Strona główna serwisu
Naukowcy: odkryliśmy nową planetę w Układzie Słonecznym

Naukowcy: odkryliśmy nową planetę w Układzie Słonecznym

• Naukowcy twierdzą, że odkryli nową planetę w Układzie Słonecznym
• Planeta miałaby znajdować się za Neptunem
• Nowy obiekt ma mieć masę ok. 10 razy większą niż Ziemia
• Do tej pory naukowcom nie udało się zaobserwować planety
Ilustracja przedstawiająca wyobrażenie widoku z odkrytej planety w kierunku Słońca Ilustracja przedstawiająca wyobrażenie widoku z odkrytej planety w kierunku Słońca ()
Naukowcy z Kalifornijskiego Instytutu Technologicznego poinformowali, że znaleźli dowód na istnienie wydłużonej orbity na obrzeżach Układu Słonecznego. Obiekt, który ma po niej krążyć, nazywany jest Planetą Dziewiątą i ma mieć masę ok. 10 razy większą niż Ziemia.

Orbita znajduje się - zdaniem naukowców - średnio ok. 20 razy dalej od Słońca niż orbita Neptuna. "Nowej" planecie okrążenie Słońca zajęłoby od 10 do 20 tys. lat.

Planetę odkryli Konstantin Batygin i Mike Brown poprzez modelowanie matematyczne i symulacje komputerowe, ale jeszcze nie zaobserwowali bezpośrednio tego obiektu. Wyniki badań opublikowali w "Astronomical Journal". Zdaniem naukowców, Planeta Dziewiąta pomaga wyjaśnić wiele zjawisk zaobserwowanych w Pasie Kuipera - pasie planetoid, znajdującym się za orbitą Neptuna.


Brown mówi, że chciałby sam zaobserwować planetę, którą pomógł odnaleźć. - Ale byłbym też szczęśliwy, gdyby znalazł ją ktoś innych. Dlatego opublikowaliśmy wyniki badań. Mamy nadzieję, że zainspiruje to innych do poszukiwań - wyjaśnia.

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (121)
Nie zgadzam się z opinią
15
Zgadzam się z opinią
116
~imbiru 2016-01-20 (21:54) 1 godzinę i 9 minut temu

o tej planecie wiadomo od kilku tysięcy lat.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 3

Nie zgadzam się z opinią
39
Zgadzam się z opinią
131
~pytam 2016-01-20 (22:32) 31 minut temu

Czy Petru POtwierdził jej istnienie

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
80
~Allah Fubar. 2016-01-20 (22:19) 44 minut temu

A ja znalazłem dwie czerwone dziury na niebie. Tylko jeszcze nie wiem gdzie są. Precz z Islamem i "uchodźcami".

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
58
~zsumeru 2016-01-20 (22:22) 41 minut temu

NUBIRU !!!! i wszystko jasne od tysięcy lat

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
57
~fixxer-66 2016-01-20 (22:39) 24 minut temu

A niektórzy się śmiali z Zacharii Sitchina.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
56
~gfasf 2016-01-20 (22:06) 57 minut temu

No proszę, wiele lat temu czytałem o planecie X i podobno wtedy też istniały modele matematyczne potwierdzające fakt jej istnienia. Czyżby panowie "naukofcy" wyważali otwarte drzwi?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
48
~1d45 2016-01-20 (22:35) 28 minut temu

Kuzwa znalezli Nibiru? Niby mit, ale....jaja.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
44
banita945 2016-01-20 (22:23) 40 minut temu

Nibiru została w końcu ponownie odkryta! Czekamy na fotki.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 1

Nie zgadzam się z opinią
13
Zgadzam się z opinią
45
~fgf 2016-01-20 (22:21) 42 minut temu

Czyli jest to Planeta X która potrafi doprowadzić do zmiany orbit planet, czy wywołać ogromne katastrofy na Ziemi (ruchy lądów, ruchy górotwórcze, tsunami) czy doprowadzić do przebiegunowania.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
33
~Gdynianus 2016-01-20 (22:59) 4 minuty temu

Może rzeczywiście Zakharia Sitchin miał rację i mamy planetę Nibiru.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
9
Zgadzam się z opinią
30
~nadciąga 2016-01-20 (22:37) 26 minut temu

NIBIRU .... :( boje się

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
3
Zgadzam się z opinią
11
~Pedro 2016-01-20 (23:27) 23 godzin i 36 minut temu

Ludzie kochani, nie będzie żadnego końca świata. Nikt nie zna żadnej daty końca świata, bo nie ma takiej wiedzy, która mogłaby być wiarygodna. Życie jakie nam zostało dane, nie będzie unicestwione w sposób zaskakujący. Każdy kataklizm czy nawet hekatomba może spowodować wymarcie setek milionów ludzi na Ziemi, ale nie zniszczy całkowicie naszej cywilizacji. Dlatego, że nasze życie i trwanie cywilizacji ziemskiej jest dziełem, a nie przypadkiem. Wiem, że są wśród naszej cywilizacji ludzie, którzy nie wierzą w takie teorie. Nikt jednak nie może zaprzeczyć, że istota ludzka należy do ziemskiego świata zwierząt, ale z wyjątkowym darem i możliwościami do niezwykłego i niespotykanego wśród innych stworzeń, na naszej planecie, rozwoju cywilizacyjnego. Zostaliśmy wybrani do pewnego eksperymentu i skierowani na inną drogę rozwoju, niż pozostałe stworzenia. Cztery małpy człekokształtne, tj. szympans, orangutan, goryl i gibbon pozostały na takim samym poziomie rozwoju, jak na początku. A człowiek podąża już inną drogą rozwoju i zmierza do poznania tajemnic wszechświata. Nad wszystkimi wysoko rozwiniętymi cywilizacjami we wszechświecie jest jeszcze Ktoś Potężniejszy. Ludzkość określa Go Wszechmogącym Bogiem. O tym, że tak właśnie jest, ludzkość dowie się, najprawdopodobniej, w 2023 roku. Za 8 lat wiedzę tą przekaże Ziemianom Obca Cywilizacja, z planety Nibiru. Wiem, że brzmi to nieprawdopodobnie, ale są takie rzeczy i prawdy we wszechświecie, że nawet się najwybitniejszym filozofom nie śniły. Piszę o tych sprawach od dwóch lat, po tym jak w snach ( komunikacja przez świadomość ) otrzymałem od innej, niezwykle wysoko, rozwiniętej Cywilizacji, przekaz na temat nas, Ziemian i powstania życia na naszej planecie. Pan Stephen Hawking nie wierzy w istnienie Boga, a to jest sprzeczne z przekazem od innej Cywilizacji, która w sposób niezwykle wyraźny podkreśliła w moim śnie, że we Wszechświecie jest Ktoś Najpotężniejszy, któremu podlegają wszystkie Istoty Bezkresnego Kosmosu. Cywilizacja, która przybędzie na naszą planetę, będzie miała wyjątkową misję do wykonania. Wprowadzi ludzkość na wyższy poziom egzystencji i życia i doprowadzi do tego, że staniemy się CYWILIZACJĄ MIŁOŚCI. Najmilsze pozdrowienia dla wszystkich i zatroskanych o naszą przyszłość.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 2

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
9
~6553rtyt 2016-01-21 (02:59) 20 godzin i 4 minuty temu

co na to rysiek z nowoczesnej? ... może jakąś przerwę zrobimy?

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
5
Zgadzam się z opinią
12
~dar 2016-01-20 (22:56) 7 minut temu

CZYLI zaobserwowali ale nie widzieli i niewiadomo czy jest ,kurka ale ja tepa dzida bo nie kumam

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
7
~dm 2016-01-21 (00:29) 22 godzin i 34 minut temu

To Melmak - jednak istnieje, Alf nie kłamał!

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
7
~nik 2016-01-20 (23:38) 23 godzin i 25 minut temu

Ciekawe bo baba Wanga przepowiedziala ze niedlugo jakies cialo niebieskie o duzej masie i silnym polu minie ziemie i doprowadzi do lekkiego zakrzywienia naszej osi dzieki czemu zmieni sie nieco nasz klimat i ze u nas beda rosly owoce egzotyczne (czyli bedzie cieplo bo pewnie blizej rownika by nas skierowalo)...coz moze to ma zwiazek :) [oby bo mam dosc mrozow :)]

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
1
Zgadzam się z opinią
5
~Maruda 2016-01-21 (11:27) 11 godzin i 36 minut temu

Leciałem ostatnio na narty na Plutonie i rzeczywiście za Neptunem mijałem po drodze coś dużego. Wyglądało jak Gwiazda Śmierci. Niestety, potem zadzwonił budzik i nie zdążyłem się dokładniej przyjrzeć ani zapytać.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
6
~petru 2016-01-21 (02:00) 21 godzin i 3 minuty temu

My z PO twierdzimy że to PlutOn

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
6
~Gil 2016-01-21 (00:11) 22 godzin i 52 minut temu

Tak mnie zainspirowało wasze odkrycie i bede kontynuował obserwacje z mego teleskopa z Tesco . Dziękuje za TIP !

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Nie zgadzam się z opinią
2
Zgadzam się z opinią
6
~tak 2016-01-20 (23:51) 23 godzin i 12 minut temu

Nibiru i Anunnaki powracają :)

odpowiedz