Strona główna serwisu
Arkadiusz Jastrzębski

oprac.Arkadiusz Jastrzębski

Sondaż: większość Amerykanów za dekretem antyimigracyjnym

Sondaż: większość Amerykanów za dekretem antyimigracyjnym

55 proc. Amerykanów popiera wprowadzony przez administrację Donalda Trumpa dekret w sprawie nieprzyjmowania uchodźców i zakazu wjazdu dla obywateli siedmiu krajów muzułmańskich - wynika z sondażu Morning Consult/Politico.
Donald Trump Donald Trump ()
"Mocne poparcie" dla tego aktu prawnego deklaruje 35 proc. zarejestrowanych wyborców, a 38 proc. ocenia go krytycznie.

Jednocześnie pogorszyła się ocena rządów nowego prezydenta, który urząd objął 20 stycznia. Po dwóch tygodniach prezydentury Trumpa jego pracę dobrze ocenia 47 proc. wyborców, czyli o 2 punkty proc. mniej niż tydzień wcześniej. Źle nowego szefa państwa ocenia 46 proc. - o 5 pkt proc. więcej niż tydzień wcześniej.

Mur na granicy i miasta azylowe
55 proc. wyborców pozytywnie ocenia pomysł ograniczenia finansowania z budżetu federalnego tzw. miast azylowych, czyli przyjaznych dla nielegalnych imigrantów (negatywnie - 33 proc.).

Za natychmiastowym rozpoczęciem budowy muru na granicy amerykańsko-meksykańskiej jest 48 proc. wyborców, a przeciw - 42 proc. Trwałe wycofanie USA z porozumienia handlowego o Partnerstwie Transpacyficznym (TPP) popiera 47 proc., sprzeciwia się temu 33 proc.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 2-4 lutego z udziałem 2 070 zarejestrowanych wyborców, przy błędzie statystycznym wynoszącym +/- 2 punkty proc.
PAP Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (67)
Nie zgadzam się z opinią
60
Zgadzam się z opinią
403
~Ram 2017-02-09 (17:10) 22 godzin i 23 minut temu

Trump jest prezydentem 20 dni i nie ma jeszcze pelnego gabinetu ale demokraci juz krzycza ze nie wypelnil obietnic wyborczych. Lewaki sa wszedzie tacy sami.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
44
Zgadzam się z opinią
290
~lewaka goń goń goń 2017-02-09 (18:57) 20 godzin i 36 minut temu

no to lewaki się pos*ajo ;-) pajace nadal nie widzą, że lewackie absurdy zaszły za daleko i ludzie mieli już tego zwyczajnie dość Jakiś Pan Murzin czy inny Muslim pod byle pretekstem pierdzieli, że dyskryminacja, że nie podoba mu się to czy tamto i powinno być tak jak on uważa itd, a jak powiesz, że jesteś przeciwnego zdania to od razu jesteś rasista, faszysta i ksenofob :-D

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
223
~xxx 2017-02-09 (18:39) 20 godzin i 54 minut temu

Te 55% to tak jak 60% w Polsce przeciw przyjmowaniu imigrantów z bliskiego wschodu? Jeśli tak to Trump ma poparcie sięgające 90+%.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1