więcej

Finał gigantycznej afery - staną przed sądem za przywłaszczenie 316 mln zł.

WP.PL |  dodane 2012-10-04 (12:46) 2 lata 3 miesiące 27 dni 20 godzin i 54 minuty temu
drukuj


opinie
Po siedmiu latach śledztwa, prokuratura skieruje do sądu akt oskarżenia przeciw Maciejowi S. i Łukaszowi K., odpowiedzą za "przywłaszczenie mienia znacznej wartości". Założyciele Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej mieli stworzyć piramidę finansową, przez którą ok. 1,4 tys. osób straciło w sumie 316 mln zł. Maciej S. wrócił już do świata finansów, do 28 września zajmował eksponowaną pozycję w spółce Opulentia S. A. Oskarżeni budowali swoją wiarygodność zapraszając do rady nadzorczej jednej ze spółek polityków i uznanych ekonomistów - m.in. Dariusza Rosatiego i Henrykę Bochniarz.

Sprostowanie firmy Opulentia S. A. oraz odpowiedź Wirtualnej Polski

Łukasz K. nie był ambitnym studentem. Studiujący z nim dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim wspominają, że prawie nigdy nie widzieli go na wykładach. Zapału do pracy nabrał gdy znajomy - Maciej S., student z Wyższej Prywatnej Szkoły Biznesu i Administracji, zaprosił go do wspólnego przedsięwzięcia. Mieli w bardzo krótkim czasie zarobić miliony złotych. Udało się.

Kilka lat później, w 2006 roku, suma roszczeń wierzycieli ich firm sięgała 316 mln zł. Śledztwo wobec młodych przedsiębiorców od siedmiu lat posuwa się leniwie. Mimo zakazu prowadzenia działalności gospodarczej i zasiadania w zarządach spółek, Maciej S. jeszcze w ubiegłym tygodniu pełnił eksponowaną funkcję w firmie Opulentia S. A., sprzedającej klientom obligacje, na których mają zarobić znacznie więcej niż na lokatach bankowych - nawet do 12 proc. w skali roku.
Wiemy, choćby z tak niesławnej historii, jak próba ekstradycji pana Edwarda Mazura, że polska prokuratura nie radzi sobie za dobrze z takimi procedurami i została wyśmiana, jeśli chodzi o jakość materiału dowodowego, który przedstawiła w amerykańskim sądzie mec. Robert Nogacki


Lokata na Cyprze

W 1999 roku 23-letni Maciej S. i 22-letni Łukasz K. stworzyli swoją pierwszą firmę z grupy WGI. Jak deklarował S., 75 tys. zł potrzebnych do rozpoczęcia działalności pochodziło z kredytu. Wysokie zyski oferowane najpierw przez WGI Consulting, później również przez WGI Dom Maklerski, miały pochodzić z inwestycji na rynku walutowym Forex i z obligacji. Dom maklerski będący pod nadzorem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wzbudzał zaufanie potencjalnych klientów.

- Zadzwonił do mnie człowiek, który był wcześniej moim doradcą w Citibanku i przedstawił mi ofertę jako pracownik WGI. Wynikało z niej, że w tej firmie można stosunkowo bezpiecznie inwestować w obligacje na warunkach lepszych, niż robiłem to wcześniej w Citibanku - mówi Arkadiusz Praglowski ze Stowarzyszenia WGI Wierzyciele. Dwa miesiące przed odebraniem licencji WGI DM, klienci zorientowali się, że z ich pieniędzmi dzieje się coś niepokojącego.

- Dostałem dość dziwną, jak mi się wydawało, propozycję przeniesienia środków z domu maklerskiego WGI do firmy córki, która została założona na Cyprze. Dawała gwarancję rocznego zysku na poziomie 12 proc. w skali roku, nie było żadnego ryzyka inwestycyjnego, ponieważ była to lokata - wspomina Praglowski. Inwestycję oferował osobiście prezes lub wiceprezes. Arkadiusz Praglowski nie skorzystał z propozycji, zamiast tego poinformował o nietypowej ofercie KPWiG zajmującą się nadzorem nad WGI DM. - Przedstawiciel komisji zapewniał, że WGI jest pod nadzorem i wszystko jest w porządku. To samo usłyszałem kilka tygodni później - mówi były klient WGI. Gdy po odebraniu licencji tej firmie próbował wypłacić pieniądze, podobnie jak ponad 1,4 tys. innych klientów odszedł z kwitkiem. Z zainwestowanego miliona złotych, syndyk odzyskał dla niego ok. 1 proc. Mec. Robert Nogacki, radca prawny reprezentujący część wierzycieli zwraca uwagę, że większość z poszkodowanych otrzymała jeszcze mniejszy odsetek swoich pieniędzy, niektórzy nie dostali nawet złotówki. - Jeżeli ktokolwiek otrzymał jakieś pieniądze, to można liczyć je w promilach, a nie w procentach - wyjaśnia.

To nazwisko nie może kłamać

Nowa nieznana grupa finansowa, prowadzona przez młodych ludzi bez doświadczenia, wzbudziła zaufanie inwestorów dzięki pozyskaniu znanych osobistości świata finansów i polityków, którym zaproponowano miejsca w radach nadzorczych spółek. W ich składach znaleźli się m.in. Dariusz Rosati, Henryka Bochniarz oraz ekonomiści: prof. Witold Orłowski, prof. Tomasz Szapiro i dr Bohdan Wyżnikiewicz, a wśród ekspertów domu maklerskiego był m.in. Richard Mbewe.
Czy panowie S. i K., byli realnymi właścicielami spółki WGI? Dla mnie oni od początku byli osobami, które firmowały tylko to przedsięwzięcie, a kto naprawdę inwestował te pieniądze i wymyślał kolejne przedsięwzięcia, tego pewnie nigdy się nie dowiemy Arkadiusz Praglowski, Stowarzyszenie Wierzyciele WGI


Jak Łukasz K. i Maciej S. przekonali znane osoby do firmowania nazwiskami tego przedsięwzięcia? Według informacji opublikowanych przez "Newsweek" w 2006 roku, mogły w tym pomóc koneksje ojca Macieja S., który miał być współwłaścicielem najstarszego w Polsce klubu golfowego "First Warsaw Golf & Country Club" w Rajszewie. Według tygodnika, WGI była firmą "sponsorującą wielkie polityczne rauty, jak choćby międzynarodowy turniej golfowy w Rajszewie o Puchar Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, ale też zaprzyjaźnioną z wieloma postaciami z pierwszych stron gazet".

Siedem lat śledztwa

Dla prokuratury przekucie oskarżeń wierzycieli w przedstawienie zarzutów przed sądem okazało się bardzo trudne. Pierwsze zarzuty twórcy domniemanej piramidy usłyszeli dopiero po siedmiu latach śledztwa, 14 czerwca 2012 roku. Poszkodowani klienci WGI oceniają pracę prokuratury wyjątkowo krytycznie. - Całą amunicję prokuraturze dostarczają prawnicy wynajęci przez klientów. Gdyby nie kolosalna praca naszych prawników, którzy przygotowali pani prokurator gotowy akt oskarżenia, podejrzewam, że ta praca trwałaby jeszcze dłużej - twierdzi Arkadiusz Praglowski.

- Kolejna kuriozalna sprawa, to że opinia biegłych była gotowa już kilka lat temu, ale pani prokurator prowadząca sprawę powołała biegłego w charakterze świadka, czym zdyskwalifikowała przygotowaną przez niego opinię i jej wydanie trzeba było zlecić nowym biegłym - opowiada Praglowski. Pierwsze zarzuty stawiane Maciejowi S. i Łukaszowi K. przedawnią się w 2015 roku. Jeśli proces potrwa tak długo jak śledztwo prokuratury, oskarżeni mogą spać spokojnie. - Prokuratura zapewnia, że do przedawnienia nie dojdzie, natomiast ja bym powiedział, że nie można tego wykluczyć - mówi mec. Nogacki.

Wierzyciele WGI DM mieli pecha również do syndyka. Do 2007 roku był nim radca prawny Jacek M., oskarżony dwa lata później o oszukanie na 5 mln zł ambasady Egiptu, która chciała kupić działkę w Warszawie. M., który prywatnie był wspólnikiem w kancelarii prawnej Marcina Dubienieckiego, przyznał się do korupcji w sprawie zakupu działki. Według wierzycieli WGI, również jako syndyk M. miał źle wywiązywać się ze swojej pracy. Jak twierdzą poszkodowani, syndyk i prokuratura mogli doprowadzić do zajęcia pieniędzy WGI znajdujących się na kontach w USA, m.in. w Wachovia Securities LLC, zanim część z nich zniknęła.

Maciej S. i Łukasz K. są oskarżeni o łamanie przepisów ustawy o rachunkowości, fałszowanie ksiąg rachunkowych i nieprowadzenie ewidencji obligacji oraz o faworyzowanie 14 wierzycieli, którym wypłacili ok. 3 mln zł. Ponadto Maciej S. i Arkadiusz R. odpowiedzą także za to, że nie sporządzili sprawozdania finansowego spółki za rok 2005 oraz o to, że nie ogłosili upadłości, gdy okazało się, że firma jest niewypłacalna.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura zaznacza, że prokuratura postawiła zarzuty Maciejowi S. i Łukaszowi K. również za przywłaszczenie mienia znacznej wartości. - W chwili obecnej trwają czynności kończące postępowanie. Do końca roku zostanie w tej sprawie skierowany akt oskarżenia. Wobec tych podejrzanych stosowane są środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie po 200 tys. złotych i zakazu opuszczania kraju. Ponadto na mieniu podejrzanych na poczet przyszłych kar stosowane są zabezpieczenia majątkowe - informuje Dariusz Ślepokura.

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 238 88.81%
nie 30 11.19%

Przeczytaj też

Dariusz R. nie oszukał 800 osób? Koniec 11-letniego śledztwa

dodane 2012-09-04 (10:40) 2 lata 4 miesiące 27 dni 23 godziny i 1 minutę temu

Marcin P. odbywał areszt w ośrodku wczasowym

dodane 2012-09-03 (06:04) 2 lata 4 miesiące 29 dni 3 godziny i 36 minut temu

Wszczęto śledztwo ws. oszustwa turystów przez Sky Club

dodane 2012-07-20 (15:55) 2 lata 6 miesięcy 11 dni 17 godzin i 45 minut temu

FBI aresztowało brata Madoffa

dodane 2012-06-29 (15:35) 2 lata 7 miesięcy 2 dni 18 godzin i 5 minut temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (603)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

2007
1
~Polska Walcząca 2012-10-05 (12:20) 2 lata 3 miesiące 26 dni 21 godzin i 20 minut temu

Tych pseudo-polityków nie wykorzystano, oni wzięli udział jako cisi wspólnicy.

odpowiedz

799
0
~bodzio 2012-10-05 (12:19) 2 lata 3 miesiące 26 dni 21 godzin i 21 minut temu

Bochniarz,Rosati i inni.Pieniądze nie śmierdzą.Oni swoje dostali

odpowiedz

160
5
~Obywatel 2012-10-04 (23:09) 2 lata 3 miesiące 27 dni 10 godzin i 31 minut temu

V ROZBIÓR POLSKIEJ gospodarki właśnie dobiega końca!!! W POLSCE OD 1989 ROKU mamy do czynienia z szemraną, rabunkową prywatyzacją - na masową skalę są wyprzedawane za łapówki, za bezcen i zawłaszczane przez partyjnych kolesiów najlepsze przedsiębiorstwa. Likwidowane są i zawłaszczane nie tylko zakłady przemysłowe, ale znikają nawet całe gałęzie przemysłu i gospodarki: maszynowy, elektroniczny i elektrotechniczny, papierniczy, chemiczny, stoczniowy, hutniczy, włókienniczy, rybołówstwo, flota handlowa,... Sprzedawane też są strategiczne zakłady takie jak: energetyczne (elektrownie, kopalnie, rafinerie), wodociągowe, banki (już prawie żaden nie jest polski), komunikacyjne (PKP podzielone na dziesiątki spółek, PKS), i telekomunikacyjne (przykład TP), handel - wszystko w obcych rękach. Praktycznie każda spółka notowana na giełdzie może zostać kupiona przez obcego kapitalistę. W obcych rękach są już strategiczne zakłady i gałęzie gospodarki. Nieprofesjonalne rządzenie dyletantów, złodziei, analfabetów wtórnych i skorumpowanych cwaniaków nazwałem "sposobem siekiery i młotka", bo nie ma się koncepcji strategicznych, strukturalnych, perspektywicznych i restrukturyzacyjnych na zarządzanie. Do sposobu "siekiery i młotka" nie potrzeba żadnego wykształcenia, trzeba tylko być w układzie (partyjnym) i mieć immunitet, aby być całkowicie bezkarnym. A wygląda to mniej więcej tak: siekierą dokonuje się cięć (tam gdzie nie trzeba i nie można - służba zdrowia, szkolnictwo, pomoc socjalna, wyprzedaż i likwidacja przemysłu itp), a młotkiem rozwala się polskie firmy i gospodarkę wbijając w nie gwoździe (podnosząc podatki, ceny paliw i energii, zusy, srusy i inne opłaty, a zwiększając wydatki na administrację). Państwo i obywatele nie są jednak workiem bez dna - ten worek jest już pusty. Wszystko, co było w Polsce strategiczne zostało sprzedane, a w takiej sytuacji to i nasza armia okrojona i słaba jest zbyteczna, bo co się może tu stać, jak tylko OBCY wyłączą nam prąd i telefony, każą natychmiast spłacić wszystkie długi, zakręcą wodę i gaz, zatrzymają kolej, zamkną stacje benzynowe - naprawdę nie potrzeba wojny, aby zawładnąć takim krajem!!! Jesteśmy zniewoleni i słabsi niż za PRL-u, a V rozbiór właśnie kończy dzieło - rząd chce sprzedać lasy państwowe, uzdrowiska, zakłady azotowe i zagarnąć tereny ogródków działkowych w dużych miastach, bo majątek się kończy i już niedługo nie będzie co sprzedać. Prywatyzacja i likwidacja własnego przemysłu jest głównym powodem obecnego stanu gospodarki, bezrobocia i finansów naszego państwa. Przypomnę, że ta rabunkowa prywatyzacja polegała na wyprzedaży za łapówki, zawłaszczaniu i likwidacji przedsiębiorstw, zakładów, instytucji, a nawet całych gałęzi przemysłu. Kolejne rządy pozbywały się i uwłaszczały nie tylko na upadających firmach, ale ochoczo za łapówki wyprzedawały też te dochodowe, dobrze prosperujące i profesjonalnie zarządzane, które przynosiły skarbowi państwa oprócz podatków i innych stałych profitów - olbrzymie dochody (np. telekomunikacja, banki, przemysł papierniczy, chemiczny i petrochemiczny, wydobywczy, huty, stocznie, cementownie, cukrownie...itd) Zyski państwa ze sprzedaży były chwilowe i małe w porównaniu do stałych zysków długofalowych, gdyż państwo zostało pozbawione zysków wynikających z udziału w zyskach, które obecnie zasilają aktualnych właścicieli. Niestety, ale to 23-letnie, nieprofesjonalne i rabunkowe zarządzanie naszym państwem doprowadziło do upadku nasz kraj. Tak, śmiało można stwierdzić, że poza okresem 20-lecia międzywojennego i 6-cioletniej prosperity rządów Gierka - Polska jest w stanie permanentnego kryzysu od czasów przedrozbiorowych, czyli od ponad 300 lat!!! Teraz rozszabrowana i ograbiona POLSKA JEST JUŻ BANKRUTEM i GOSPODARCZYM TRUPEM!

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

145
0
~pol 2012-10-04 (17:23) 2 lata 3 miesiące 27 dni 16 godzin i 17 minut temu

Myslę że nazwisko Ślepokura trafnie określa działania prokuratury. Proponuję przeto: Ślepokura Krajowa, Ślepokura Wojewódzka, Ślepokura Miejska itd.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

140
1
~szarak 2012-10-04 (21:00) 2 lata 3 miesiące 27 dni 12 godzin i 40 minut temu

Smarkacze sami tego biznesu nie wymyślili. Ich tatuśkowie są dobrze ustawieni, mają kasę i plecy. Zaraz się dowiemy, że brak dowodów, albo akta zginęły, albo stan zdrowia oskarżonych lub świadków nie pozwala prowadzić rozprawy sądowej, a na końcu powiedzą nam, że sprawa się przedawniła. W Polsce tylko uczciwy człowiek może obawiać się organów ścigania lub wymiaru sprawiedliwości za drobne wykroczenia, natomiast złodzieje milionowych kwot mogą spać spokojnie.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

131
0
lesiost 2012-10-04 (13:49) 2 lata 3 miesiące 27 dni 19 godzin i 51 minut temu

chłop gdyby ukradł desę z budowy dostałby pewnie ze cztery lata odsiadki a oni pewnie będą wolni z taką kasą.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

140
10
~aja 2012-10-05 (10:17) 2 lata 3 miesiące 26 dni 23 godziny i 23 minuty temu

Rosati (członek rady nadzorczej FOZZ-u) i Bochniarz to dowody na istnienie postkomunistycznej mafii. Teraz popierają PO. Odpowiedzcie sobie sami jaką partią jest PO i kim tak na prawdę są Tusk i Komorowski.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

113
0
~sd 2012-10-04 (21:27) 2 lata 3 miesiące 27 dni 12 godzin i 13 minut temu

Jeżeli ktoś ukradł 100 mln zł to poręczenie majątkowe powinno wynosić 150mln zł, a nie jakieś durne 50 czy 100 tys.! A jak nie ma pieniędzy to łańcuch, kilof, świeczka i do kopalni odpracować! Innej rady nie ma!

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

107
0
~dolce 2012-10-05 (08:44) 2 lata 3 miesiące 27 dni i 56 minut temu

Dlaczego dla polskiego polityka liczy Sie tylko kasa, a nie satysfakcja, ze cos zrobil dobrego dla swojego spoleczenstwa. Przecierz to bardziej wartosciowe niz zwoj pieniedzy. Dlaczego tak jest, ze wartosciowi ludzie nie zasiadaja na tych stanowiskach?

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

99
0
~inter 2012-10-05 (08:16) 2 lata 3 miesiące 27 dni 1 godzinę i 24 minuty temu

Ta afera to jeszcze nic takiego.W miejscowości Turek ukradł chleb(widocznie był głodny).Został zatrzymany i grozi mu do 10 lat więzienia....To jest dopiero afera.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

99
1
~zez 2012-10-04 (13:15) 2 lata 3 miesiące 27 dni 20 godzin i 25 minut temu

Czy Rosati i Bochniarz zostaną oskarżeni? Czy człon kowie Rady Nadzorczej NIE PONOSZĄ żadnej ODPOWIEDZIALNOŚĆI ? ? ?

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

98
3
~TWbucek 2012-10-02 (15:08) 2 lata 3 miesiące 29 dni 18 godzin i 32 minuty temu

Marionetki WSIOwo-UBeckich biznesow.Podobnie jak Grobelny, ArtB, Centrum, Amber Gold, mafie paliwowe i weglowe.

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

97
10
~olo 2012-10-04 (23:31) 2 lata 3 miesiące 27 dni 10 godzin i 9 minut temu

rosatti bochniaż orłowski wszystkie te h... i piz.... powinny już wisieć boże co się z tym krajem dzieje że tak daje się dymać i jeszcze mówi że to przyjemne

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

88
1
~rada 2012-10-04 (23:02) 2 lata 3 miesiące 27 dni 10 godzin i 38 minut temu

A kto zasiadał w radzie nadzorczej WGI ???? "WGI uwiarygodniała świetnie dobrana rada, składająca się z ekonomistów celebrytów: Witolda Orłowskiego, Bohdana Wyżnikiewicza, Dariusza Rosatiego i znanej lobbystki Henryki Bochniarz. Przez lata nie dopatrzyli się nieprawidłowości w funkcjonowaniu firmy aż do momentu utraty licencji przez WGI w 2006 r., gdy oskarżono go o wyłudzanie i defraudowanie pieniędzy klientów" Źródło: Rady nadzorcze – ciała ozdobne. forbes

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

82
1
~Asior 2012-10-04 (21:20) 2 lata 3 miesiące 27 dni 12 godzin i 20 minut temu

Ubole i czerwona burżuazja, trwa to do dzisiaj.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

75
0
~Daniels 2012-10-04 (21:57) 2 lata 3 miesiące 27 dni 11 godzin i 43 minuty temu

Mam tylko jedno pytanie: Czy ktos ma jeszcze watpliwosci co do istnienia w Polsce MAFII?Widac juz golym okiem, ze prominentnymi uczestnikami sa prokuratorzy, sedziowie i reszta prawniczego i finansowego talatajstwa?Przydal by sie taki porzadny tajfun, ktory przewietrzyl by to towarzystwo.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

79
7
~janek 2012-10-05 (08:29) 2 lata 3 miesiące 27 dni 1 godzinę i 11 minut temu

Znowu Politycy PO w tle.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

71
0
~Ted75 2012-10-05 (13:38) 2 lata 3 miesiące 26 dni 20 godzin i 2 minuty temu

Czy polscy Prokuratorzy są tak beznadziejnie głupi i niekompetentni, że nasuwa się podejrzenie, że swoje dyplomy kupili na bazarze, czy też są tak cwani, skorumpowani i dyspozycyjni wobeć przestępców którzy im dają w łapę, że każde śledztwo utyka w martwym punkcie? Czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie?

odpowiedz

pokaż 5 ukrytych odpowiedzi

73
2
~IP kontrolowane 2012-10-05 (11:22) 2 lata 3 miesiące 26 dni 22 godziny i 18 minut temu

skad ja ich znam ;) Dariusz Rosati. Henryka Bochniarz oraz ekonomiści: prof. Witold Orłowski, prof. Tomasz Szapiro i dr Bohdan Wyżnikiewicz, Ach juz wiem to są kadydaci na premiere i Prezydenta ! Tak sa dobrzy , że nie wiem tylko czy przyjmna te posade marna . No A Pan Rosati jest głownym doradca Premiera Tuska i on wyczuł piec lat temu , że cos jest nie tak. ..I dopiero dzis postanowił cos z tym zrobić . Biedactwo tak sie męczył , a sumienie pani Bochniarz nie pozwoliło zrobić sobie krzywdy ..Bo i kto powiedził , ze wykształciuchy maja Honor ..ja tego nie pamietam i niesłyszałem jeszcze ..No i dlatego dzis ustawa o zabieraniu przestepcom majotku jest martwa ;) wiadomo swoj swego kryje ;) hej wam A jaka rada ????/ JO UFO-m i Trwam ..

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

70
1
~UNN 2012-10-05 (11:04) 2 lata 3 miesiące 26 dni 22 godziny i 36 minut temu

ZŁODZIEJ/oszust ma poręczenie majątkowe i jest WOLNY, a chłopaka za podrobienie legitymacji szkolnej ZAMKNĘLI, gratulacje dla PO.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Adam Jarubas kandydatem PSL na prezydenta
dodane 2015-01-31 (13:55) 19 godzin i 45 minut temu

materiał wideo

Decyzja ws. kandydatury Ryszarda Kalisza na prezydenta - 28 lutego
dodane 2015-01-31 (14:50) 18 godzin i 50 minut temu

Rolnicy zablokują drogi w całej Polsce. Najpierw krajową "dwójkę"
dodane 2015-01-31 (14:32) 19 godzin i 8 minut temu

Ogromne korki na zakopiance. Policja: wybierajcie alternatywne trasy
dodane 2015-01-31 (14:59) 18 godzin i 41 minut temu

Były senator Aleksander G. podejrzany ws. zabójstwa Ziętary wyszedł na wolność
dodane 2015-01-31 (07:35) 1 dzień 2 godziny i 5 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy planujesz zaszczepić się przeciwko grypie?

liczba oddanych głosów: 5301