Strona główna serwisu
Generał Andrzej Błasik jest niewinny
Generał Andrzej Błasik jest niewinny

Generał Andrzej Błasik jest niewinny

Wojskowa prokuratura stwierdziła, że nie ma najmniejszych dowodów na to, by były dowódca polskiego lotnictwa gen. Andrzej Błasik (48 l.) był w czasie lotu do Smoleńska kimś więcej niż jednym z pasażerów.
Nie było kłótni na lotnisku między szefem Sił Powietrznych a dowódcą tupolewa Arkadiuszem Protasiukiem (†36 l.) na płycie lotniska Okęcie. Generał nie wchodził do kokpitu i nie naciskał na pilotów. Nie ma też żadnych dowodów na to, że pił alkohol, co ogłosili Rosjanie w raporcie MAK.

Śledczy ustalili, że zarzuty wobec Błasika, które były w polskim i rosyjskim raporcie o przyczynach katastrofy, a także pojawiały się wielokrotnie w mediach, są bezpodstawne.

„Gen. Błasik nie był członkiem załogi, nie realizował też nadzoru służbowego nad pracą załogi. Był tylko jednym z pasażerów" – napisali prokuratorzy wojskowi. Stwierdzili także jednoznacznie, że nie ma żadnych okoliczności, które mogłyby uprawdopodobniać tezę o wywieraniu przez generała nacisków na pilotów tupolewa. Swoją decyzję przekazali wdowie po generale, Ewie Błasik. A generałowa w specjalnym oświadczeniu podziękowała prokuratorom za ich pracę i zapowiedziała jednocześnie sądowe pozwy wobec tych osób, które nadal będą oskarżały generała o naciski na pilotów. Teza o tym, że gen. Błasik nawet w chwili katastrofy przebywał w kabinie pilotów, była wielokrotnie powtarzana przez polskich ekspertów wypowiadających się o Smoleńsku.

Polecamy wydanie internetowe Fakt.pl:
Rolicki: Z mównicy płynęła piana
Fakt

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (1286)
Nie zgadzam się z opinią
24
Zgadzam się z opinią
61
~jan 2013-01-31 (07:18) 22 godzin i 57 minut temu

Powolutku odszczekają wszystkie kłamstwa. Oliwa sprawiedliwa .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
38
~Zadra 2013-01-31 (07:25) 22 godzin i 50 minut temu

Jedno jest pewnie nie brzózka i to ,że nie było to typowy wypadek lotniczy ,Zadałem sobie trud oglądania wszystkich dostępnych materiałów ukazujących się to tu to tam .Nijak się to kupy nie trzyma za dużo kombinacji za dużo wpływu Grasiów i jemu podobnych .Za szybka reakcja Komorowskiego aby dopaść dokumenty WSI trzymane przez kancelarię Śp.Prezydenta do tyczących jego osoby i jakże chlubnych i krystalicznych poczynań w przeszłości .Teza Radka Sikorskiego ,,SMS-y z treścią propagandową .Wreszcie tajemnicze samobójstwa ludzi bezpośrednio lub pośrednio związanych w jakiś sposób z dramatem Smoleńskim .A po któreś nie normalne podległe stanowisko tymczasowych władz Polskich ekipa PO-PSl oddające śledztwo Rosji jest podstawą do snucia teorii spiskowych i temu się akurat nie dziwę .Też uważam ,że dramat Smoleński jest nie wyjaśniony i tuszowany zarówno przez rząd Tuska przy czynnym udziale Komorowskiego i Rosji a to nie jest normalne .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
31
akwarium24 2013-01-31 (09:32) 20 godzin i 43 minut temu

Rozrzucone na obszarze blisko jednego kilometra kwadratowego szczątki rządowego tupolewa, wiszące na drzewach fragmenty samolotu, nieuszkodzone przewody trakcji elektrycznej – to zaledwie kilka z informacji znajdujących się w rosyjskim dokumencie ujawnionym w najnowszym numerze miesięcznika „Nowe Państwo”. polecam

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
22
Zgadzam się z opinią
51
~rolo 2013-01-31 (07:18) 22 godzin i 57 minut temu

Nie dopilnował wprowadzenia procedur bezpieczeństwa po wypadku Casy, zlikwidował szkolenia na symulatorach, pozwalał na fałszowanie książeczek lotów, dopuszczał do pilotowania załogi,które nie miały uprawnień, odsunął od zameldowania o gotowości do lotu dowódcę samolotu, poza tym jest niewinny.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
40
~O 2013-01-31 (12:29) 17 godzin i 46 minut temu

Dwóch abstynentów znam: generał Andrzej Błasik oraz generał Sławoj Leszek Flaszka Głódź !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
47
~JURAS 2013-01-31 (07:02) 23 godzin i 13 minut temu

i co głupie i durne palanty z po i innych band. Jeszcze tak niedawno część społeczeństwa przypisywała mu pijaństwo, naciski, spowodowanie katastrofy itd. I jak wam teraz po-łgłówki niedomyte. Jak można być aż takim debilem / z po rp,sld i psl-u/ i opierać się na POMÓWIENIACH RUSKICH. Czy już ludzie nie potrafią myśleć i wierzyć w to co mu ten rząd wciska /ciemnotę - peowcom się nie dziwię , bo już mają wyprane mózgi i samodzielnie nie potrafią myśleć ..... aż szkoda pisać/. ACH , TERAZ PODNIOSĄ SIĘ GŁOSY TYCH ZAKŁAMANYCH DURNYCH LUDZI ---JA TAK NIE MYŚLAŁEM bo oni tak ladnie mówili /czytaj KŁAMALI. Idioci się nie rodzą , IDIOCI SĄ

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
33
~grrr 2013-01-31 (10:29) 19 godzin i 46 minut temu

ekspertów ? Powinno być "EKSPERTÓW" w CUDZYSŁOWIE. Oni nadal są "ekspertami" dla nierządu Tuska. Sam pamiętam jak jeden z "ekspertów" wypowiadał się na łamach TUSK VISION NETWORK 24 jak to brzoza jest drzewem twardym. NIECH SOBIE ZAJRZY DO TYCH SWOICH EKSPERCKICH KSIĄŻEK JESZCZE RAZ, BO BRZOZA JEST DRZEWEM MIĘKKIM W KLASYFIKACJI DRZEW. Dalej, (teraz będzie hardcore) wysokość osiadania samolotu przy prędkości opadania 8m/s wynosi min 30m nawet według raportu MAK(bo to jest poprawna wartość). Tylko dlaczego samolot łamie prawa fizyki i przy tej prędkości osiada 8m? TEGO JEST WIĘCEJ! Jaka jest wysokość lotu samolotu dla długości sygnału 2,5 s markera NDB? notabene był to ostatni zarejestrowanego sygnał tego markera przez rządowy samolot (nie cywilny do cholery, tych dziennikarzy to powinno się zwalniać). Ile powinna wynosić wysokość lotu? 100-120m. A na jakiej wysokości był ten marker zarejestrowany przez tupolewa? 10 m (!!!). Niech się teraz "eksperci" wypowiadają. Bo w moim przekonaniu opierając się na zeznaniach pilotów JAKA 40, BLIŻSZA RADIOLATARNIA NIE DZIAŁAŁA POPRAWNIE, PRZEKAZYWAŁA BŁĘDNE INFORMACJE. I teraz na koniec (PRAWIE) teoria spiskowa: dlaczego dwa ta sama radiolatarnia dwa dni wcześniej działała poprawnie podczas nielotu nierządu tuska? Dziwne? Przeznaczenie? Jestem tylko skromnym inżynierem wydziału lotniczego, dlatego niech "EKSPERCI" się wypowiedzą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
41
Zgadzam się z opinią
67
~lenmark1 2013-01-31 (09:59) 20 godzin i 16 minut temu

„Gen. Błasik nie był członkiem załogi, nie realizował też nadzoru służbowego nad pracą załogi. Był tylko jednym z pasażerów" NIEPRAWDA. Leciał jako Dowódca Sił Powietrznych. Był w mundurze. Meldował gotowość samolotu i załogi do wykonania zadania. Był tam służbowo. Ponosi pełną odpowiedzialność za katastrofę.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
38
~tfu 2013-01-31 (12:56) 17 godzin i 19 minut temu

Ale tu tej żydoswieckiej swołoczy pełno!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 7

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
28
~Sokrates 2013-01-31 (11:54) 18 godzin i 21 minut temu

Wyglada na to, ze "prawda" zawsze zalezy od tego, kto ja "bada". Zwlaszcza w Polsce. To jest smieszne i tragiczne zarazem, bo pokazuje, ze NIKOMU W TYM KRAJU NIE WOLNO WIERZYC. A brak zaufania czlowieka do czlowieka rodzi szereg absolutnie zgubnych dla Narodu skutkow. Czego Polska jest wspanialym przykladem. Rozklad zycia spolecznego, ktore powinno byc oparte na wzajemnym zaufaniu i szacunku, prowadzi do kompletnej degrengolady moralnej i totalnego upadku...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
19
Zgadzam się z opinią
44
~Grzenek 2013-01-31 (08:22) 21 godzin i 53 minut temu

więc kim była niezidentyfikowana osoba w kokpicie ? jest przecież jeszcze jeden niezidentyfikowany głos który rzekomo miał należeć do gen. Błasika ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 11

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
26
akwarium24 2013-01-31 (13:38) 16 godzin i 37 minut temu

Tak się zastanawiam ,za co oni biorą kasę ? Po 3 latach dochodzą do tak oszałamiających wniosków .... ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
39
nuno 2013-01-31 (11:13) 19 godzin i 2 minuty temu

Wystarczyło że był na pokładzie samolotu. Kiedy meldował prezydentowi gotowość do lotu przejął dowództwo nad lotem. Trzeba służyć w wojsku żeby to zrozumieć. Jeżeli nawet nie było bezpośredniego nacisku to zadziałała psychika.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
29
~ginger 2013-01-31 (07:00) 23 godzin i 15 minut temu

to wszystko za mało, chcę aby zdarzenie w Smoleńsku zbadała niezależna, międzynarodowa komisja.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
38
~pan55 2013-01-31 (10:40) 19 godzin i 35 minut temu

Oczywiście , od razu widać że był abstynentem.Tam nikt nie pił wszyscy się modlili.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
38
~Roch 2013-01-31 (10:21) 19 godzin i 54 minut temu

Jak się czują te świnie, które pisały i mówiły o "pijanym generale wywierającym naciski na pilotów" ? ? ? Czy odszczekają te wstrętne POmówienia? Czy przeproszą wdowę po Generale i wszystkich Polaków za szkalowanie? ? ? .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
25
~Apel do rodziców 2013-01-31 (13:41) 16 godzin i 34 minut temu

Po wielu wpisach na forum od kilku dni widać że w Mazowieckim rozpoczęły się ferie. W związku z tym apeluję do was rodzice żebyście trochę bardziej zajęli się wychowaniem własnych dzieci. Pod tym artykułem wasze niewątpliwe urocze pociechy obrażają zmarłych i używają plugawego języka wobec rodzin ofiar. Prosty język jakim się posługują oraz nadużywanie przekleństw i wyzwisk wobec ludzi o odmiennych poglądach wskazują że nie wyrosną z nich myśliciele, naukowcy czy inżynierowie. Jako rodzice sami już o tym wiecie i pewnie dziękujecie co rano że choć sznurowadła potrafią sobie same zawiązać. Mimo to nie poddawajcie się i nauczcie ich choćby odrobiny kultury. Może dzięki temu społeczeństwo będzie ich jakoś tolerowało w przyszłości i da im okazję samym pracować na swoje utrzymanie gdy was już zabraknie. Będą to oczywiście tylko proste prace fizyczne ale przynajmniej nie umrą z głodu a wasze geny przetrwają by może w przyszłości połączyć się w zestaw, który ponownie będzie przynajmniej przypominał człowieka rozumnego. Z góry dziękuję za spełnienie mojej prośby!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
25
~wróżka 2013-01-31 (10:01) 20 godzin i 14 minut temu

i gazeta tych co wydawali opinie o generale Błasiku nazywacie ekspertami?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
26
antoneso 2013-01-31 (07:31) 22 godzin i 44 minut temu

Czy w związku z tym Gazeta Wyborcza, TVN, Polsat, TVP1, TVP2 i TVP Info zostaną zamknięte?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
26
~miotacz prawdy 2013-01-31 (12:55) 17 godzin i 20 minut temu

Już mija 3 lata od "katastrofy" . NIK w wyniku kontroli sporządził Raport, w którym stwierdził KARYGODNE zaniedbania w przygotowaniu i zabezpieczeniu wizyty! ŻADNA osoba odpowiedzialna za ten stan NIE PONIOSŁA żadnych konsekwencji! Ba! Osoby, które winny być ukarane, zostały uhonorowane i nagrodzone premiami i awansami. Według sprawujących władzę "państwo zdało egzamin " .... . I to jest SKANDAL i HAŃBA !.

odpowiedz