Strona główna serwisu
Nieuleczalni pedofile -​ jak ocalić dzieci?

Nieuleczalni pedofile -​ jak ocalić dzieci?

Groźny morderca i gwałciciel sam przyznaje, że na wolności byłby niebezpieczny dla społeczeństwa. Czy państwo jest bezradne?
Reporterzy polsatowskiego programu „Państwo w państwie" dotarli do Henryka Z., mordercy i pedofila, który zgwałcił i zamordował pięciomiesięczne dziecko. Jako jedynym udało im się przeprowadzić wywiad ze zbrodniarzem.Kim jest Henryk Z.? To drugi po Mariuszu Trynkiewiczu przestępca, którego określa się potocznie mianem bestii. Podobnie jak Trynkiewicz on również odsiedział wyrok - karę śmierci zamieniono na początku lat 90. na 25 lat więzienia - i w lutym wyszedł na wolność. Gdy znalazł się na wolności, pospiesznie skierowano go na badania lekarskie. Biegli stwierdzili, że wciąż jest niebezpieczny. Henryk Z. został osadzony w specjalnym ośrodku w Gostyninie. Przestępstwo, za które został skazany Z., nie było pierwsze, którego się dopuścił. Już wcześniej karano go za gwałty na dzieciach.

Dlaczego Henryk Z. zgodził się na wywiad? Jak przekonują autorzy programu, zbrodniarz zdał sobie sprawę, że jest niebezpieczny i po wyjściu na wolność z dużym prawdopodobieństwem popełniłby kolejne przestępstwo.

W programie poruszone zostaną także kwestie terapii pedofilów, które nie przynoszą oczekiwanych efektów. Nieskuteczne jest zarówno leczenie organizowane w więzieniach, jak i na wolności.


Autorzy programu pytają też, czy polskie państwo jest bezradne. Czy nie ma pomysłu na to, co zrobić z pedofilami, by więcej nie zagrażali społeczeństwu? Przykład Henryka Z. pokazuje, że problem jest poważny.

- Miałem wiele terapii. Nic nie dały - mówi wprost reporterom „Państwa w państwie" Henryk Z. Błaga też urzędników, by pozwolili na jego kastrację. Jak sam przyznaje, jest nawet gotowy na operację zmiany płci.

Czy takie zabiegi mogą być wobec Henryka Z. przeprowadzone? Odpowiedzi udzielą zgromadzeni w studiu eksperci. Oprócz nich w programie wystąpi także matka ofiary.
Marcin Pieńkowski

Zobacz także: Pedofile zatrzymani

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (8)
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
7
~PL prawo jest do bani 2015-09-04 (11:21) 13 godzin i 30 minut temu

To on własnej woli chce się wykastrowac a państwo nadal nie wie co zrobić?! I to jest przykład ze odsiedzial swoje wyjdzie i zrobi to samo! Dożywocie i kara śmierci to jest kara a nie więzienie z internetem, kablówka i play station!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
5
~g 2015-09-04 (07:42) 17 godzin i 9 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
3
~lek 2015-10-17 (18:48) 6 godzin i 3 minuty temu

Kastracja po wieku pokwitania nic nie da.... Określone zachowania seksualne są już zakodowane w psychice. Jedyne wyjście to "kastracja" farmakologiczna - przyjmowanie określonych leków sprawi, że pacjent stanie się aseksualny...

odpowiedz

zgłoś do moderacji