Strona główna serwisu
Anna Kozińska

oprac.Anna Kozińska

Szefowa MEN zmienia zdanie. Wycofuje Nasz Elementarz

Szefowa MEN zmienia zdanie. Wycofuje Nasz Elementarz

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska zdecydowała, że Nasz Elementarz, którego opracowania i wydrukowanie kosztowały ponad sześćdziesiąt milionów złotych, zostanie wycofany - podaje rmf24.pl. Jeszcze w maju zapewniała, że nie wyrzuci podręcznika do kosza.
Jak dowiedział się w ministerstwie reporter RMF FM, Nasz Elementarz zostanie zastąpiony innymi dostępnymi na rynku podręcznikami dotowanymi przez MEN.

Najpierw, już we wrześniu, zniknie Nasz Elementarz przeznaczony dla klas pierwszych. Wycofywanie pozostałych będzie przebiegało stopniowo.

Zdaniem Zalewskiej, jednoczesne korzystanie z darmowego podręcznika przygotowanego przez poprzedni rząd i książek opracowanych przez wydawców to niepotrzebny chaos i dodatkowe obciążenie dla resortu. Przy projekcie pracowało bowiem ponad trzydzieści osób. Opracowania i wydrukowanie kosztowały natomiast ponad sześćdziesiąt milionów.


Przypomnijmy, że jeszcze w maju Zalewska mówiła, że darmowy podręcznik będzie jedną z trzech książek do dyspozycji nauczycieli nauczania początkowego. - W sposób oczywisty nie można powiedzieć, że oto wyrzucamy podręcznik do kosza. Nikt, kto gospodaruje publicznymi pieniędzmi, nie może zrobić takich rzeczy – podkreślała wówczas Zalewska.
RMF FM

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (157)
Nie zgadzam się z opinią
45
Zgadzam się z opinią
646
~Kasia. 2017-01-11 (14:17) 21 godzin i 25 minut temu

Żaden rząd nie wywalił tylu pieniędzy w błoto, co "dobra zmiana".

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 10

Nie zgadzam się z opinią
36
Zgadzam się z opinią
558
~NavyBlue 2017-01-11 (14:23) 21 godzin i 19 minut temu

Niektóre drzewa zostały zasadzone za rządów PO PSL... Czy PiS każe je wszystkie wyciąć?... Dalej... autostrady, parę szkół, szpitali, przedszkoli... wszystko niezgodne z kursem PiS... 60 milionów? A kogo to obchodzi...? Podatnik zapłaci za "nowy, jedynie słuszny podręcznik", obliczony na wychowanie młodzieży w duchu PiS uwielbienia i zachowania tzw. "wartości"... W końcu "czym skorupka..." Mudżahedinów należy indoktrynować od kołyski...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 6

Nie zgadzam się z opinią
41
Zgadzam się z opinią
532
~jan 2017-01-11 (14:05) 21 godzin i 37 minut temu

obciazyc ta pania kosztami natychmiast,wiadomo ze pani zalewska to dno

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4