Strona główna serwisu
Lekarze: cicha epidemia wirusowego zapalenia wątroby typu C w Polsce

Lekarze: cicha epidemia wirusowego zapalenia wątroby typu C w Polsce

Lekarze alarmują: następuje cicha epidemia wirusowego zapalenia wątroby typu C. Mówią wręcz o "wirusowej bombie zegarowej". Apelują o czujność każdego z nas, o ścisłe przestrzeganie procedur medycznych i odpowiedni nadzór sanitarny.
Diklofenak zwiększa ryzyko zawału i udaru mózgu Diklofenak zwiększa ryzyko zawału i udaru mózgu ()
Dzięki przekazanym Polsce przez Szwajcarię ponad 4 milionom franków, w 5 województwach zostanie przebadanych na obecność wirusa HCV kilka tysięcy kobiet w ciąży, a w 11 województwach od przyszłego roku zaczną się szkolenia personelu medycznego i wybranych salonów piękności, piercingu i tatuażu.

Doktor Magdalena Rosińska z Państwowego Zakładu Higieny na konferencji prasowej w Warszawie zapowiedziała też przebadanie wybranych losowo 20 tysięcy osób, a w razie stwierdzenia obecności wirusa także ich rodzin.

Doktor Paulina Miśkiewicz z Biura Światowej Organizacji Zdrowia podkreśliła, że problem zakażeń HCV jest poważny w skali globu. Skutkiem utajonego rozwijania się wirusa jest marskość wątroby, a nawet rak tego organu.


W Polsce wirus HCV wykryto dotychczas u 230 tysięcy osób, ale szacuje się, że 90% zakażonych przez lata nic o tym nie wie.

Do zakażenia dochodzi nie tylko w placówkach medycznych, ale także w gabinetach upiększających, dentystycznych, nawet w salonach fryzjerskich. Narażeni są nie tylko pacjenci i klienci, ale - może nawet w większym stopniu - osoby wykonujące zabiegi.
IAR

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Wszystkie (258)
Nie zgadzam się z opinią
11
Zgadzam się z opinią
266
~Jan 2012-09-03 (16:37) 11 godzin i 24 minut temu

kuwa za komuny było lepiej i bezpieczniej

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 9

Nie zgadzam się z opinią
12
Zgadzam się z opinią
128
~mędrzec 2012-09-03 (16:52) 11 godzin i 9 minut temu

Stop kłamstwom! Odkąd przestałem myć zęby pastą z fluorem, nie mam żadnych ubytków od 5 lat. Przedtem CO ROKU było ich 3-4 i darmowa kasa dla dentysty. Nie myjcie zębów tą trucizną! Podczas II w św fluor z wodą był używany do trucia więźniów i innych eksperymentów, koncerny z USA przejęły wyniki badań i teraz niszczą Wasze zęby i to jeszcze im za to płacicie. Nie myć wcale żadną pastą lub pastami bez fluoru.

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 15

Nie zgadzam się z opinią
7
Zgadzam się z opinią
86
~sEGD 2012-09-03 (18:57) 9 godzin i 4 minuty temu

słuchajcie oni chcą nas powybijac.te wirusy są projektowane do zabicia jak najwiekszej ilości populacji,okłamuja nas i trują na każdym kroku,trucizny w jedzeniu i wodzie,nawet substancje powodujące bezpłodnośc,choroby coraz to nowsze i niebezpieczniejsze,chcą doprowadzic do depopulacji ludzkości,zabijaja nas a my sie na to godzimy.to ci reptilianie którzy rządzą światem.otwórzcie oczy w końcu zanim bedzie zapoźno,oni chcą aby ten temat bł wysmiewany ale nie moze bo za dużo ludzi zaczyna ujawniac pewne rzeczy o którym wam sie nie śniło

odpowiedz

zgłoś do moderacji

Pokaż najnowsze odpowiedzi 8