Strona główna serwisu
Patryk Osowski

oprac.Patryk Osowski

Prof. Chazan nowym ministrem zdrowia?

Prof. Chazan nowym ministrem zdrowia?

Obecny minister zdrowia Konstanty Radziwiłł nie należy niewątpliwie do zbierających najlepsze oceny członków rządu Beaty Szydło. "W związku z tym mówi się, że mógłby zastąpić go np. znany przeciwnik aborcji prof. Bogusław Chazan" - informuje fakt.pl.
Bogdan Chazan Bogdan Chazan ()
Urzędujący minister Radziwiłł ma coraz więcej przeciwników. W ostatnich dniach krytykują go nawet przychylne PiS-owi media. Np. goście i widzowie "Rozmów Niedokończonych" w Telewizji Trwam Ojca Rydzyka zarzucali mu niewywiązywanie się z obietnic i zmian zapowiadanych podczas kampanii wyborczej.

"Premier Beata Szydło, po spotkaniu w ramach przeglądu resortów co prawda zapewniła, że nie przewiduje jego dymisji. Jednocześnie to ona zadecydowała o tym, by powołać jeszcze jednego wiceministra w resorcie zdrowia" - podkreśla fakt.pl.

Ruszyła "giełda" nazwisk


Stanowisko wiceministra obejmie Józefa Szczurek-Żelazko, posłanka PiS i dyrektor szpitala w małopolskim Brzesku. Nowa wiceminister ma zajmować się właśnie wprowadzaniem zmian w służbie zdrowia, co jednak świadczy o tym, że według premier Radziwiłł w reformowaniu potrzebuje co najmniej wparcia.

Coraz częściej pojawiają się jednak sugestie dotyczące wymiany szefa resortu zdrowia. Wśród potencjalnych kandydatów na to stanowisko najczęściej pojawia się nazwisko Bogusława Chazana.

Znany ginekolog jest byłym dyrektorem warszawskiego Szpitala Specjalistycznego im. Świętej Rodziny. Po raz pierwszy zrobiło się o nim głośno w 2014 roku, kiedy jako szef wspomnianej placówki powołując się na klauzulę sumienia odmówił wykonania zabiegu aborcji.


Na giełdzie nazwisk pojawia się także postać prof. Grzegorza Gieleraka (50 l.), szefa wojskowego szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie.
Fakt

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (128)
Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
373
~polo 2017-01-25 (12:49) 25 minut temu

Ten facet nigdy nie powinien zostać ministrem zdrowia bo ze względu na swoje betonowe poglądy ws aborcji doprowadzi do nieszczęścia tysięcy kobiet i nieuleczalnie chorych dzieci dla których aborcja to tak naprawdę jedyny sposób aby nie cierpieć od świtu do nocy do końca życia

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
16
Zgadzam się z opinią
340
~skunks 2017-01-25 (12:50) 24 minut temu

No to juz bylby najwiekszy skandal, zeby tak nieodpowiedzialny czlowiek mial zostac minitrem! Czlowiek ktory skazyje kobiety i dzieci na smierc,bo mu sumienie nie pozwala? to po cholere zostal lekarzem?niech idzie do rydzyka kleczec i wymadrzac sie, bo tu go nie potrzebujemy! Niech sie natychmiast wynosi do wszystkich diablow i tam gotuje dla siebie smole!skunks jeden smierdzacy!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 5

Nie zgadzam się z opinią
18
Zgadzam się z opinią
321
~pacjent 2017-01-25 (12:25) 49 minut temu

chazana to przed Trybunał w Hadze za ludobójstwo. Lekarzu nie bądź chazan - bądź człowiekiem

odpowiedz

zgłoś do moderacji