więcej

Nowy lek dla chorych na padaczkę.

Dziennik Polski  PAP/Dziennik Polski | dodane 2011-03-14 (00:25)
drukuj

Naukowcy z UJ otrzymali związki chemiczne, z których może powstać nowy lek dla chorych na padaczkę. Będzie można mówić o rewolucji na rynku farmaceutycznym, jeśli badania kliniczne potwierdzą jego skuteczność - informuje "Dziennik Polski".

Obecnie dostępnych jest kilkadziesiąt leków przeciwpadaczkowych. Żaden jednak nie gwarantuje pełnej skuteczności, nie mówiąc o działaniach niepożądanych, związanych z terapią. - Zazwyczaj chorzy muszą łączyć ze sobą dwa, trzy rodzaje leków. Nie ma jednego, najlepszego środka. Nasze substancje chemiczne są kandydatami na lek, który będzie działać na komórki nerwowe i zapobiegać napadom padaczkowym - mówi dr Anna Waszkielewicz z Zakładu Chemii Bioorganicznej Wydziału Farmaceutycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, koordynator projektu.

Wydział ten współpracuje od 12 lat z Narodowym Instytutem Zdrowia w Stanach Zjednoczonych, w którym opracowywane związki poddawane są badaniom. Dotychczasowe wyniki, dotyczące działania przeciwpadaczkowego, są bardzo obiecujące - odnotowuje "Dziennik Polski" w swojej poniedziałkowej publikacji.



(ekb)

oceń
0
0
Podziel się

Czekamy na Twoje zgłoszenie!

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego zdarzenia? Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy!

Wyślij nam zdjęcie, film lub artykuł! Najciekawsze opublikujemy!


  • Skomentuj
  • WP.PL
  • FB

Korzystanie z komentarzy FB oznacza akceptację regulaminu

REGULAMIN
Ocena: 0 [0]
~arp [2011-03-14 09:44]

JEST I TO OD 10 LAT !
Od dziesięciu lat jest Alveo kanadyjskiej firmy Akuna, w 100 % naturalny preparat z 26 składników. arp7@wp.pl

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

Ocena: 0 [0]
~chory na tę chorobę [2011-03-14 08:58]

Proszę o zmianę słowa "padaczka" na "epilepsja"
Znaczenie jest oczywiście to samo, ale "padaczka" brzmi jakoś tak bardziej wulgarnie i "prześmiewczo".

odpowiedz

Szukaj w serwisie

reporter wp24 chcę wyslać

Zrobiłeś unikalne zdjęcie,
napisałeś ciekawą
wiadomość?

Wyślij je do nas lub załóż
własne konto, na którym
je opublikujesz.

Najlepsze materiały
publikujemy na stronie głównej serwisu.

Ostatnio dodane przez reporterów WP24

Pogoda długoterminowa materiał foto Pogoda długoterminowa dodane przez: Internauta WP24
Prognoza pogody materiał foto Prognoza pogody dodane przez: Internauta WP24

więcej