom ! ! !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
15
~prosto z mostu 2015-09-24 (12:45) 2 godziny i 53 minut temu

Czas najwyższy, aby IPN podjął temat stosunków polsko-żydowskich w latach 1939-1989 !. Czas ocenić postawę zydów w roku 1939 i w roku 1945. Czas dokonać oceny okresy stalinowskiego .Nalezy podjąć prace nad ustaleniem ofiar Narodu polskiego w okresie stalinizmu.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~autochton 2015-09-24 (12:51) 2 godziny i 47 minut temu

Zauważcie, ze reakcja polskojęzycznych mediów na oszczerstwa Grossa jest bardzo nikła !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~Polak-patriota 2015-09-24 (12:39) 2 godziny i 59 minut temu

Polacy doskonale wiedzą KTO pracował po wojnie w aparacie bezpieczeństwa ... . Dlaczego IPN nie stawia sprawy jasno ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~trauma 2015-09-24 (12:09) 3 godziny i 29 minut temu

Wytoczyć proces, a później pozbawić obywatelstwa polskiego,wszelkich odznaczeń i zakaz wjazdu na terytorium RP ! ! !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
14
~Zawisza 2015-09-24 (12:07) 3 godziny i 31 minut temu

Gross powinien zostać pozbawiony wszelkich odznaczeń państwowych!. Należy także wydać ZAKAZ wjazdu tego Polakożercy na teren III RP !.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
~oburzony 2015-09-24 (12:54) 2 godziny i 44 minut temu

Żyją w POlsce osoby publiczne, które usprawiedliwiają Grossa ... . ONE nie zasługują na nasz szacunek!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
~Polak-patriota 2015-09-24 (12:30) 3 godziny i 8 minut temu

DLACZEGO w szkołach nie uczy się historii najnowszej ? DLACZEGO nie rozlicza się okresu stalinizmu w Polsce ? Jakie lobby stoi na przeszkodzie ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
~Jurand 2015-09-24 (12:27) 3 godziny i 11 minut temu

DLACZEGO prokuratura nie wszczęła śledztwa z urzędu ? ? ? ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
~Rejtan 2015-09-24 (12:26) 3 godziny i 12 minut temu

To będzie TEST dla Prezydenta ... Czy odważnie stanie w obronie dobrego imienia Polski i Polaków przeciwko silnemu lobby zydowskiemu w Polsce i na świecie !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
13
~magnolia 2015-09-24 (11:10) 4 godziny i 28 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
11
~Marysza 2015-09-30 (19:42) 19 godzin i 56 minut temu

Odebranie orderu to nic nie da, oddać chlopka do sądu. Jeżeli jakaś organizacja tego nie zrobi, to zrobi jakaś grupa ludzi pozew zbiorowy i będzie po sprawie.To czerwony chłam.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
5
~ny 2016-02-12 (17:18) 22 godzin i 20 minut temu

Niema co sie zatanawiac jesli liczy sie glos Wujca i iniych apostolow wrogow polski czym omi sa wpbec tysiecy polakow niema co dyskutowac Gross tylko nas oczernia

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
3
~ela 2016-02-13 (08:49) 6 godzin i 49 minut temu

Gdzie byli "dzialacze opzycji w PRL-u": Barbara Engelking-Boni, Henryk Wujec, Tomasz Kuncewicz, , Dariusz Stola, Jan Woleński, Konstanty Gerbert, Seweryn Blumsztajn, Jolanta Sobolewska-Pyz, Paula Sawicka, jak wychowanek Smolarka i Fundacji Batorego Tomasz Gross opluwał, oceniał Polskę i Polaków, wpisując brednie że Polacy zabili więcej żydów niż Niemcy? Kto odznaczył Grossa? Grossowi nadal order Kwaśniewski, syn Stolzmana rosyjskiego żyda, ktory zmienił nazwisko na Kwaśniewski i znęcał sie w katowicach UB nad Polakami. Grossowi należy odebrać order i aresztować natychmiast po przekroczeniu granicy Polski, by inni polakozercy wiedzieli że im nic nie ujdzie bezkarnie. To wielki wstyd żeby tak niegodziwy czlowiek o wrogim i nienawistnym stosunku do Polakow byl nagrodzony Krzyżem Orderu Zasługi dla RP! Dość opluwania, oczerniania Polski i zafalszowania historii.

odpowiedz