Strona główna serwisu

IAR

Wiadomo już, czemu kobiety żyją dłużej od mężczyzn
Wiadomo już, czemu kobiety żyją dłużej od mężczyzn

IAR

Wiadomo już, czemu kobiety żyją dłużej od mężczyzn

Naukowcy wiedzą już, dlaczego w Europie mężczyźni umierają wcześniej niż kobiety. Główną przyczyną tego jest palenie papierosów - wynika z najnowszego raportu obejmującego 30 państw, który publikuje "British Medical Journal".
Do tej pory uważano, że mężczyźni żyją krócej niż kobiety, bo decydują o tym geny. Badania światowej organizacji zdrowia WHO wskazują jednak, że to nieprawda i że najważniejszym powodem jest palenie.

W Europie różnica jest największa na Ukrainie, gdzie mężczyźni żyją o 12 lat krócej od kobiet. Najmniejszą różnicę - zaledwie trzech lat - odnotowano w Islandii. W Polsce różnica ta wynosi sześć lat.

Oprócz palenia - dowodzą naukowcy - drugą najważniejszą przyczyną wcześniejszych zgonów mężczyzn jest nadmierne spożycie alkoholu.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (14)
Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Attack 2011-02-16 (18:48) 8 godzin i 59 minut temu

bo kobiety wcale dużo mniej od mężczyzn nie palą. Przycvzyna jest inna - mężczyznom nakazuje się nosić spodnie, czyli strój powodujący przegrzewanie jader, co w efekcie prowadzi do wielu poważnych chorób, w tym nowotworów.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~benk 2011-01-24 (00:25) 3 godziny i 22 minut temu

padnięci mężusie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Pan Sułek 2011-01-20 (17:31) 10 godzin i 16 minut temu

Mężczyźni żyją krócej bo kobiety zatruwają im życie.Czasami lepsze to niż przebywanie pod jednym dachem z jędzą.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:40) 5 godzin i 7 minut temu

Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:40) 5 godzin i 7 minut temu

Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 5 godzin i 8 minut temu

Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 5 godzin i 8 minut temu

Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 5 godzin i 8 minut temu

Kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 5 godzin i 8 minut temu

Kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 5 godzin i 8 minut temu

Kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~gal 2011-01-18 (17:38) 10 godzin i 9 minut temu

No rewalacja!!! Ale ciekawe bo obecnie wiecej pali kobiet niz mezczyzn (np. w USA, Kanadzie), a pomimo to i tak , generalnie zyja dluzej niz mezczyzni...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
0
Zgadzam się z opinią
0
~Babcia 2011-01-18 (17:16) 10 godzin i 31 minut temu

Pitolenie... palę chyba od zawsze, rodzice palili, urodziłam się w czasie wojny więc przebywając w schronach ludzie palili nieprzyzwoicie wiadomo stres... mąż mój nie palił i zostałam wdową. Oczywiście w domu nie wolno mi było palić. Więc nie ma reguł bez wyjątku. Odnoszę wrażenie, że zawsze jak mają podrożeć papierosy snują się nowe wersje o ich szkodliwości!?

odpowiedz