więcej

Żona Miedwiediewa przyleciała do Polski.

PAP |  dodane 2010-12-05 (22:45) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 5 godzin i 9 minut temu
drukuj


opinie
Żona prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa Swietłana jest już w Warszawie, jej samolot wylądował na warszawskim Okęciu - poinformowały źródła zbliżone do organizatorów wizyty.

Oficjalna wizyta w Warszawie prezydenta Miedwiediewa wraz z małżonką rozpoczyna się poniedziałek. Szef rosyjskiego państwa będzie m.in. rozmawiał z prezydentem Bronisławem Komorowskim i premierem Donaldem Tuskiem.

Do Warszawy razem z z Miedwiediewem mają przybyć szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, minister sprawiedliwości Aleksander Konowałow, kierownictwo resortu gospodarki oraz wielu innych urzędników. Już w niedzielę do Polski przybył rosyjski prokurator generalny Jurij Czajka.

Swietłana Miedwiediewa ma m.in. odwiedzić Muzeum Fryderyka Chopina i Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy.


Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 14 70%
nie 6 30%

Przeczytaj też

Tam nie miał się pojawić - wizyta Miedwiediewa w Polsce

aktualizacja 2010-12-06 (18:51) 3 lata 8 miesięcy 26 dni 9 godzin i 3 minuty temu

Prezydent Rosji już w Polsce - protesty w kilku miastach

aktualizacja 2010-12-06 (18:05) 3 lata 8 miesięcy 26 dni 9 godzin i 49 minut temu

"Jestem szczęśliwy, że 'Katyń' pokazano w rosyjskiej TV"

dodane 2010-12-06 (11:00) 3 lata 8 miesięcy 26 dni 16 godzin i 54 minuty temu

Protesty w związku z wizytą prezydenta Rosji w Polsce

dodane 2010-12-05 (13:30) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 14 godzin i 24 minuty temu

Jak Polacy oceniają wizytę Miedwiediewa w Polsce

dodane 2010-12-05 (08:55) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 18 godzin i 59 minut temu

Miedwiediew: gotów jestem powiedzieć Polakom...

dodane 2010-12-04 (21:55) 3 lata 8 miesięcy 28 dni 5 godzin i 59 minut temu

To ona kształtowała karierę prezydenta Miedwiediewa

dodane 2010-12-03 (08:10) 3 lata 8 miesięcy 29 dni 19 godzin i 44 minuty temu

Trzeci w historii prezydent Rosji przyjeżdża do Polski

dodane 2010-12-03 (08:10) 3 lata 8 miesięcy 29 dni 19 godzin i 44 minuty temu

materiał foto

Schwarzenegger u Miedwiediewa

dodane 2010-10-11 (16:31) 3 lata 10 miesięcy 21 dni 11 godzin i 23 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (52)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~nick 2010-12-06 (00:29) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 3 godziny i 25 minut temu

LUDZIE OBUDZCIE SIĘ!!! Ubierzmy się jutro na czarno, wywieśmy czarne flagi, przywiążmy czarne KIRY do anten samochodów - ZRÓBMY COŚ, cokolwiek. Pokażmy ilu nas jest

odpowiedz

pokaż 8 ukrytych odpowiedzi

0
0
~bo jak nie to.... 2010-12-06 (08:56) 3 lata 8 miesięcy 26 dni 18 godzin i 58 minut temu

Ławrow z gębą prokuratora KGB na postrach
współczuję kontaktów z takim indywiduum.

odpowiedz

0
0
~******* 2010-12-06 (08:55) 3 lata 8 miesięcy 26 dni 18 godzin i 59 minut temu

znam wielu Rosjan
To prawda. Jezeli z naszej strony jest wszystko OK - to są to rzeczywiście wspaniali, serdeczni, wyrozumiali,gościnni / czasami aż nadto/ ludzie. W porównaniu z Zachodem ich mentalność jest dalece inna- bardziej" nasza". Chyba że to my chcemy zgrywać orłów - to szybko nam pokażą, gdzie nasze miejsce. I słusznie, bo każdy gość powinien szanować nie tylko siebie , ale i gospodarza do którego przybył. Cwaniaków należy tępić nie tylko w Rosji.Ja lubię ten naród / rządzących inaczej interpretuję/. Ja nie chcę,aby ktokolwiek - mnie prostego człowieka utożsamiał z jakąś partią polityczną , czy politykiem.

odpowiedz

0
0
~wolf 2010-12-05 (23:13) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 4 godziny i 41 minut temu

propozycja
Proponuję odwiedzić, może razem z mężem, muzeum Powstania Warszawskiego...

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

0
0
~Zbych 2010-12-06 (08:00) 3 lata 8 miesięcy 26 dni 19 godzin i 54 minuty temu

Znam wielu Rosjan.
Mądrzejszych od wielu Polaków i patrzących realnie na świat. Kto nie był w Moskwie i nie widział jej widoku oraz pięknego metra dużo traci. A jakie piekne są dziewczyny? Znam jedną z nich od wielu lat. Zachód gdzie również byłem daleki jed od nich ze swoją znieczulicą. Przy wyborze gdzie mam lecieć wolę gościnę na wschodzie. Marzeniem moim jest jeszcze stanąć na Kamczatce.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~cerki 2010-12-05 (23:15) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 4 godziny i 39 minut temu

I ten zdradziecki
Rzad na czele z Komorowsjkim ich przyjmie--to sa zdrajcy

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

0
0
~Iwan 2010-12-06 (01:18) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 2 godziny i 36 minut temu

Rusajka
Ładna kobieta:)

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~hę? 2010-12-06 (08:45) 3 lata 8 miesięcy 26 dni 19 godzin i 9 minut temu

zabrał babę żeby złagodzić wrażenie, ze się tu wpier. na siłę
spytajcie jak się czuje żonka współsprawcy zabójstwa na Marii Kaczyńskiej, którą znała osobiście.

odpowiedz

0
0
~jozefplaga 2010-12-06 (08:42) 3 lata 8 miesięcy 26 dni 19 godzin i 12 minut temu

wrazenie
Szytając te komentarze mysle i to prawda to są ludzie ograniczeni z PIS-U.Do tych ludzi nie dotrze zadna inna prawda ani chociaż ludzkie zachowanie ich po prostu trzeba leczyc.

odpowiedz

0
0
~ed 2010-12-06 (06:48) 3 lata 8 miesięcy 26 dni 21 godzin i 6 minut temu

Polak - katolik
bije z części komentarzy - ale jacy pasterze -takie owieczki

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~a-z 2010-12-05 (23:12) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 4 godziny i 42 minuty temu

"Ca"r Rosji....?!
nie wierzy polakom wysylajac osobno zone?

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

0
0
~a 2010-12-06 (01:05) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 2 godziny i 49 minut temu

akurat
Wyslal zone przodem, zeby sprawdzic, czy min niet?

odpowiedz

0
0
~ 2010-12-05 (23:34) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 4 godziny i 20 minut temu

Kasjopea13
Uważaj , bo mozesz za te słowa zapłacić.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~słowianin 2010-12-05 (23:55) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 3 godziny i 59 minut temu

kaczyca się do Niej nie umywa. Prezydentowa Rosji ma piękne, błękitne słowiańskie oczy. A nie czarne bliskowschodnie ślepia...

odpowiedz

0
0
~macho 2010-12-05 (23:53) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 4 godziny i 1 minutę temu

przepiekna kobieta z tej miediejew
nie to co nasza paszteciara

odpowiedz

0
0
~nemo 2010-12-05 (23:50) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 4 godziny i 4 minuty temu

sami zawistni pelni nienawisci ludzie!
i wy sie korwa pchacie do europy !wy chcecie pokoju !juz zapomnieliscie o faszystach o nich jakos nic nie wspominacie!to dzieki takim jak wy dochodzilo do rozbioru polski!patrioci za dyche korwa jego mac!

odpowiedz

0
0
annakkk1 2010-12-05 (23:50) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 4 godziny i 4 minuty temu

prawdziwe oblicze Rosji i jej prezydenta;
''Prezes Hermitage William Browder oskarżył urzędników MSW o sfabrykowanie zarzutów i wyłudzenie pieniędzy. W tej właśnie sprawie finansistę reprezentował Magnitski. Kilka miesięcy później prawnikowi postawiono zarzut pomocy w przestępstwach podatkowych i aresztowano go. Magnitski spędził ponad rok w areszcie w nieludzkich warunkach - w celach bez okien, z dziurami w podłodze zamiast toalet. Mimo że lekarze więzienni rozpoznali u niego ostre zapalenie trzustki, śledczy nie zgodzili się na konsultację medyczną, a sąd uchylił kolejne wnioski o zwolnienie z aresztu. Wszystkie jego skargi na złe warunki, brak wrzątku i ciepłych posiłków, przeludnione cele (70 osób na 20 metrach kwadratowych) zostały odrzucone. Prawnik zmarł 16 listopada 2009 r. w więzieniu Matrosskaja Tiszyna, do którego przewieziono go w ciężkim stanie z innego więzienia - Butyrek. Lekarka, która go badała, zamiast wysłać go do szpitala, wezwała "grupę nacisku", czyli specjalny oddział strażników, którzy zwijającego się z bólu mężczyznę skuli kajdankami i pozostawili samego na podłodze w izolatce, gdzie konał godzinę i osiemnaście minut. Bezpośrednią przyczyną śmierci była ostra niewydolność serca. Jamison Firestone, szef Magnitskiego, uważa, że prawnika przetrzymywano celowo, by zmusić go do złożenia sfabrykowanych oskarżeń wobec Hermitage. - Im bardziej odmawiał, tym gorsze miał warunki - powiedział Firestone rosyjskim "Wiedomostiom". Po śmierci prawnika wybuchł skandal, wszczęto śledztwo, prezydent Dmitrij Miedwiediew obiecał surowe ukaranie winnych, jednak do dzisiaj nikt nie został skazany. W ubiegłym miesiącu Parlament Europejski zażądał sankcji dla urzędników odpowiedzialnych za aresztowanie i śmierć Magnitskiego - mają dostać zakaz wjazdu na teren UE, a ich rachunki w zachodnich bankach mają być zamrożone. Autorzy spektaklu korzystali z dzienników więziennych prawnika i jego listów do matki, a także z materiałów Społecznej Komisji do spraw Przestrzegania Praw Człowieka w Więzieniach, która prowadziła w tej sprawie własne śledztwo. "Tysiące naszych obywateli, nie tak znanych jak Magnitski, poniżonych, chorych na gruźlicę i żółtaczkę, jest torturowanych niedaleko nas - i nikogo to nie interesuje. Jeśli system, który zabił Magnitskiego i nadal zabija ludzi, jest wciąż tak silny, to chcemy zaprotestować przeciw niemu choćby w teatrze" - napisali w programie spektaklu......''

odpowiedz

0
0
~Joe 2010-12-05 (23:08) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 4 godziny i 46 minut temu

a gdzie nasza BUcowa ???
będą dwie miss świata !!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~ja 2010-12-05 (23:46) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 4 godziny i 8 minut temu

Opamiętajcie się!
Ludzie! Jacy Wy jesteście mali z tą swoją nienawiścią i zazdrością. Serdecznie Wam współczuję, może się nawet za Was pomodlę....

odpowiedz

0
0
~esso 2010-12-05 (23:43) 3 lata 8 miesięcy 27 dni 4 godziny i 11 minut temu

komentarz
ico z tego czy ma cos konkretnego dla polakow

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Donald Tusk w programie "Tomasz Lis na żywo"
dodane 2014-09-01 (22:03) 5 godzin i 51 minut temu

Minister Wolfgang Schaeuble ironizuje: Nagrodę Karola Wielkiego - Putinowi
dodane 2014-09-01 (19:25) 8 godzin i 29 minut temu

Terrorysta z Donbasu grozi Polakom
dodane 2014-09-01 (18:13) 9 godzin i 41 minut temu

680 żołnierzy ukraińskich w niewoli u separatystów
dodane 2014-09-01 (14:15) 13 godzin i 39 minut temu

CBOS: 73% Polaków ufa Bronisławowi Komorowskiemu
dodane 2014-09-01 (15:43) 12 godzin i 11 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto powinien zastąpić Donalda Tuska na stanowisku premiera?

liczba oddanych głosów: 8165