Strona główna serwisu
Będzie emerytura dla matki piętnaściorga dzieci

Będzie emerytura dla matki piętnaściorga dzieci

Premier Ewa Kopacz postanowiła przyznać specjalne świadczenie emerytalne matce piętnaściorga dzieci, która listownie zwróciła się do szefowej rządu z taką prośbą, informuje "Gazeta Wyborcza".
Ewa Kopacz Ewa Kopacz ()
- Nie ma takiej skali, w której mogłabym umieścić wysiłek tej kobiety, powiedziała Ewa Kopacz. Uhonoruję jej ciężką pracę. Niech to będzie dobry, pierwszy przykład uznania tej ciężkiej pracy matki, która nie ma swojego miejsca w katalogu wykonywania zawodów.

Wysokość emerytury, jaką dostanie autorka listu, Ewa Kopacz ustali z prawnikami.

Zobacz również: Andrzej Duda komentuje apel Ewy Kopacz

PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (357)
Nie zgadzam się z opinią
179
Zgadzam się z opinią
460
~patriotra 2015-08-28 (04:02) 11 godzin i 4 minuty temu

To ja też chcę emeryturę!!! . Zagrywka pod publikę przed wyborami. Nie można faworyzować jednych przed drugimi (tak jak frankowiczów) , to że kobieta ma 15 dzieci to jej głupota, każdy normalny planując rodzinę wie że jest takie coś jak antykoncepcja (wiem kościół zabrania - ale dla mnie kk jest 100 lat za murzynami - ale to na inny temat). Nie stać mnie nie powiększam rodziny - ok wpadka się zdarzy ale 15? Zrobiłaś to wychowaj - nie będę utrzymywać Twoich dzieci!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 30

Nie zgadzam się z opinią
55
Zgadzam się z opinią
305
~sarmata 2015-08-28 (10:05) 5 godzin i 1 minutę temu

Kłamczucho! Sprawę trzeba uregulować SYSTEMOWO !. Takich kobiet jest więcej... . A czy ktoś KTO wychował 8-ro czy 10-ro dzieci nie zasługuje na POmoc ? ? ? ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 12

Nie zgadzam się z opinią
25
Zgadzam się z opinią
160
~Kargul 2015-08-28 (04:43) 10 godzin i 23 minut temu

To pewnie owoce zebrania Rady Gabinetowej? Na zachodzie ludzie rozmawiają o pogodzie bo w polityce nic ciekawego ani absurdalnego się nie dzieje.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
10
Zgadzam się z opinią
84
~Ola 2015-08-28 (08:37) 6 godzin i 29 minut temu

Niech jej dzieci zrobią zrzutkę i będzie miała emeryturę

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
77
~mur 2015-08-28 (09:55) 5 godzin i 11 minut temu

Mogła też Pani będąc posłem wnioskować o uznanie np.czasu na wychowywanie dzieci obojętnie ile do zaliczania do stażu emerytalnego albo przyznanie odpowiednich świadczeń wraz z ubezpieczeniami każdej matce . Trzeba to było uczynić w odpowiednim czasie i zabiegać w sejmie o ustawę, co należało do Pani obowiązków jako posła, z których nie wywiązała się Pani, a my jako podatnicy zapłaciliśmy Pani diety, przeloty ( te nieoficjalne też). Teraz Pani stwarza atmosferę pracy rządu jeżdżąc po całej Polsce(też za nasze pieniądze) oraz zatrudniając prawników do pracy, którą wykonuje ZUS. Jak chce Pani być dobra , to ze swego ( nie mam nic do tej pani , ale co z matkami, które maja 10,11 dzieci albo jedno i nie pracowały w tym czasie, bo dziecko np .chorowało. O podniesienie tych świadczeń jakoś pozapominaliście z odpowiednimi instytucjami). Lepiej rozdmuchiwać afery.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
89
~Mab 2015-08-28 (07:41) 7 godzin i 25 minut temu

Dla mnie to proste...ta Pani nie miala czasu pracowac wiec nie wlozyla nic do wspolnej kasy. Czemu inni maja jej teraz placic? 15 dzieci???- sorry ale nie zyjemy w apokaliptycznym spoleczenstwie gdzie ludzkosc moze wyginac wiec ta Pani nie oddala zadnej przyslugi spoleczenstwu

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
71
~jim 2015-08-28 (08:48) 6 godzin i 18 minut temu

Kiedy politycy w tym kraju zaczną liczyć się z tym, że nie wydają swoich pieniędzy tylko obywateli. Współczuję tej kobiecie ale nie chcę wydawać pieniędzy na jej dzieci, bo mam swoje.Tak samo nie chcę wydawać na "frankowiczów", górników itp. Poza tym nie oszukujmy się. Gdyby nie wybory na jesieni to pani premier "słucham, rozumiem, pomagam" nie zawracałaby sobie głowy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
62
~mur 2015-08-28 (08:44) 6 godzin i 22 minut temu

Emeryturę na specjalnych warunkach przyznaje ZUS , tak zresztą jak każdą.Nie ma potrzeby pisać artykułu. Jak ktoś chce komuś pomóc, to robi to bezinteresownie ,w ramach swoich możliwości i nie biegnie z tym do prasy w trakcie kampanii wyborczej. Mam nadzieję,że te dzieci pracując w Polsce i nie na czarno oraz z dobrym uposażeniem zwiększą fundusz emerytalny, bo o to też chodzi. O legalną pracę dla każdego Polaka . O ubezpieczenia z tym związane i godne zaobki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
65
~mur 2015-08-28 (10:04) 5 godzin i 2 minuty temu

A jakiś wniosek złożyła ta Pani, żeby to można rozpatrzyć? Czy premier czyści kasę z państwowych pieniędzy jak były już prezydent

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
76
~Piotr 2015-08-28 (07:15) 7 godzin i 51 minut temu

Co kurde z naszych podatków? Kopaczka niech dzieli sobie na dzieciorobów ze swoje kasy. Nam emerytury się zbiera a dzieciorobom daje. Pytanko: Czy ty Ewka nie nadużywasz swojej władzy? Tusk nie dał na chore dzieci, a ty obdzielasz dziecioroba?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
54
~obserwator 2015-08-28 (10:47) 4 godziny i 19 minut temu

I co prewnie Pani Kopacz będzie zadowolona już widzę tę minę A nam pozostałym matkom wiek emerytalny do góry absurd i głupota "jedna jaskółka wiosny nie czyni"pozdrawiam pozostałe matki

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
56
~betta 2015-08-28 (06:55) 8 godzin i 11 minut temu

a co dla tych matek co zostawiają dzieci w świetlicach bo nie mają innych możliwości opieki bo dziobią za 1400/mies? Zostaną nazwane głupimi frajerkami co dają się wykorzystać i zostanie im zarzucone to że pracując poza domem tyle pracy domowej nie włożyły co te co zostawały dzieci.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
52
~Jolka 2015-08-28 (10:18) 4 godziny i 48 minut temu

A gdyby tak każde z dzieci z wdzięczności podarowało MAMUSI 100PLN miesięcznie to może i wyjechać by6 się dało. Dzieci pomyślcie tego Waszej mamie życzę i dużo zdrowia !!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
53
~POLAK 2015-08-28 (16:36) 22 godzin i 30 minut temu

Nie mam zamiaru pracować na dzieciorobów.Na moje musiałem sam pracować.Rząd nie dał mi nawet złotówki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
49
~gustdelf 2015-08-28 (10:23) 4 godziny i 43 minut temu

Bedzie emerytura dla matki 15 dzieci, a na zdjeciu geba Ewy Kopacz, moze byscie tak zamiescili zdjecie tych dzieci, w jakich zyja warunkach i podali ile tej emerytury bedzie?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
55
~Ola 2015-08-28 (08:35) 6 godzin i 31 minut temu
Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
49
~uff 2015-08-28 (07:44) 7 godzin i 22 minut temu

Kwiecisty język uzasadnienia to dopiero przykład ciężkiego wysiłku intelektualnego.Niby premier rządu,a tyle naiwnej improwizacji.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
42
~asd 2015-08-28 (09:35) 5 godzin i 31 minut temu

Gdzie są jej dzieci skoro potrzebuje pomocy? Czyżby chybiona inwestycja?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
29
~anna 2015-08-29 (09:09) 5 godzin i 57 minut temu

Dla mnie to jednak zaskoczenie, wychowała kobieta 15 dzieci, a teraz musi prosić premiera o emeryturę, bo nie ma z czego żyć? Czy 15 dorosłych nie jest w stanie utrzymać własnej matki?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
40
~rodzic 5 dzieci 2015-08-28 (10:09) 4 godziny i 57 minut temu

Obłudnico radykalnie zmienić podejście do rodziny. W związku z dramatycznym kryzysem demograficznym państwo powinno płacić rodzicom za wychowywanie dzieci, a rodzicom, którzy decudija się zrezygnowac z pracy by wychowywać dzieci nalezy wpłacać takze składkę na fundusz emerytalny !.

odpowiedz