więcej

Wiadomo już, czemu kobiety żyją dłużej od mężczyzn.

IAR |  dodane 2011-01-18 (16:23) 3 lata 9 miesięcy 7 dni 14 godzin i 35 minut temu
drukuj


Wiadomo już, czemu kobiety żyją dłużej od mężczyzn
opinie
Naukowcy wiedzą już, dlaczego w Europie mężczyźni umierają wcześniej niż kobiety. Główną przyczyną tego jest palenie papierosów - wynika z najnowszego raportu obejmującego 30 państw, który publikuje "British Medical Journal".

Do tej pory uważano, że mężczyźni żyją krócej niż kobiety, bo decydują o tym geny. Badania światowej organizacji zdrowia WHO wskazują jednak, że to nieprawda i że najważniejszym powodem jest palenie.

W Europie różnica jest największa na Ukrainie, gdzie mężczyźni żyją o 12 lat krócej od kobiet. Najmniejszą różnicę - zaledwie trzech lat - odnotowano w Islandii. W Polsce różnica ta wynosi sześć lat.

Oprócz palenia - dowodzą naukowcy - drugą najważniejszą przyczyną wcześniejszych zgonów mężczyzn jest nadmierne spożycie alkoholu.

(meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 2 66.67%
nie 1 33.33%

Przeczytaj też

Energetycy ze Śląska są za równością płci

dodane 2011-12-22 (01:40) 2 lata 10 miesięcy 4 dni 5 godzin i 18 minut temu

Palenie już wkrótce stanie się mniej szkodliwe?

dodane 2010-10-11 (14:15) 4 lata 14 dni 16 godzin i 43 minuty temu

Co trzeci Polak się tym truje - "to już pandemia"

dodane 2010-09-23 (17:40) 4 lata 1 miesiąc 2 dni 13 godzin i 18 minut temu

Brak przyjaciół równie niebezpieczny jak palenie czy picie

dodane 2010-07-28 (10:55) 4 lata 2 miesiące 27 dni 20 godzin i 3 minuty temu

Badania o seksie w jesieni życia: mężczyźni mogą dłużej

dodane 2010-03-14 (10:15) 4 lata 7 miesięcy 11 dni 20 godzin i 43 minuty temu

W innych serwisach

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (14)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Attack 2011-02-16 (18:48) 3 lata 8 miesięcy 9 dni 12 godzin i 11 minut temu

Bzdury
bo kobiety wcale dużo mniej od mężczyzn nie palą. Przycvzyna jest inna - mężczyznom nakazuje się nosić spodnie, czyli strój powodujący przegrzewanie jader, co w efekcie prowadzi do wielu poważnych chorób, w tym nowotworów.

odpowiedz

0
0
~benk 2011-01-24 (00:25) 3 lata 9 miesięcy 2 dni 6 godzin i 34 minuty temu

Taa... Wdowy żyją dłużej, niż
padnięci mężusie.

odpowiedz

0
0
~gal 2011-01-18 (17:38) 3 lata 9 miesięcy 7 dni 13 godzin i 21 minut temu

Skad te konkluzje???
No rewalacja!!! Ale ciekawe bo obecnie wiecej pali kobiet niz mezczyzn (np. w USA, Kanadzie), a pomimo to i tak , generalnie zyja dluzej niz mezczyzni...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Pan Sułek 2011-01-20 (17:31) 3 lata 9 miesięcy 5 dni 13 godzin i 28 minut temu

Trują.
Mężczyźni żyją krócej bo kobiety zatruwają im życie.Czasami lepsze to niż przebywanie pod jednym dachem z jędzą.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:40) 3 lata 9 miesięcy 7 dni 8 godzin i 19 minut temu

E tam takie pitolenie.
Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:40) 3 lata 9 miesięcy 7 dni 8 godzin i 19 minut temu

E tam takie pitolenie.
Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 3 lata 9 miesięcy 7 dni 8 godzin i 20 minut temu

E tam takie pitolenie.
Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 3 lata 9 miesięcy 7 dni 8 godzin i 20 minut temu

E tam takie pitolenie.
Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 3 lata 9 miesięcy 7 dni 8 godzin i 20 minut temu

E tam takie pitolenie.
Kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 3 lata 9 miesięcy 7 dni 8 godzin i 20 minut temu

E tam takie pitolenie.
Kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 3 lata 9 miesięcy 7 dni 8 godzin i 20 minut temu

E tam takie pitolenie.
Kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Babcia 2011-01-18 (17:16) 3 lata 9 miesięcy 7 dni 13 godzin i 43 minuty temu

kobiety żyją dłużej
Pitolenie... palę chyba od zawsze, rodzice palili, urodziłam się w czasie wojny więc przebywając w schronach ludzie palili nieprzyzwoicie wiadomo stres... mąż mój nie palił i zostałam wdową. Oczywiście w domu nie wolno mi było palić. Więc nie ma reguł bez wyjątku. Odnoszę wrażenie, że zawsze jak mają podrożeć papierosy snują się nowe wersje o ich szkodliwości!?

odpowiedz

0
0
~lekarz 2011-01-18 (16:38) 3 lata 9 miesięcy 7 dni 14 godzin i 21 minut temu

bzdury!!
to dlaczego wsród niemowląt umira więcej chłopców przecież jeszcze nie palą

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Ukraińska CKW: wyborów nie będzie w 15 okręgach na wschodzie
dodane 2014-10-25 (13:43) 17 godzin i 16 minut temu

materiał wideo

Amerykanin skoczył z ponad 41 km. Pobił kosmiczny rekord Felixa Baumgartnera
dodane 2014-10-25 (14:56) 16 godzin i 3 minuty temu

"Samotne wilki" dżihadu polują na Zachodzie z inspiracji Al-Kaidy i IS
dodane 2014-10-25 (12:03) 18 godzin i 56 minut temu

Donald Tusk zabrał głos w sprawie spotkania z Władimirem Putinem
dodane 2014-10-24 (07:35) 1 dzień 23 godziny i 24 minuty temu

Wybuch gazu w Katowicach. Akcja została zakończona
dodane 2014-10-24 (06:24) 2 dni i 35 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Radosław Sikorski powinien zostać odwołany z funkcji marszałka sejmu?

liczba oddanych głosów: 15771