więcej

Każdy może się zameldować w mieszkaniu.

Logo dostawcy  IAR |  dodane 2010-08-20 (04:13) 4 lata 13 dni 4 godziny i 30 minut temu
drukuj


Każdy może się zameldować w mieszkaniu
opinie
W Polsce nie trzeba być właścicielem mieszkania, aby się w nim zameldować. Nie potrzeba nawet jego zgody, aby zameldować się w lokalu ma stałe, a potem mieszkać w nim parę ładnych lat. Bo tyle czasu minie, nim sąd wyda wyrok o eksmisji, a komornik ją zrealizuje - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Polskie prawo uznaje meldunek za administracyjną formalność, która ma tylko potwierdzić, że ktoś faktycznie mieszka pod danym adresem.

"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że przypadków, że ktoś wdarł się do mieszkania siłą lub podstępem, a następnie się w nim zameldował są setki. Opisuje historię Ewy Kaczmarczyk, która po powrocie ze Stanów Zjednoczonych zastała w warszawskim mieszkaniu, który zapisał jej w testamencie ojciec, swojego brata wraz z rodziną. Nie zamierza się on z niego wyprowadzać, a właścicielka mieszkania nie może go przez to sprzedać, ani wynająć. Zostało jej złożenie pozwu o eksmisję. Sąd przez pięć miesięcy nie wyznaczył terminu pierwszej rozprawy.

W Lublinie Katarzyna J. kupiła mieszkanie, jak się okazało z zameldowanym w nim lokatorem, który zgłosił się do niej, kiedy odnowiła lokal. Z kolei mieszkance Szczecina w mieszkaniu zameldował się były partner jej matki, któremu dała klucze, aby tam chwilę pomieszkał. Teraz nie może się go pozbyć, dopóki nie znajdzie się mu lokalu zastępczego.



(ib)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 0 0%
nie 2 100%

Przeczytaj też

Koniec spółdzielni mieszkaniowych!

dodane 2011-05-24 (03:40) 3 lata 3 miesiące 9 dni 5 godzin i 3 minuty temu

Spółdzielcy mogą mieć więcej praw kosztem lokatorów

dodane 2010-08-23 (02:05) 4 lata 10 dni 6 godzin i 38 minut temu

Dziesięć lat trzeba czekać na mieszkanie socjalne

dodane 2010-04-23 (15:10) 4 lata 4 miesiące 9 dni 17 godzin i 33 minuty temu

Spółdzielnia wyrzuci 20 rodzin z mieszkań

aktualizacja 2010-04-06 (15:07) 4 lata 4 miesiące 26 dni 17 godzin i 36 minut temu

Homoseksualista wygrał z Polską

dodane 2010-03-03 (07:19) 4 lata 5 miesięcy 30 dni 1 godzinę i 24 minuty temu

Znęcasz się nad rodziną? Wyrzucą cię na bruk

dodane 2010-02-03 (06:30) 4 lata 6 miesięcy 30 dni 2 godziny i 13 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Podoba wam się takie mieszkanie?

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (154)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
1
~czesiu 2012-07-16 (10:26) 2 lata 1 miesiąc 16 dni 22 godziny i 17 minut temu

bzdurny artykuł. Niech autor spróbuje się zameldować w cudzym mieszkaniu bez zgody właściciela...Podpis właściciela jest potrzebny.

odpowiedz

0
0
~berberys1 2011-05-24 (09:52) 3 lata 3 miesiące 8 dni 22 godziny i 51 minut temu

Po co tyle zachodu, wystarczy odciąć prąd i gaz a sami się wyniosą w parę tygodni. Wody nie wolno odcinać bo służy do celów higienicznych

odpowiedz

0
0
~ja 2011-05-24 (09:43) 3 lata 3 miesiące 8 dni 23 godziny i 1 minutę temu

ten news to jakas durnota
nie kazdy moze sam sie zameldowac musi byc zgoda wlasciela lokalu a gdy ten odmawia choc dał klucze do swojego lokalu od tego jest postepowanie droga administracyjna tylko długo trwa , bo zameldowanie jest obowiazkiem na dzień dzisiejszy , z kolei własciel lokalu najpierw musi uzyskac eksmisję i droga decyzji administracyjnej wymeldować bo zameldowanie nie daje prawa do mieszkania, eksmitowac na bruk nie wolno musi dac lokal tymczasowy.

odpowiedz

0
0
~pol 2010-09-01 (07:48) 4 lata 1 dzień i 55 minut temu

Kązdy noże zameldowac się w mieszkaniu.
I co na to komisja Palikota? Podobno w kapitaliźmie własność jest rzecza świętą. Tylko coś ta świętośc nie działa, chroni złodziei własności a nie ich właścicieli.

odpowiedz

0
0
~dziki lokator 2010-08-31 (00:45) 4 lata 2 dni 7 godzin i 58 minut temu

Przekręty za nieczystości....
A, kto ich sprawdzi, czy każdy zameldowany płaci za wywóz nieczystości ? Nikt tej kwestii nie kontroluje w spóldzielniach, dlatego odchodzą w temacie przekręty... Wyjściem z sytuacji powinien być, płacony od każdej osoby podatek od śmieci , ale też idzie oszukać.. Przecież obowiązek meldowania został zniesiony.

odpowiedz

0
0
~Adrian 2010-08-29 (20:33) 4 lata 3 dni 12 godzin i 10 minut temu

Każdy może
Pomóc mu wyskoczyc przez okno.

odpowiedz

0
0
~lokator 2010-08-24 (18:30) 4 lata 8 dni 14 godzin i 13 minut temu

Dziwny współwłaściciel
A ja mam taką sytuację Dom jest współwłasnością kilku osób.Umówiliśmy się z nimi na spłatę. Jak się okazało jeden z nich, a konkretnie WUJEK stwierdził,że musimy mu zapłacić określoną sumę, on zrobi dla nas darowiznę (żeby nie płacił podatku).Jeśli się nie zgodzimy na postawione warunki to zgłosi na Policję, że mieszkamy nielegalnie, bez jego zgody.My się nie zgodziliśmy na pozaprawne rozwiązanie, więc dzisiaj odwiedziła nas Policja.Ponieważ jesteśmy zameldowani w domu Policja nie musi wystawiać mandatu. A teraz się zapytam: jeśli chcemy wziąć kredyt i spłacić współwłaścicieli na sumy, które sobie zażyczyli, a WUJEK nasyła Policję, straszy ciężarną siostrzenicę sądem i nie chce wziąć pieniędzy w sposób legalny TO CO MAMY ZROBIĆ?I co mamy sądzić o tym WUJKU?

odpowiedz

0
0
~lokator 2010-08-24 (18:24) 4 lata 8 dni 14 godzin i 19 minut temu

Dziwny współwłaściciel
A ja mam taką sytuację Dom jest współwłasnością kilku osób.Umówiliśmy się z nimi na spłatę. Jak się okazało jeden z nich, a konkretnie WUJEK stwierdził,że musimy mu zapłacić określoną sumę, on zrobi dla nas darowiznę (żeby nie płacił podatku).Jeśli się nie zgodzimy na postawione warunki to zgłosi na Policję, że mieszkamy nielegalnie, bez jego zgody.My się nie zgodziliśmy na pozaprawne rozwiązanie, więc dzisiaj odwiedziła nas Policja.Ponieważ jesteśmy zameldowani w domu Policja nie musi wystawiać mandatu. A teraz się zapytam: jeśli chcemy wziąć kredyt i spłacić współwłaścicieli na sumy, które sobie zażyczyli, a WUJEK nasyła Policję, straszy ciężarną siostrzenicę sądem i nie chce wziąć pieniędzy w sposób legalny TO CO MAMY ZROBIĆ?I co mamy sądzić o tym WUJKU?

odpowiedz

1
0
~Doświadczony 2010-08-20 (08:06) 4 lata 13 dni i 37 minut temu

PODAJE SPOSÓB NA LOKATORA KTÓRY NIE CHCE SIĘ WYNIEŚĆ!!!
Miałem mieszkanie wynajęte. Małżeństwo płaciło 3 miesiące później przestali. Nie wpuszczali mnie do mieszkania. Gdy wszedłem tam z Policją okazało sie że w mieszkaniu przebywa jeszcze jakaś starsza pani obłożnie chora której nie można ruszyć z domu nawet przez eksmisję. Dogadałem się więc z chłopakami że mi pomogą, zawołałem Policję żeby asystowała bo nie mogę wejść do własnego mieszkania. Koledzy piłą tarczową dzrzwi na pół przecieli i wyrzucili na śmietnik ( odtąd mieszkanie nie miało drzwi! ) Następnie jako właściciel, zgodnie z prawem zacząłem przeprowadzać w mieszkaniu remonty ( ale nie wyganiałem lokatorów ) Kułem w betonie non-stop. Rozprułem rury, instalacje elektryczną w proch. W mieszkaniu nie było ani światła ani wody. Lokatorzy zaczęli załatwiać się na podłogę, myśląc że mnie to wystraszy... ale nie.... zapłaciłem lokalnym lumpom żeby przychodzili tam korzystając z braku dzwi i robili imprezy. Pijackie awantury, kucie w betonie do tego ciągle malowałem sufit w dużym pokoju w taki sposób aby farba chlapała na lokatorów. Cały czas ich nie wyganiałem. Tylko czekałem na rękoczyny ale oni wiedzieli że jak się na mnie rzucą to przegrają. ( poza tym chłopaki czekali ) Trwało to tydzień, oczywiście remontowałem całą dobe... Jak ja szedłem spać to chłopaki remontowali, później oni szli spać a ja remontowałem. Dzicy lokatorzy prawie bez snu wytrzymali 8dni.... Staruszka nagle wyzrrowiała i pierwsza wyszła, klnąc na mnie od najgorszych... Za godzinę wymiękli pozstali.... Założyłem nowe drzwi antywłamaniowe, chłopaki za frak wyrzucili lumpy z mieszkania co się pospali po libacji i spokój... Wszystko sie odbyło zgodnie z prawem bo jak lokatora wyrzucisz który ma umowę najmu to już przegrałeś. Muszą sami wyjść. :))))

odpowiedz

pokaż 46 ukrytych odpowiedzi

1
0
~:D:D hehe dobre :D 2010-08-21 (15:45) 4 lata 11 dni 16 godzin i 58 minut temu

:D:D hehe dobre :D:D
ja bym za wczasu pomyslal i jak podpisywal umowe to oni musza zapewnic ze po wygasnieciu umowy maja sie gdzie wyprowadzic i tak prosciej :)

odpowiedz

0
0
~ivette 2010-08-21 (08:17) 4 lata 12 dni i 26 minut temu

o rrrrrrany!
Współczuję i jestem pełna podziwu. Oczywiście gratuluję!

odpowiedz

0
0
~kk 2010-08-20 (21:44) 4 lata 12 dni 10 godzin i 59 minut temu

Prawo broniące lokatorów !!!
Jest złe dla samych lokatorów bo jestem pewien że przez to jest mniej mieszkań na wynajem i są droższe.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~anieta 2010-08-21 (02:46) 4 lata 12 dni 5 godzin i 57 minut temu

zameldowanie
to dziwne!!moje dziecko urodzilo sie za granica i by dostac numer pesel trzeba bylo zameldowac je w polsce!!oczywiscie bez mojej mamy( wlascicielki domu)nie moglam tego zrobic!!????wiec o co chodzi,jak mozna sie wszedzie i bez zgody wlasciciela zameldowac??nie nie moglam!!chociaz tez tam jestem zameldowana!!

odpowiedz

0
0
~Talerz 2010-08-20 (11:26) 4 lata 12 dni 21 godzin i 17 minut temu

Do czego słuzy meldunek tak naprawdę????
Ludzi mieszkają zupełnie gdzies indziej a zameldowani są też....gdzieś zupełnie indziej, więc do czego służy meldunek tak naprawdę..... Wedle mnie, nie jest to wcale potrzebny nikomu i tylko utrudnia w codziennym życiu.... I tak adres meldunku jest adresem nieaktualnym i tak....

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
0
~mkp 2010-08-20 (14:13) 4 lata 12 dni 18 godzin i 30 minut temu

Ja mialem troche inna sytuacje
Lokatorzy nie placili, zweszyli ze cos kombinuje, a mialem im jazde robic, pominmy jaka, wiec wzieli sie na sposob i ukradli co mogli, pralke, lodowke, mikrofalowke.... itp ale i tak sie ciesze ze to w taki sposob sie rozwiazalo, teraz mam lokatorow co w portfelu maja 10tys, a na koncie 0 bo zusy i inne dziadostwa ich scigaja, wiec placa do raczki, kupili pralke i lodowke :D jak to mowia kazda akcja ma swoja reakcje :) wniosek jeden, nie wynajmowac mieszkania na umowe ??!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~MarekToronto 2010-08-20 (17:46) 4 lata 12 dni 14 godzin i 57 minut temu

Zajmuje sie zawodowo wynajmowaniem mieszkan w Toronto
kazdy potencjalny najemca jest najpierw sprawdzany pod katem historii kredytowej. Osoby nie splacajace kart kredytowych, wystawiajace czeki bez pokrycia, bankruci, dluznicy nie maja zadnych szans na podpisanie umowy. Jak ktos nie placi czynszu, od razu do sadu, eksmisja na ulice po kilku miesiacach i dozywotnio zniszczona historia kredytowa, bez szans na kupno czegokolwiek na raty (telefonu, auta, domu) lub wynajecia nastepnego mieszkania.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~1800gti 2010-08-20 (23:14) 4 lata 12 dni 9 godzin i 29 minut temu

Każdy może się zameldować w mieszkaniu
Dom ma dwie kondygnacje-dół 90m, jest moją i żony własnością w której mieszkają dziadkowie mojej żony(służebność wieczysta).Ja z żoną i dwójką dzieci mieszkam na górze 70m.Nie mogę zamieszkać na dole bez ich zgody(takiej nie ma),nie mogę zrobić remontu -bo im utrudniam życie itd. itp....PRAWO WŁASNOŚCI W POLSCE JEST GGG...NO WARTE

odpowiedz

0
0
~free man 2010-08-20 (21:47) 4 lata 12 dni 10 godzin i 56 minut temu

Meldunek to pozostalosc komunizmu !
Melunki to wymysly totalitaryzmu.Urzedow np.bankow i tak to nie obchodzi.Podaje sie adres zamieszkania i adres do korespondencji.

odpowiedz

0
0
~lex 2010-08-20 (21:45) 4 lata 12 dni 10 godzin i 58 minut temu

Polska to jeden wielki syf prawniczy.
Rządzący zajmują się kręceniem lodów i "wizerunkiem" w mediach.

odpowiedz

1
0
~bezwzględny 2010-08-20 (21:31) 4 lata 12 dni 11 godzin i 12 minut temu

Tylko strazł w potylicę, to rozwiążę
Konieczność powszechnej dostępności broni problem rozwiążę!

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Donald Tusk w programie "Tomasz Lis na żywo"
dodane 2014-09-01 (22:03) 10 godzin i 40 minut temu

Minister Wolfgang Schaeuble ironizuje: Nagrodę Karola Wielkiego - Putinowi
dodane 2014-09-01 (19:25) 13 godzin i 18 minut temu

Terrorysta z Donbasu grozi Polakom
dodane 2014-09-01 (18:13) 14 godzin i 30 minut temu

680 żołnierzy ukraińskich w niewoli u separatystów
dodane 2014-09-01 (14:15) 18 godzin i 28 minut temu

CBOS: 73% Polaków ufa Bronisławowi Komorowskiemu
dodane 2014-09-01 (15:43) 17 godzin i 1 minutę temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.