wicej

Każdy może się zameldować w mieszkaniu.

IAR |  dodane 2010-08-20 (04:13) 4 lata 4 miesiące 1 dzień 2 godziny i 17 minut temu
drukuj


Każdy może się zameldować w mieszkaniu
opinie
W Polsce nie trzeba być właścicielem mieszkania, aby się w nim zameldować. Nie potrzeba nawet jego zgody, aby zameldować się w lokalu ma stałe, a potem mieszkać w nim parę ładnych lat. Bo tyle czasu minie, nim sąd wyda wyrok o eksmisji, a komornik ją zrealizuje - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Polskie prawo uznaje meldunek za administracyjną formalność, która ma tylko potwierdzić, że ktoś faktycznie mieszka pod danym adresem.

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że przypadków, że ktoś wdarł się do mieszkania siłą lub podstępem, a następnie się w nim zameldował są setki. Opisuje historię Ewy Kaczmarczyk, która po powrocie ze Stanów Zjednoczonych zastała w warszawskim mieszkaniu, który zapisał jej w testamencie ojciec, swojego brata wraz z rodziną. Nie zamierza się on z niego wyprowadzać, a właścicielka mieszkania nie może go przez to sprzedać, ani wynająć. Zostało jej złożenie pozwu o eksmisję. Sąd przez pięć miesięcy nie wyznaczył terminu pierwszej rozprawy.

W Lublinie Katarzyna J. kupiła mieszkanie, jak się okazało z zameldowanym w nim lokatorem, który zgłosił się do niej, kiedy odnowiła lokal. Z kolei mieszkance Szczecina w mieszkaniu zameldował się były partner jej matki, któremu dała klucze, aby tam chwilę pomieszkał. Teraz nie może się go pozbyć, dopóki nie znajdzie się mu lokalu zastępczego.



(ib)

Bądź na bieżąco z wiadomoci.wp.pl

oceń
tak 0 0%
nie 2 100%

Przeczytaj te

Koniec spdzielni mieszkaniowych!

dodane 2011-05-24 (03:40) 3 lata 6 miesięcy 27 dni 2 godziny i 50 minut temu

Spdzielcy mog mie wicej praw kosztem lokatorw

dodane 2010-08-23 (02:05) 4 lata 3 miesiące 28 dni 4 godziny i 25 minut temu

Dziesi lat trzeba czeka na mieszkanie socjalne

dodane 2010-04-23 (15:10) 4 lata 7 miesięcy 27 dni 15 godzin i 20 minut temu

Spdzielnia wyrzuci 20 rodzin z mieszka

aktualizacja 2010-04-06 (15:07) 4 lata 8 miesięcy 14 dni 15 godzin i 23 minuty temu

Homoseksualista wygra z Polsk

dodane 2010-03-03 (07:19) 4 lata 9 miesięcy 17 dni 23 godziny i 11 minut temu

Zncasz si nad rodzin? Wyrzuc ci na bruk

dodane 2010-02-03 (06:30) 4 lata 10 miesięcy 18 dni i 1 minutę temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgoszenie!

Bye wiadkiem lub uczestnikiem wanego zdarzenia? Poinformuj Internautw o tym, co dzieje si w Polsce, na wiecie, w Twojej okolicy!

Wylij nam zdjcie, film lub artyku! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (154)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~:D:D hehe dobre :D 2010-08-21 (15:45) 4 lata 3 miesiące 29 dni 14 godzin i 45 minut temu

:D:D hehe dobre :D:D
ja bym za wczasu pomyslal i jak podpisywal umowe to oni musza zapewnic ze po wygasnieciu umowy maja sie gdzie wyprowadzic i tak prosciej :)

odpowiedz

1
0
~anieta 2010-08-21 (02:46) 4 lata 4 miesiące 3 godziny i 44 minuty temu

zameldowanie
to dziwne!!moje dziecko urodzilo sie za granica i by dostac numer pesel trzeba bylo zameldowac je w polsce!!oczywiscie bez mojej mamy( wlascicielki domu)nie moglam tego zrobic!!????wiec o co chodzi,jak mozna sie wszedzie i bez zgody wlasciciela zameldowac??nie nie moglam!!chociaz tez tam jestem zameldowana!!

odpowiedz

1
0
~bezwzgldny 2010-08-20 (21:31) 4 lata 4 miesiące 8 godzin i 59 minut temu

Tylko straz w potylic, to rozwi
Konieczno powszechnej dostpnoci broni problem rozwi!

odpowiedz

1
0
~Dowiadczony 2010-08-20 (08:06) 4 lata 4 miesiące 22 godziny i 24 minuty temu

PODAJE SPOSB NA LOKATORA KTRY NIE CHCE SI WYNIE!!!
Miaem mieszkanie wynajte. Maestwo pacio 3 miesice pniej przestali. Nie wpuszczali mnie do mieszkania. Gdy wszedem tam z Policj okazao sie e w mieszkaniu przebywa jeszcze jaka starsza pani obonie chora ktrej nie mona ruszy z domu nawet przez eksmisj. Dogadaem si wic z chopakami e mi pomog, zawoaem Policj eby asystowaa bo nie mog wej do wasnego mieszkania. Koledzy pi tarczow dzrzwi na p przecieli i wyrzucili na mietnik ( odtd mieszkanie nie miao drzwi! ) Nastpnie jako waciciel, zgodnie z prawem zaczem przeprowadza w mieszkaniu remonty ( ale nie wyganiaem lokatorw ) Kuem w betonie non-stop. Rozpruem rury, instalacje elektryczn w proch. W mieszkaniu nie byo ani wiata ani wody. Lokatorzy zaczli zaatwia si na podog, mylc e mnie to wystraszy... ale nie.... zapaciem lokalnym lumpom eby przychodzili tam korzystajc z braku dzwi i robili imprezy. Pijackie awantury, kucie w betonie do tego cigle malowaem sufit w duym pokoju w taki sposb aby farba chlapaa na lokatorw. Cay czas ich nie wyganiaem. Tylko czekaem na rkoczyny ale oni wiedzieli e jak si na mnie rzuc to przegraj. ( poza tym chopaki czekali ) Trwao to tydzie, oczywicie remontowaem ca dobe... Jak ja szedem spa to chopaki remontowali, pniej oni szli spa a ja remontowaem. Dzicy lokatorzy prawie bez snu wytrzymali 8dni.... Staruszka nagle wyzrrowiaa i pierwsza wysza, klnc na mnie od najgorszych... Za godzin wymikli pozstali.... Zaoyem nowe drzwi antywamaniowe, chopaki za frak wyrzucili lumpy z mieszkania co si pospali po libacji i spokj... Wszystko sie odbyo zgodnie z prawem bo jak lokatora wyrzucisz ktry ma umow najmu to ju przegrae. Musz sami wyj. :))))

odpowiedz

pokaż 46 ukrytych odpowiedzi

1
1
~czesiu 2012-07-16 (10:26) 2 lata 5 miesięcy 4 dni 20 godzin i 4 minuty temu

bzdurny artyku. Niech autor sprbuje si zameldowa w cudzym mieszkaniu bez zgody waciciela...Podpis waciciela jest potrzebny.

odpowiedz

0
1
~gleen 2010-08-20 (07:37) 4 lata 4 miesiące 22 godziny i 53 minuty temu

ale artuk no po prostu masakra
Co to jest ?????

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~berberys1 2011-05-24 (09:52) 3 lata 6 miesięcy 26 dni 20 godzin i 38 minut temu

Po co tyle zachodu, wystarczy odci prd i gaz a sami si wynios w par tygodni. Wody nie wolno odcina bo suy do celw higienicznych

odpowiedz

0
0
~ja 2011-05-24 (09:43) 3 lata 6 miesięcy 26 dni 20 godzin i 47 minut temu

ten news to jakas durnota
nie kazdy moze sam sie zameldowac musi byc zgoda wlasciela lokalu a gdy ten odmawia choc da klucze do swojego lokalu od tego jest postepowanie droga administracyjna tylko dugo trwa , bo zameldowanie jest obowiazkiem na dzie dzisiejszy , z kolei wasciel lokalu najpierw musi uzyskac eksmisj i droga decyzji administracyjnej wymeldowa bo zameldowanie nie daje prawa do mieszkania, eksmitowac na bruk nie wolno musi dac lokal tymczasowy.

odpowiedz

0
0
~pol 2010-09-01 (07:48) 4 lata 3 miesiące 19 dni 22 godziny i 42 minuty temu

Kzdy noe zameldowac si w mieszkaniu.
I co na to komisja Palikota? Podobno w kapitalimie wasno jest rzecza wit. Tylko co ta witoc nie dziaa, chroni zodziei wasnoci a nie ich wacicieli.

odpowiedz

0
0
~dziki lokator 2010-08-31 (00:45) 4 lata 3 miesiące 20 dni 5 godzin i 45 minut temu

Przekrty za nieczystoci....
A, kto ich sprawdzi, czy kady zameldowany paci za wywz nieczystoci ? Nikt tej kwestii nie kontroluje w spldzielniach, dlatego odchodz w temacie przekrty... Wyjciem z sytuacji powinien by, pacony od kadej osoby podatek od mieci , ale te idzie oszuka.. Przecie obowizek meldowania zosta zniesiony.

odpowiedz

0
0
~Adrian 2010-08-29 (20:33) 4 lata 3 miesiące 21 dni 9 godzin i 57 minut temu

Kady moe
Pomc mu wyskoczyc przez okno.

odpowiedz

0
0
~lokator 2010-08-24 (18:30) 4 lata 3 miesiące 26 dni 12 godzin i 1 minutę temu

Dziwny wspwaciciel
A ja mam tak sytuacj Dom jest wspwasnoci kilku osb.Umwilimy si z nimi na spat. Jak si okazao jeden z nich, a konkretnie WUJEK stwierdzi,e musimy mu zapaci okrelon sum, on zrobi dla nas darowizn (eby nie paci podatku).Jeli si nie zgodzimy na postawione warunki to zgosi na Policj, e mieszkamy nielegalnie, bez jego zgody.My si nie zgodzilimy na pozaprawne rozwizanie, wic dzisiaj odwiedzia nas Policja.Poniewa jestemy zameldowani w domu Policja nie musi wystawia mandatu. A teraz si zapytam: jeli chcemy wzi kredyt i spaci wspwacicieli na sumy, ktre sobie zayczyli, a WUJEK nasya Policj, straszy ciarn siostrzenic sdem i nie chce wzi pienidzy w sposb legalny TO CO MAMY ZROBI?I co mamy sdzi o tym WUJKU?

odpowiedz

0
0
~lokator 2010-08-24 (18:24) 4 lata 3 miesiące 26 dni 12 godzin i 6 minut temu

Dziwny wspwaciciel
A ja mam tak sytuacj Dom jest wspwasnoci kilku osb.Umwilimy si z nimi na spat. Jak si okazao jeden z nich, a konkretnie WUJEK stwierdzi,e musimy mu zapaci okrelon sum, on zrobi dla nas darowizn (eby nie paci podatku).Jeli si nie zgodzimy na postawione warunki to zgosi na Policj, e mieszkamy nielegalnie, bez jego zgody.My si nie zgodzilimy na pozaprawne rozwizanie, wic dzisiaj odwiedzia nas Policja.Poniewa jestemy zameldowani w domu Policja nie musi wystawia mandatu. A teraz si zapytam: jeli chcemy wzi kredyt i spaci wspwacicieli na sumy, ktre sobie zayczyli, a WUJEK nasya Policj, straszy ciarn siostrzenic sdem i nie chce wzi pienidzy w sposb legalny TO CO MAMY ZROBI?I co mamy sdzi o tym WUJKU?

odpowiedz

0
0
~ivette 2010-08-21 (08:17) 4 lata 3 miesiące 29 dni 22 godziny i 13 minut temu

o rrrrrrany!
Wspczuj i jestem pena podziwu. Oczywicie gratuluj!

odpowiedz

0
0
~1800gti 2010-08-20 (23:14) 4 lata 4 miesiące 7 godzin i 16 minut temu

Kady moe si zameldowa w mieszkaniu
Dom ma dwie kondygnacje-d 90m, jest moj i ony wasnoci w ktrej mieszkaj dziadkowie mojej ony(suebno wieczysta).Ja z on i dwjk dzieci mieszkam na grze 70m.Nie mog zamieszka na dole bez ich zgody(takiej nie ma),nie mog zrobi remontu -bo im utrudniam ycie itd. itp....PRAWO WASNOCI W POLSCE JEST GGG...NO WARTE

odpowiedz

0
0
~free man 2010-08-20 (21:47) 4 lata 4 miesiące 8 godzin i 43 minuty temu

Meldunek to pozostalosc komunizmu !
Melunki to wymysly totalitaryzmu.Urzedow np.bankow i tak to nie obchodzi.Podaje sie adres zamieszkania i adres do korespondencji.

odpowiedz

0
0
~lex 2010-08-20 (21:45) 4 lata 4 miesiące 8 godzin i 45 minut temu

Polska to jeden wielki syf prawniczy.
Rzdzcy zajmuj si krceniem lodw i "wizerunkiem" w mediach.

odpowiedz

0
0
~kk 2010-08-20 (21:44) 4 lata 4 miesiące 8 godzin i 46 minut temu

Prawo bronice lokatorw !!!
Jest ze dla samych lokatorw bo jestem pewien e przez to jest mniej mieszka na wynajem i s drosze.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~hawkens2 2010-08-20 (21:27) 4 lata 4 miesiące 9 godzin i 3 minuty temu

Jak wyej
Niestety,dzieje si tak dlatego e nasze prawo mocno utyka. Nie mam pojcia,czy to tak trudno ustanowi czytelne przepisy bronice uczciwych Obywateli.Od wielu lat, istnieje zielone wiato na korupcj, nieuczciwo,i faszywie pojcie miosierdzia.

odpowiedz

0
0
~czynszownik 2010-08-20 (21:18) 4 lata 4 miesiące 9 godzin i 12 minut temu

Jak pozbyc sie z mieszkania pasozytow
Ja mialem inna przygode z nieplacacymi lokatorami malzenstwo z malym dzieckiem, pozbylem sie ich w ten sposob ze zima ja bedacy wlascicielem lokalu wprowadzilem sie do niego i zamieszkalem razem z lokatorami nieplacacymi a nastepnie przeprowadzilem tam remont polegajacy na demontazu kaloryferow oraz okien w mieszkaniu oraz odcieciu dostaw wody ze wzgledu na wymiane zaworow w mieszkaniu zrobilo sie minus 20 ja tam bylem non stop a jak mnie nie by6lo to byli znajomi ktorzy mnie zastepowali. Lokatorzy oczywiscie wezwali policje i usilowali sie na mnie poskarzyc, powolywali sie na art. w kodeksie mowiacy o zmuszaniu sie od okreslonego zachowania oraz o przywroceniu stanu poprezedniego w mieszkaniu. Policjanci wytlumaczyli spokojnie ze jako wlasc iciel mam prawo do prowadzenia remontow o kazdej porze roku we wlasnym mieszkaniu a jesli maja jakies watpliwosci to niech sami zakladaja sprawe sadowa z powodztwa cywilnego. Wypraowadzili sie sami po tygodniu.

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najwaniejsze wiadomoci

Frank-Walter Steinmeier ostrzega przed zaostrzaniem sankcji wobec Rosji
dodane 2014-12-20 (05:55) 1 dzień i 35 minut temu

Matka zamordowanych dzieci aresztowana za zabjstwo
dodane 2014-12-20 (00:55) 1 dzień 5 godzin i 35 minut temu

Protest przeciwko finansowaniu wityni Opatrznoci Boej
dodane 2014-12-20 (07:45) 22 godziny i 45 minut temu

Co obcokrajowcw dziwi w naszym Boym Narodzeniu
dodane 2014-12-20 (05:18) 1 dzień 1 godzinę i 12 minut temu

Ukraiskie suby: zapobieglimy zamachowi terrorystycznemu w centrum Kijowa
dodane 2014-12-19 (11:00) 1 dzień 19 godzin i 30 minut temu

Mzg ciarnej umar, ale nie wycz respiratora. "W Irlandii chronimy nienarodzone dziecko"
dodane 2014-12-19 (10:18) 1 dzień 20 godzin i 12 minut temu

wicej wiadomoci

Wylij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjcia film. Wylij do nas.

wylij

Najlepsze materiay publikujemy na stronie gwnej serwisu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprze jak akcj charytatywn przed witami Boego Narodzenia?

liczba oddanych gosw: 30517