Strona główna serwisu
Generał Andrzej Błasik jest niewinny

Generał Andrzej Błasik jest niewinny

Wojskowa prokuratura stwierdziła, że nie ma najmniejszych dowodów na to, by były dowódca polskiego lotnictwa gen. Andrzej Błasik (48 l.) był w czasie lotu do Smoleńska kimś więcej niż jednym z pasażerów.
Nie było kłótni na lotnisku między szefem Sił Powietrznych a dowódcą tupolewa Arkadiuszem Protasiukiem (†36 l.) na płycie lotniska Okęcie. Generał nie wchodził do kokpitu i nie naciskał na pilotów. Nie ma też żadnych dowodów na to, że pił alkohol, co ogłosili Rosjanie w raporcie MAK.

Śledczy ustalili, że zarzuty wobec Błasika, które były w polskim i rosyjskim raporcie o przyczynach katastrofy, a także pojawiały się wielokrotnie w mediach, są bezpodstawne.

„Gen. Błasik nie był członkiem załogi, nie realizował też nadzoru służbowego nad pracą załogi. Był tylko jednym z pasażerów" – napisali prokuratorzy wojskowi. Stwierdzili także jednoznacznie, że nie ma żadnych okoliczności, które mogłyby uprawdopodobniać tezę o wywieraniu przez generała nacisków na pilotów tupolewa. Swoją decyzję przekazali wdowie po generale, Ewie Błasik. A generałowa w specjalnym oświadczeniu podziękowała prokuratorom za ich pracę i zapowiedziała jednocześnie sądowe pozwy wobec tych osób, które nadal będą oskarżały generała o naciski na pilotów. Teza o tym, że gen. Błasik nawet w chwili katastrofy przebywał w kabinie pilotów, była wielokrotnie powtarzana przez polskich ekspertów wypowiadających się o Smoleńsku.


Polecamy wydanie internetowe Fakt.pl:
Rolicki: Z mównicy płynęła piana
Fakt

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1286)
Nie zgadzam się z opinią
24
Zgadzam się z opinią
61
~jan 2013-01-31 (07:18) 10 godzin i 10 minut temu

Powolutku odszczekają wszystkie kłamstwa. Oliwa sprawiedliwa .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
38
~Zadra 2013-01-31 (07:25) 10 godzin i 3 minuty temu

Jedno jest pewnie nie brzózka i to ,że nie było to typowy wypadek lotniczy ,Zadałem sobie trud oglądania wszystkich dostępnych materiałów ukazujących się to tu to tam .Nijak się to kupy nie trzyma za dużo kombinacji za dużo wpływu Grasiów i jemu podobnych .Za szybka reakcja Komorowskiego aby dopaść dokumenty WSI trzymane przez kancelarię Śp.Prezydenta do tyczących jego osoby i jakże chlubnych i krystalicznych poczynań w przeszłości .Teza Radka Sikorskiego ,,SMS-y z treścią propagandową .Wreszcie tajemnicze samobójstwa ludzi bezpośrednio lub pośrednio związanych w jakiś sposób z dramatem Smoleńskim .A po któreś nie normalne podległe stanowisko tymczasowych władz Polskich ekipa PO-PSl oddające śledztwo Rosji jest podstawą do snucia teorii spiskowych i temu się akurat nie dziwę .Też uważam ,że dramat Smoleński jest nie wyjaśniony i tuszowany zarówno przez rząd Tuska przy czynnym udziale Komorowskiego i Rosji a to nie jest normalne .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
31
akwarium24 2013-01-31 (09:32) 7 godzin i 56 minut temu

Rozrzucone na obszarze blisko jednego kilometra kwadratowego szczątki rządowego tupolewa, wiszące na drzewach fragmenty samolotu, nieuszkodzone przewody trakcji elektrycznej – to zaledwie kilka z informacji znajdujących się w rosyjskim dokumencie ujawnionym w najnowszym numerze miesięcznika „Nowe Państwo”. polecam

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2