więcej

Wiadomo już, czemu kobiety żyją dłużej od mężczyzn.

IAR |  dodane 2011-01-18 (16:23) 3 lata 7 miesięcy 30 dni 1 godzinę i 10 minut temu
drukuj


Wiadomo już, czemu kobiety żyją dłużej od mężczyzn
opinie
Naukowcy wiedzą już, dlaczego w Europie mężczyźni umierają wcześniej niż kobiety. Główną przyczyną tego jest palenie papierosów - wynika z najnowszego raportu obejmującego 30 państw, który publikuje "British Medical Journal".

Do tej pory uważano, że mężczyźni żyją krócej niż kobiety, bo decydują o tym geny. Badania światowej organizacji zdrowia WHO wskazują jednak, że to nieprawda i że najważniejszym powodem jest palenie.

W Europie różnica jest największa na Ukrainie, gdzie mężczyźni żyją o 12 lat krócej od kobiet. Najmniejszą różnicę - zaledwie trzech lat - odnotowano w Islandii. W Polsce różnica ta wynosi sześć lat.

Oprócz palenia - dowodzą naukowcy - drugą najważniejszą przyczyną wcześniejszych zgonów mężczyzn jest nadmierne spożycie alkoholu.

(meg)

Bądź na bieżąco z wiadomości.wp.pl

oceń
tak 2 66.67%
nie 1 33.33%

Przeczytaj też

Energetycy ze Śląska są za równością płci

dodane 2011-12-22 (01:40) 2 lata 8 miesięcy 26 dni 15 godzin i 53 minuty temu

Palenie już wkrótce stanie się mniej szkodliwe?

dodane 2010-10-11 (14:15) 3 lata 11 miesięcy 6 dni 3 godziny i 18 minut temu

Co trzeci Polak się tym truje - "to już pandemia"

dodane 2010-09-23 (17:40) 3 lata 11 miesięcy 24 dni 23 godziny i 53 minuty temu

Brak przyjaciół równie niebezpieczny jak palenie czy picie

dodane 2010-07-28 (10:55) 4 lata 1 miesiąc 20 dni 6 godzin i 38 minut temu

Badania o seksie w jesieni życia: mężczyźni mogą dłużej

dodane 2010-03-14 (10:15) 4 lata 6 miesięcy 3 dni 7 godzin i 18 minut temu

W innych serwisach

  • Pytamy.pl: PAPIEROSY?

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


Opinie (14)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~Attack 2011-02-16 (18:48) 3 lata 7 miesięcy 22 godziny i 45 minut temu

Bzdury
bo kobiety wcale dużo mniej od mężczyzn nie palą. Przycvzyna jest inna - mężczyznom nakazuje się nosić spodnie, czyli strój powodujący przegrzewanie jader, co w efekcie prowadzi do wielu poważnych chorób, w tym nowotworów.

odpowiedz

0
0
~benk 2011-01-24 (00:25) 3 lata 7 miesięcy 24 dni 17 godzin i 8 minut temu

Taa... Wdowy żyją dłużej, niż
padnięci mężusie.

odpowiedz

0
0
~gal 2011-01-18 (17:38) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 23 godziny i 55 minut temu

Skad te konkluzje???
No rewalacja!!! Ale ciekawe bo obecnie wiecej pali kobiet niz mezczyzn (np. w USA, Kanadzie), a pomimo to i tak , generalnie zyja dluzej niz mezczyzni...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

0
0
~Pan Sułek 2011-01-20 (17:31) 3 lata 7 miesięcy 28 dni i 2 minuty temu

Trują.
Mężczyźni żyją krócej bo kobiety zatruwają im życie.Czasami lepsze to niż przebywanie pod jednym dachem z jędzą.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:40) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 18 godzin i 53 minuty temu

E tam takie pitolenie.
Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:40) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 18 godzin i 53 minuty temu

E tam takie pitolenie.
Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 18 godzin i 54 minuty temu

E tam takie pitolenie.
Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 18 godzin i 54 minuty temu

E tam takie pitolenie.
Po prostu,... kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 18 godzin i 54 minuty temu

E tam takie pitolenie.
Kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 18 godzin i 54 minuty temu

E tam takie pitolenie.
Kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Yogi Bubu 2011-01-18 (22:39) 3 lata 7 miesięcy 29 dni 18 godzin i 54 minuty temu

E tam takie pitolenie.
Kobiety żyją dłużej bo ...żon nie mają i tyle.

odpowiedz

0
0
~Babcia 2011-01-18 (17:16) 3 lata 7 miesięcy 30 dni i 17 minut temu

kobiety żyją dłużej
Pitolenie... palę chyba od zawsze, rodzice palili, urodziłam się w czasie wojny więc przebywając w schronach ludzie palili nieprzyzwoicie wiadomo stres... mąż mój nie palił i zostałam wdową. Oczywiście w domu nie wolno mi było palić. Więc nie ma reguł bez wyjątku. Odnoszę wrażenie, że zawsze jak mają podrożeć papierosy snują się nowe wersje o ich szkodliwości!?

odpowiedz

0
0
~lekarz 2011-01-18 (16:38) 3 lata 7 miesięcy 30 dni i 55 minut temu

bzdury!!
to dlaczego wsród niemowląt umira więcej chłopców przecież jeszcze nie palą

odpowiedz

Szukaj w serwisie

Bądź z nami na bieżąco

Najważniejsze wiadomości

Janusz Korwin-Mikke ukarany przez Parlament Europejski
dodane 2014-09-17 (13:09) 4 godziny i 24 minuty temu

Iracki ambasador w Watykanie: Państwo Islamskie chce zabić papieża
dodane 2014-09-16 (17:23) 1 dzień i 10 minut temu

W walkach w Doniecku zginęło trzech cywilów. Trwa szturm na lotnisko
dodane 2014-09-17 (12:10) 5 godzin i 23 minuty temu

PiS złożył wniosek o komisję śledczą ws. podsłuchów
dodane 2014-09-17 (12:35) 4 godziny i 58 minut temu

Przedstawiciel separatystów: Donbas nie ma już nic wspólnego z Ukrainą
dodane 2014-09-16 (14:25) 1 dzień 3 godziny i 8 minut temu

Prokuratura ma opinie biegłych o zagłodzonej Magdzie z Brzeznej i jej rodzicach
dodane 2014-09-16 (14:18) 1 dzień 3 godziny i 15 minut temu

więcej wiadomości

Wyślij newsa #dziejesiewpolsce

Masz ciekawego newsa, zdjęcia film. Wyślij do nas.

wyślij

Najlepsze materiały publikujemy na stronie głównej serwisu.

Sonda

Czy Twoim zdaniem Ewa Kopacz będzie lepszym premierem niż Donald Tusk?

liczba oddanych głosów: 20828