Strona główna serwisu
Niepowodzenie misji Dragona. Rakieta eksplodowała

Niepowodzenie misji Dragona. Rakieta eksplodowała

Niepowodzeniem zakończyło się wystrzelenie bezzałogowego statku kosmicznego Dragon z przylądka Canaveral na Florydzie. Według NASA, rakieta Falcon 9, która wynosiła Dragona na orbitę okołoziemską eksplodowała w trzeciej minucie lotu.
Kosmiczny statek transportowy Dragon Kosmiczny statek transportowy Dragon ()
Na pokładzie Dragona było zaopatrzenie i sprzęt dla załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Start odbył się normalnie, pierwsze sekundy lotu też przebiegły bez zakłóceń. Ale później kontrola lotu potwierdziła, że jest poważna awaria i że statek, a także rakieta Falcon 9, uległy zniszczeniu.



Dragon leciał na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Wiózł sprzęt i zapasy, w tym warzywny ogródek i systemy do monitorowania bakterii, badania meteorów czy analizy fragmentów ludzkich genów. Do Stacji miał dokować pojutrze.


Była to siódma tego typu misja nadzorowana przez prywatną firmę Space X. Jej eksperci sprawdzają teraz, dlaczego Dragon rozpadł się w powietrzu.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (103)
Nie zgadzam się z opinią
54
Zgadzam się z opinią
197
~Neo 2015-06-28 (17:28) 5 godzin i 27 minut temu

Ojej niepowodzenie?! A jak ruska rakieta, to blamaż lub kompromitacja! A no tak zapomniałem, że u nas obowiązuje poprawność polityczna! Kiedyś dla ZSRR, a teraz dla USSA!!!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 17

Nie zgadzam się z opinią
20
Zgadzam się z opinią
156
~qwerty321321 2015-06-28 (17:26) 5 godzin i 29 minut temu

Space X miało wywalić z rynku rakiet rosjan. Co teraz?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
115
~TMS 2015-06-28 (17:33) 5 godzin i 22 minut temu

Czemu NASA bada ludzkie geny w kosmosie ? Budują armie klonów na księżycu ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
69
~XxxLucXx 2015-06-28 (17:47) 5 godzin i 8 minut temu

Teraz Jankesi musicie poprosić Władka żeby wysłał wam hamburgery na stację kosmiczną hehe

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
51
~mareczek 2015-06-28 (17:57) 4 godziny i 58 minut temu

I CO ZNOWU " ROSSIJA " - BE ? Ano nasze media zapomniałem że co ruskie - to be . LATAJĄ I latać będą ROSJANIE - ISS - większość rozwiązań to - CCCP . Tylko trochę technologią zmodyfikowana . CZY AMERYKAŃCE - byli na tym KSIĘŻYCU ? Wątpliwe - ale że RADZIECKI - WOSTOK -- jako pierwszy statek okrążył ZIEMIĘ - to fakt nie zaprzeczalny . ŻE mamy przekaz SATELITARNY dzięki rozwiązaniom RADZIECKIM - to nie zaprzeczalne . A co teraz mamy dzięki AMERYKAŃCOM - nie pokój w EUROPIE ?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
46
~Janusz 2015-06-28 (17:47) 5 godzin i 8 minut temu

Gdyby to była rosyjska rakieta, to tytuł by brzmiał tak:Ponowne niepowodzenie ROSYJSKIEJ misji.To już druga rakieta w przeciągu pięciu lat rozpadła się zaraz po starcie.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
4
Zgadzam się z opinią
45
~thrth 2015-06-28 (18:04) 4 godziny i 51 minut temu

Ojej, a taka ładna była! Amerykańska!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
41
~IeSeS 2015-06-28 (17:21) 5 godzin i 34 minut temu

Czy to przypadkiem nie druga w ostatnim czasie próba dostarczenia zapasów na ISS, zakończona niepowodzeniem??

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
24
Zgadzam się z opinią
61
~Herlok Szolms 2015-06-28 (17:33) 5 godzin i 22 minut temu

I Amerykanie chwalą się że byli na księżycu. Kłamali, kłamią i będą kłamać. Rakiety dostawczej nie potrafią w przestrzeń okołoziemską wysłać, a na księżyc polecieli i wrócili. Kłamcy.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 4

Nie zgadzam się z opinią
8
Zgadzam się z opinią
43
~Polon 2015-06-28 (17:59) 4 godziny i 56 minut temu

A ruskie rakiety latają i nie wybuchają jak ssmanskie !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
37
~Leon 2015-06-28 (18:33) 4 godziny i 22 minut temu

Która to juz rakieta się rozpierdzieliła? Zabrakło rosyjskich silników? Tylko rosyjskie silniki ich uratują.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
38
~Ciekawy 2015-06-28 (18:44) 4 godziny i 11 minut temu

Smok nielot. Made in USA i wszystko jasne. :] Trzeba było w Chinach zamówić a nie się silić. hihihi :D

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
39
~RG 2015-06-28 (18:35) 4 godziny i 20 minut temu

A taką mają technologię ci jankesi , a nawet rakiety nie umieją zbudować .Muszą ukraść Rosjanom ich technologię budowy rakiet .

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
35
~mm 2015-06-28 (18:16) 4 godziny i 39 minut temu

Ciekawe czy było jakieś "powodzenie" startu jankeskiej rakiety na jankeskich silnikach.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
21
Zgadzam się z opinią
54
~inny 2015-06-28 (17:21) 5 godzin i 34 minut temu

Cieszę się z tego co jankeskie bufony pokazały !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
34
~Pawlak 2015-06-28 (18:11) 4 godziny i 44 minut temu

Uuuu rakieta siem popsuła! A taka ładna była, hamerykańska...

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
30
~oficer LWP 2015-06-28 (20:20) 2 godziny i 35 minut temu

Pewnie ussmanom też już ukropina bokiem wyszła... A tak bardzo chcieli swoje bazy na Krymie:)

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
26
~nicpoń 2015-06-28 (20:03) 2 godziny i 52 minut temu

A jak "rechotali" gdy rosyjska rakieta zawiodła.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
18
~bolo 2015-06-28 (21:22) 1 godzinę i 33 minut temu

czyli jednak wypada przyznac ze te ruskie silniki od tego zlego putina sa najlepsze

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
6
Zgadzam się z opinią
21
~Miki 2015-06-28 (17:56) 4 godziny i 59 minut temu

To był zamach za dużo tych katastrof ostatnio.

odpowiedz