więcej

Wiadomo już, czemu kobiety żyją dłużej od mężczyzn.

IAR |  dodane 2011-01-18 (16:23) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 8 godzin i 6 minut temu
drukuj


Wiadomo już, czemu kobiety żyją dłużej od mężczyzn
opinie
Naukowcy wiedzą już, dlaczego w Europie mężczyźni umierają wcześniej niż kobiety. Główną przyczyną tego jest palenie papierosów - wynika z najnowszego raportu obejmującego 30 państw, który publikuje "British Medical Journal".

Do tej pory uważano, że mężczyźni żyją krócej niż kobiety, bo decydują o tym geny. Badania światowej organizacji zdrowia WHO wskazują jednak, że to nieprawda i że najważniejszym powodem jest palenie.

W Europie różnica jest największa na Ukrainie, gdzie mężczyźni żyją o 12 lat krócej od kobiet. Najmniejszą różnicę - zaledwie trzech lat - odnotowano w Islandii. W Polsce różnica ta wynosi sześć lat.

Oprócz palenia - dowodzą naukowcy - drugą najważniejszą przyczyną wcześniejszych zgonów mężczyzn jest nadmierne spożycie alkoholu.

(meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 2 66.67%
nie 1 33.33%

Przeczytaj też

Energetycy ze Śląska są za równością płci

dodane 2011-12-22 (01:40) 2 lata 10 miesięcy 9 dni 22 godziny i 49 minut temu

Palenie już wkrótce stanie się mniej szkodliwe?

dodane 2010-10-11 (14:15) 4 lata 20 dni 10 godzin i 14 minut temu

Co trzeci Polak się tym truje - "to już pandemia"

dodane 2010-09-23 (17:40) 4 lata 1 miesiąc 8 dni 6 godzin i 49 minut temu

Brak przyjaciół równie niebezpieczny jak palenie czy picie

dodane 2010-07-28 (10:55) 4 lata 3 miesiące 3 dni 13 godzin i 34 minuty temu

Badania o seksie w jesieni życia: mężczyźni mogą dłużej

dodane 2010-03-14 (10:15) 4 lata 7 miesięcy 17 dni 14 godzin i 14 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: Sonda: Czy palisz papierosy?

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (14)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Attack 2011-02-16 (18:48) 3 lata 8 miesięcy 15 dni 5 godzin i 41 minut temu

Bzdury
bo kobiety wcale dużo mniej od mężczyzn nie palą. Przycvzyna jest inna - mężczyznom nakazuje się nosić spodnie, czyli strój powodujący przegrzewanie jader, co w efekcie prowadzi do wielu poważnych chorób, w tym nowotworów.

odpowiedz

0
0
~benk 2011-01-24 (00:25) 3 lata 9 miesięcy 8 dni i 4 minuty temu

Taa... Wdowy żyją dłużej, niż
padnięci mężusie.

odpowiedz

0
0
~gal 2011-01-18 (17:38) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 6 godzin i 51 minut temu

Skad te konkluzje???
No rewalacja!!! Ale ciekawe bo obecnie wiecej pali kobiet niz mezczyzn (np. w USA, Kanadzie), a pomimo to i tak , generalnie zyja dluzej niz mezczyzni...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Pan Sułek 2011-01-20 (17:31) 3 lata 9 miesięcy 11 dni 6 godzin i 58 minut temu

Trują.
Mężczyźni żyją krócej bo kobiety zatruwają im życie.Czasami lepsze to niż przebywanie pod jednym dachem z jędzą.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:40) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 49 minut temu

E tam takie pitolenie.
Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:40) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 49 minut temu

E tam takie pitolenie.
Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 50 minut temu

E tam takie pitolenie.
Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 50 minut temu

E tam takie pitolenie.
Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 50 minut temu

E tam takie pitolenie.
Kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 50 minut temu

E tam takie pitolenie.
Kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 1 godzinę i 50 minut temu

E tam takie pitolenie.
Kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Babcia 2011-01-18 (17:16) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 7 godzin i 13 minut temu

kobiety żyją dłużej
Pitolenie... palę chyba od zawsze, rodzice palili, urodziłam się w czasie wojny więc przebywając w schronach ludzie palili nieprzyzwoicie wiadomo stres... mąż mój nie palił i zostałam wdową. Oczywiście w domu nie wolno mi było palić. Więc nie ma reguł bez wyjątku. Odnoszę wrażenie, że zawsze jak mają podrożeć papierosy snują się nowe wersje o ich szkodliwości!?

odpowiedz

0
0
~lekarz 2011-01-18 (16:38) 3 lata 9 miesięcy 13 dni 7 godzin i 51 minut temu

bzdury!!
to dlaczego wsród niemowląt umira więcej chłopców przecież jeszcze nie palą

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Kto zostanie sekretarzem generalnym Platformy Obywatelskiej?
dodane 2014-10-31 (07:05) 17 godzin i 24 minuty temu

Mocne słowa Michała Kamińskiego: Jarosław Kaczyński to tchórz
dodane 2014-10-31 (08:45) 15 godzin i 44 minuty temu

"Wprost" pozywa Romana Giertycha i "Gazetę Wyborczą"
dodane 2014-10-31 (07:45) 16 godzin i 44 minuty temu

Mężczyzna zginął pod kołami autobusu
dodane 2014-10-31 (09:06) 15 godzin i 23 minuty temu

Autobus staranował dziewięć aut we Wrocławiu
dodane 2014-10-30 (14:07) 1 dzień 10 godzin i 22 minuty temu

Jakie są szanse na ekstradycję Polańskiego?
dodane 2014-10-30 (04:55) 1 dzień 19 godzin i 34 minuty temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Kto nagrał najśmieszniejszy spot wyborczy? Zobacz najbardziej komiczne spoty wyborcze

liczba oddanych głosów: 779