więcej

W.Brytania: raport o dezinformacji w programach BBC.

Logo dostawcy  Dziennik Polski (UK) |  dodane 2012-06-19 (16:50) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 18 godzin i 25 minut temu
drukuj


BBC uważa, że Polacy byli nazistami
BBC uważa, że Polacy byli nazistami opinie
Brytyjska BBC najwyraźniej uważa, że Polacy byli nazistami, prowadzili getta oraz "polskie obozy śmierci" - twierdzą twórcy raportu analizującego sposób przedstawiania przez tę stację II wojny światowej i roli Polaków. Nie mówi się też o Niemcach, jako sprawcach II wojny światowej i Holokaustu, ale "nazistach" - młodsze pokolenia Brytyjczyków nie wiedzą nawet, kim byli owi naziści - stwierdza raport.

W internecie dostępny jest pierwszy raport analizujący sposób przedstawiania w BBC kwestii II wojny światowej, w kontekście okupowanej przez Niemców Polski, Francji i Wysp Normandzkich. Raport opracował lider the Polish Media Issues group - Jan Niechwiadowicz.

- PMI ma na swoim koncie wiele interwencji, na skutek, których zmieniano w artykułach błędne i szkalujące Polaków sformułowania. Po siedmiu latach działalności, mamy już doświadczenie i setki przykładów, aby zacząć walczyć z mediami. Nie chodzi tu o wrogie nastawienie do nich, lecz o edukację. Dlatego rozwijamy stronę internetową (www.germancampspolishvictims.info) i będziemy publikować kolejne raporty - mówi Niechwiadowicz. Jeden z nich, dotyczyć będzie wizerunku polskich Żydów w brytyjskich mediach.

BBC uważa, że Polacy byli nazistami

Pierwszy raport wskazuje na ponad 200 artykułów ze stron internetowych poszczególnych kanałów BBC. Artykułów, z których można wynieść, iż Polacy byli nazistami, prowadzili getta oraz "polskie obozy śmierci", bo tak formułowana rzeczywistość wyziera z tekstów opublikowanych w ostatnich latach przez BBC, niegdyś wyznaczającej standardy dziennikarskiego rzemiosła. Na 237 artykułów dotyczących okresu II wojny światowej, z 83 można było wynieść, że to Niemcy byli agresorami, za to aż w 165 tekstach podaje się już tylko termin "naziści". Niby tożsamy i zrozumiały przez każdego, podobnie jak fakt, że kiedy pisze się o "polskich obozach", ma się wyłącznie na myśli kwestie geograficzne.

W większości tych artykułów, jeśli użyto określenia "nazi", to najczęściej w kontekście polskim. Tymczasem z badań wynika, że młodsze pokolenia nie wiedzą, kim byli naziści. Niechwiadowicz i ludzie, którzy wspierają jego codzienną działalność, biją na alarm: jeśli nie zareagujemy, przyjdzie czas, że to Polacy będą utożsamiani z okrucieństwem tej wojny i jej zbrodniami. Taki trend zauważyć można już dzisiaj.

W 2004 roku, Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau wydało oświadczenie, iż określenie "niemiecki obóz" stanowi prawidłową formę nazewniczą. Zapewnienie o zaprzestaniu użycia określeń typu "polski obóz" wystosowało wtedy również BBC: "nasi pracownicy nie będą powtarzać tego nonsensu w przyszłości", brzmiało oświadczenie. Minęło siedem lat, a proces dezinformacji trwa nadal. 2 grudnia 2011 r. PMI odnotowuje ostatni, zawarty w raporcie, przypadek określenia "Polish Ghettos", które padło w artykule "Archbishop Rowan Williams thanks Polish GP for saving his life" zamieszczonym na jednej ze stron BBC.

Nigdy nie słyszeli o Auschwitz

W 2005 r. BBC zbadało świadomość istnienia i roli Auschwitz. Aż 45 proc. dorosłych Brytyjczyków nigdy o nim nie słyszało.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 15 93.75%
nie 1 6.25%

Przeczytaj też

Minęło 70 lat od brawurowej ucieczki czterech więźniów z Auschwitz

dodane 2012-06-20 (14:20) 2 lata 7 miesięcy 8 dni 20 godzin i 55 minut temu

Apel do Debbie Schlussel: chcemy wierzyć, że nie było to celowe działanie

dodane 2012-06-20 (10:37) 2 lata 7 miesięcy 9 dni i 38 minut temu

W innych serwisach


Opinie (179)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

91
2
~Stef 2012-06-19 (18:27) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 16 godzin i 48 minut temu

Jak to czym tłumaczyć rosnący antypolonizm??? Przecież amerykańscy żydzi w połowie lat dziewięćdziesiątych zapowiedzieli że do czasu gdy nie odzyskają utraconych w Polsce majątków będą robić naszemu krajowi czarną opinie."Jak mówią tak robią"

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

58
0
~Sulivan 2012-06-19 (18:24) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 16 godzin i 51 minut temu

Przez glupote angolow polacy zaplaci az nadto.Przedewszystkim przedluzyli trwanie 2 wojny swiatowej i i zwiekszyli ilosc ofiar bo Montgomery rywalizowal z Eisenhoverem i Patonem Po drugie sprzedaklui w niewole ruska polakow aby miec swiety spokoj i nie splacac dlugow wobecPolski za obrone angli walki przy boku sprzymierzonyyh Po wojnie bohaterow wygonili z angli lub zrobili z oficerow pomywaczy w knajpach.Nie pozwolili wojskom polskim uczestniczyc w defiladzie zwyciecow a defilowali marokanczycy i inni ktorzy nie mieli zandych zaslug w walce.Anglicy sa znani z tego ze dbaja tylko o wlasny interes kosztem innych narodow i nie nalezy im ufac

odpowiedz

44
0
~303 2012-06-19 (18:19) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 16 godzin i 56 minut temu

jeszcze trochę a wyjdzie na to że Anglię przed polskimi bombowcami ratowała luftwaffe

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

42
0
~... 2012-06-19 (18:27) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 16 godzin i 48 minut temu

Nie o to chodzi, w co wierzy BBC. Chodzi o to, co rozpowszechnia. A rozpowszechnia to, co jest akurat korzystne dla GB. Anglia nie ma wrogów, ani przyjaciół. Anglia ma interesy. To dobrze, że ludzie przestają już bezkrytycznie "połykać" wszystkie newsy i zaczynają się zastanawiać nad tym, KOGO reprezentują poszczególne media.

odpowiedz

40
0
~Derk 2012-06-20 (08:27) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 2 godziny i 48 minut temu

Czasami to się zastanawiam nawet, czy Brytyjczycy nie byli i nie są dla nas większymi wrogami niż sami Niemcy. Bez przerwy zniekształcają historię. Tak jak np. w przypadku Enigmy, gdzie zasługi przypisują wyłącznie sobie. Na dodatek wypuszczając w świat film "Enigma", gdzie Polaka przedstawia się jako tego "złego". Ich udział w sprawie generała Sikorskiego też jest niejasny. No i w końcu Jałta. A teraz, podczas imprezy Euro nie kto inny jak BBC rzuciło się na Polskę ze spreparowanymi paszkwilami medialnymi, ukazujących nas jako rasistów i bandytów stadionowych we współpracy z prawicowym dziennikiem holenderskim, który zarzucał kibicom polskim udawanie odgłosów małp, podczas treningu Holendrów. MAm nadzieję, że polskie media również wypuszczą parę kaczek dziennikarskich w świat z okazji olimpiady w Londynie...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

42
2
~gaz 2012-06-20 (08:02) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 3 godziny i 13 minut temu

To angole wynaleźli obozy koncentracyjne w czasie wojny burskiej na terenach dzisiejszego RPA. To angole strzelali do stad bydła w Indiach, Afganistanie z samolotów aby zagłodzić niepokorne plemiona. To angole okupowały Indie i ograbiały je. Podobnie było z Egiptem i Grecją. To angole ukrywali komunistycznych zbrodniarzy w tym kobietę która skazała generała NILA. To angol Kim Philby był szpiegiem działającym dla Sowietów. To angole o mało co nie byli by sojusznikami Hitlera. To angole ukrywają prawdę o śmierci gen. Sikorskiego. Fałszują historię twierdząc, że złamali kod Enigmy. To angole wynaleźli ruch skinheadów. Królowa nie jest wybierana w wyborach więc nie ma tam demokracji. To Angole okupują Malwiny.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

39
0
~fifi 2012-06-19 (19:50) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 15 godzin i 25 minut temu

A ten dywizjon 303 to walczył obok Luftwaffe czy obok RAFu ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

40
1
~pukpuk 2012-06-19 (17:20) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 17 godzin i 55 minut temu

Wieloletnia kampania Niemiec , aby swoje zbrodnie przypisać innym narodom już od dawna przynosi efekty (polskie obozy śmierci, Erika i jej wysiedlenia ) Cytując mojego dziadka (który w czasie II wojny "dobrowolnie" udał się do Rzeszy aby wspomagać gospodarkę nazistowską) " Dobry nazista to martwy Niemiec"

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

41
4
~Rene Artois 2012-06-19 (18:28) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 16 godzin i 47 minut temu

Upływ czasu robi swoje. Za następne 50 lat mało kto będzie wiedział, kto II WŚ zaczął, kto przegrał, kto wygrał ...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

37
1
~xyz 2012-06-19 (19:58) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 15 godzin i 17 minut temu

Ja od kilku lat mieszkam w angli..POWIEM JEDNO...CZY ONI COKOLWIEK WIEDZA????ONI CALY CZAS MYSLA ZE U NAS JESZCZE LUDZIE BEZ PRADU ZYJA!!!A CO DO RASIZMU TO WIEKSZEGO JAK W UK NIE WIDZIALEM!!!USMIECHAJA SIE DO CIEBIE A Z 2 STRONY OBRABIAJA WSZYSTKIM TYLKI NAWET SOBIE!!!DZIEKUJE TO BYLEM JA JARZABEK;)))

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

35
0
~Polak 2012-06-19 (22:31) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 12 godzin i 44 minuty temu

Nie o Janie Karskim, kurierze Armi Krajowej, albo Sendlerowej ratujacej Żyddów, czy też setkach tysięcy bezimiennych polskich patriotach i katolikach co to bohatersko ratowali Żydów przed Niemcami w czasie II wojny światowej, nakręcili Żydzi film, który dostał Oskara w USA. Nam uparcie wmawiają polskie obozy śmierci, wykorzystując do tego nawet prezydenta USA Obamę, oraz największe wpływowe media na Świecie. Z rozmysłem i perfidią robią ukłon w stronę dobrej opinii dla Niemiec, bo Niemcy im dobrze zapłacili za tą wrogą i szkodzącą Polsce propagandę, a pośrednio chronią w ten sposób nazistów i Hitlera. Ot taka to żydowska wdzięczność za tysiące zamordowanych Polaków, którzy złapani przez hitlerowców na ukrywaniu Żydów w czasie II wojny światowej, byli mordowni lub wywożeni do niemieckich obozów koncentracyjnych. Patriota

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

40
5
~Jacek 2012-06-19 (19:47) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 15 godzin i 28 minut temu

No i co z tego. Kto by się przejmował nieukami z Anglii. Przecież wiadomo już dawno, że edukacja w Anglii jest na bardzo niskim poziomie, a wykształceni są tylko bogaci. Anglicy to w większości analfabeci i totalne nieuki. Kinematografia w Anglii opiera się obecnie wyłącznie na przemocy bo mają społeczeństwo do którego przemawia tylko prostota i przemoc. Królową traktują jak jakieś bóstwo - paranoja.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

34
0
~Marta 2012-06-20 (09:07) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 2 godziny i 8 minut temu

Podać BBC o wielomilionowe odszkodowanie i tyle w temacie.

odpowiedz

34
2
~Tadi 2012-06-19 (18:20) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 16 godzin i 55 minut temu

To jest wina naszej dyplomacji zagranicznej czyli Min.Sikorskiego!!!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

31
0
~kibic 2012-06-20 (07:41) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 3 godziny i 34 minuty temu

Anglicy to ludzie, którzy we wrześniu 1939 roku mimo zawartych porozumień wojskowych czekali, aż Niemcy nas wykończą. A potem wykorzystywali politycznie Polaków do swoich, brudnych celów. Którzy w niewyjaśnionych okolicznościach pozbyli się niewygodnego dla siebie generała Sikorskiego, bo psuł im stosunki z Sowietami. Oni są twórcami rasizmu, handlu niewolnikami, pierwsi założyli Obozy Koncentracyjne w podbitej i okupowanej Afryce Południowej gdzie torturowali i mordowali Murzynów. Obecnie przyjeżdżają do Polski chleją na umór, uciekają z knajp nie płacąc rachunków, a kąpiąc się w fontannach z lubością się obnażają.

odpowiedz

29
0
~Topas 2012-06-19 (23:01) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 12 godzin i 14 minut temu

No cóż, niestety uczy nas to jednego ani jednej kropli krwi za naród bez honoru, ani jednej kropli krwi za naród koninkturalnych egoistow. Gdyby nie polscy piloci Londyn wyglądałaby jak Warszawa po powstaniu. I teraz plują nam w twarz, oczerniaja. Jestem pewny że historia im za to odpłaci, że zostaną sami. Sprzedać pół Europy Stalinowi, nie tylko Polaków, ale Wegrow, Czechów, Słowaków, itd... Jak ci ludzie mogą patrzeć w lustra. Typowy syndrom winnego, przerzucić odpowiedzialność na innych. A tym co to piszą jak to Polacy chcieli a nie mogli to chciałbym przypomnieć że w okupowanej Polsce były Niemieckie obozy koncentracyjnego, ze drugim narodem który najbardziej ucierpiał byli właśnie Polacy, to tylko w Polsce za ukrywanie Żydów była kulka w głowę dla całej rodziny. Tak się złożyło ze moi pradziadkowie ukrywali rodzine żydowską. Ale któregoś dnia przyjechali Niemcy i dom po domu szukali Żydów. Jednej rodzinie się nie udało i chyba 11 osób bez żadnego zastanowienia zabili, pradziadką się udało bo u nich była mała rodzina żydowska chyba 4 osobowa i wszyscy schowali się pod podłoga. Po tej łapance poproszono rodzine żydowska o wyjechaliśmy bo ryzykowali życiem 14 osób. Pradziadek sam osobiście zawiózł ich do oddalonego o 25 km miasteczka gdzie udalo im sie przezyc. Jeśli by go złapano wszyscy z mojej rodziny by zginęli. Oczywiście trafiały się łajdacy, ale to były wyjątki. Proszę rownież pamiętać co robili Żydzi zaraz po wojnie na usługach Stalina, wymordowali inteligencję która pozostała po zakończeniu wojny.

odpowiedz

27
0
~szukacz 2012-06-19 (18:20) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 16 godzin i 55 minut temu

A może by tak przygotować i wyświetlić brytyjczykom film o ich rodzimych faszystach. To dość ignorancka nacja która pokazała jaki ma stosunek do Polaków po zakończeniu II wojny światowej gdy zakazali im udziału w defiladzie aby nie drażnić Stalina. Jedyne nad czym sie zastanawiam to czy oni uczyli sie ignorancji od amerykanów czy też odwrotnie amerykanie od nich.

odpowiedz

27
2
~RYŚ 2012-06-20 (00:00) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 11 godzin i 15 minut temu

Wielka Brytania była i jest do dziś największym okupantem kontynentów, ich kolonie podbite krwawymi metodami są przykładem. Jednym z największych wrogów Polski w walce o niepodległość po 123 latach niewoli była właśnie W.Brytania ( kieruję do R.Dmowskiego - " Polityka Polska i Odbudowanie Państwa"). Polacy doświadczyli w historii wiele : Trzy rozbiory, Powstanie Listopadowe, Powstanie Styczniowe, Insurekcja Kościuszkowska, agresja Niemiec i Rosji na Polskę po podpisaniu paktu Ribbentrop - Molotow, Powstanie Warszawskie, Oświęcim, gdzie do 1943r. Niemcy zamordowali przeszło 150 tyś. Polaków, Katyń, itd. W.Brytania tymczasem potajemnie w czasie II Wojny Światowej prowadziła rozmowy (?) z Geringiem. Polacy muszą oprzeć się oczernianiu jak nigdy dotąd. Siła argumentów jest po stronie Polski, o czym wiedzą Jej wrogowie mówiący i piszący po polsku, Pełniący Obowiązki Polaków ( POP) oraz V -kolumna.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

25
0
~Anna 2012-06-19 (21:10) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 14 godzin i 5 minut temu

Nie tylko Anglicy tak uważają, Amerykanie również. A wszystkie pomyłki w gazetach prostowane są.. z polskich obozów na nazistowskie, nie niemieckie. Dlaczego?!

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

29
6
~jac 2012-06-19 (20:28) 2 lata 7 miesięcy 9 dni 14 godzin i 47 minut temu

Oni doskonale wiedzą i znają historię. Robią to celowo a wpisuje się to w akcję biznes holokaust organizacji żydowskich i rządu Izraela, mającego na celu zmuszenie Polski do wypłacenia im 65 mld $ za tzw. mienie żydowskie utracone w wyniku II wojny i nacjonalizacji komunistów. Żadne edukowanie nic tu nie pomoże, jak również protesty. Obama dał sygnał. To dopiero początek.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Szef MSZ Rosji: Ukraina musi być neutralna, żeby uniknąć dalszego podziału
dodane 2015-01-28 (12:00) 23 godziny i 15 minut temu

Strajk w kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej
dodane 2015-01-28 (11:22) 23 godziny i 53 minuty temu

Szef administracji Putina skrytykował Komorowskiego
dodane 2015-01-27 (22:35) 1 dzień 12 godzin i 40 minut temu

Pisarz, który ustalił skład Cyklonu B
dodane 2015-01-28 (02:22) 1 dzień 8 godzin i 53 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 1